تورهای گردشگری اردبیل در فضای مجازی سامان دهی می گردد

به گزارش مجله آزمون اول، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: ساماندهی و نظارت بر فعالیت تورهای گردشگری در فضای مجازی از جمله برنامه های سال جاری در بخش گردشگری استان اردبیل است.

تورهای گردشگری اردبیل در فضای مجازی سامان دهی می گردد

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، نادر فلاحی ظهر امروز 18 اردیبهشت ماه 99 در نشست با مسئولان پلیس فتا در اردبیل اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باید از این ظرفیت به عنوان فرصتی در راستای ایجاد رونق در بخش گردشگری و جلب و جذب گردشگران استفاده گردد.

او با اشاره به نقش و صندلی فضای مجازی در رونق فعالیت های دفاتر گردشگری توضیح داد: دفاتر مجاز گردشگری در سطح استان برای رونق فعالیت های خود باید بتوانند از این ظرفیت به نحوی شایسته و مناسب بهره برداری نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در خصوص فعالیت ها در حوزه کسب و کار مجازی در بخش گردشگری گفت: باید فعالان در این زمینه براساس چارچوب و ضوابط فعالیت نموده و در این زمینه نظارت های لازم انجام گردد.

فلاحی از مهمترین مسائل در حوزه گردشگری در فضای مجازی را برگزاری تورهای طبیعت گردی غیرمجاز دانست و گفت: در راستای ساماندهی و نظارت بر فعالیت های تورهای گردشگری در فضای مجازی انتظار می رود شاهد همکاری و مشارکت پلیس فتا با اداره کل میراث فرهنگی استان باشیم.

او از اعلام آمادگی این اداره کل و معاونت گردشگری برای همکاری با پلیس فتا در راستای جلوگیری از فعالیت تورهای بدون مجوز گردشگری در استان اطلاع داد و اضافه کرد: با توجه به حساسیت کسب و کارها در حوزه فضای مجازی و نقش و اهمیت پلیس فتا در این حوزه هماهنگی و همکاری های لازم را در این زمینه انجام خواهیم داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اهمیت و تاثیر گردشگری بر سایر بخش ها اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا اهمیت بخش گردشگری را با تعطیلی سفرها و اصناف بیش از گذشته نمایان کرد که با توسعه گردشگری مجازی و تقویت فعالیت ها در این حوزه می توان رونق واقعی گردشگری را در ایام پساکرونا فراهم آورد.

او معرفی ظرفیت ها و جاذبه های استان در فضای مجازی را زمینه ساز رونق صنعت گردشگری استان دانست و گفت: در راستای توسعه استان و رونق اقتصاد و اشتغال در صنعت گردشگری نیازمند معرفی قابلیت های منطقه در فضای مجازی هستیم که انتظار می رود پلیس فتا در این زمینه نیز یاریگر این اداره کل باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 11069

به "تورهای گردشگری اردبیل در فضای مجازی سامان دهی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای گردشگری اردبیل در فضای مجازی سامان دهی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید