اعتراف معمار تحریم ها درباره ایران

به گزارش مجله آزمون اول، العالم نوشت: یکی از معماران شبکه تحریم های آمریکا علیه ایران ادعاهای مقام های فعلی دولت آمریکا مبنی بر اینکه مبادلات اقلام بشردوستانه با ایران مشمول تحریم نیست را به چالش کشیده است.

اعتراف معمار تحریم ها درباره ایران

ریچارد نفیو، یکی از معماران شبکه تحریم های ضد ایرانی در مصاحبه ای ادعاهای مقام های فعلی دولت آمریکا مبنی بر اینکه مبادلات کالاهای بشردوستانه با ایران مشمول تحریم نمی شوند را به چالش کشیده است.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و سایر مقام های این کشور در روزهای گذشته بارها گزارش هایی که از مانع تراشی تحریم ها در کمک رسانی به ایران در بحبوحه شیوع کرونا حکایت دارند را رد و ادعا کرده اند قوانین آمریکا مبادله کالاهای بشردوستانه با کشورهای تحت تحریم را معاف کرده است.

روزنامه لس آنجلس تایمز در یادداشتی روز یکشنبه تصریح کرده با آنکه دولت آمریکا روی کاغذ ارسال کمک های بشردوستانه از جمله غذا و کالاهای بشردوستانه به ایران را از قوانین تحریم ها مستثنی کرده عملاً شرایط متفاوتی حاکم است.

ریچارد نفیو، از مقام های سابق دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا که از او به عنوان یکی از طراحان اصلی تحریم های ضد ایرانی یاد می شود در مصاحبه ای با لس آنجلس تایمز بر نقش تحریم ها در هراس شرکت ها، گروه ها و کشورها از کمک رسانی به کشورهای هدف تحریم اذعان کرده است.

نفیو می گوید: قواعد پیچیده ای در کارند و شرکت هایی که [قوانین تحریم ها] را نقض کنند با جرایم سنگین روبرو خواهند شد. وی در ادامه با بیان اینکه شرکت ها احساس می کنند خطرات ورود به مبادله بشردوستانه با ایران زیاد و عایدی آن اندک است، بی میلی این طرف ها برای همکاری با ایران را یادآور شده است.

نفیو گفت: خطرات ورود به چنین مبادله ای بسیار بالا است. هزینه های این کار هم بسیار زیاد است و سود ما به ازای آن بسیار اندک.

لس آنجلس تایمز نوشته شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی، خصوصاً در شرایطی که دنیا با یک بیماری همه گیر روبه رو شده راه های آسان تری برای کسب سود سراغ دارند.

از طرف دیگر انتقال اقلام بشردوستانه سود چندانی نصیب بیشتر بانک های بین المللی، شرکت های کشتی رانی و بیمه هم نمی کند که آنها بخواهند خطر تحریم ها را نادیده بگیرند.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 9784

به "اعتراف معمار تحریم ها درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف معمار تحریم ها درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید