خبرنگاران خشم آمریکا از برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه

به گزارش مجله آزمون اول، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا انتخابات پارلمانی در سوریه را فریبکارانه دانست که کوشش دارد از اجرای فرایند سیاسی مورد تقاضای قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد جلوگیری کند.

خبرنگاران خشم آمریکا از برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه

مورگان اورتاگس روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی، خشم و نارضایتی خود را از وفاداری مردم سوریه به دولت قانونی و مشروع این کشور در رفتن به پای صندوق رای و برگزاری انتخابات نشان داد و اضافه نمود: روز گذشته، رژیم اسد به اصطلاح انتخابات پارلمانی را در سوریه برگزار کرد.

وی که به پیروی از سران کاخ سفید عادت دارد دولت های قانونی مخالف واشنگتن را رژیم بنامد، ادامه داد: بشار اسد به دنبال آن است تا برگزاری این انتخابات مشکوک را به عنوان یک موفقیت در برابر توطئه های ادعایی غرب ارائه دهد اما در واقع، این بخش دیگر مدیریت طولانی مدت اسد در رای گیری غیرآزاد است که مردم سوریه فرصت واقعی در آن ندارند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: سوریه از زمانی که حزب بعث اسد به قدرت رسید، انتخابات آزاد و عادلانه ندیده است و سال جاری هم مستثنی نیست. ما گزارش های معتبری از کارکنان صندوق رای دریافت کردیم که برگه های رایی را خارج نموده اند که از پیش نامزدهای حزب بعث بر آن نوشته شده بود.

ظاهرا این مقام آمریکایی باید به گزارش کسانی استناد کند که مخالفان دولت سوریه ارائه داده باشند اما سوال اینجا است اگر این انتخابات آزادانه و عادلانه نبوده است، چگونه مخالفان دولت فعلی سوریه به عنوان اعضای صندوق حضور داشته اند و گزارش آن را به مقامات آمریکا! ارائه داده اند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: گزارش های فشار بر شهفرایندان برای رای دادن، رایج بود و حریم خصوصی رای دهندگان ضمانت نمی شد. همچنین، شهفرایندان سوری خارج از کشور- حدود یک چهارم جمعیت پیش از انقلاب سوریه، مجاز به رای دادن نبودند.

اورتاگس ادعا کرد: این شهفرایندان محروم از حق شهفرایندی، شامل بیش از پنج میلیون نفر مهاجری می شوند که به خاطر جنگ بی امان رژیم علیه شهفرایندانش مجبور به ترک کشور شدند.

وی اضافه نمود: مطابق قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل، انتخابات در سوریه باید آزادانه و عادلانه تحت نظارت سازمان ملل متحد و با حضور همه سوری ها شامل آنهایی که پراکنده اند و واجد شرایط رای دادن هستند، برگزار گردد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: مادامی که رژیم اسد و دولت آن برای این شرایط اجازه داشته باشد و آن را دنبال نمایند، جامعه بین المللی شاهد این قبیل انتخابات گول زننده به عنوان کوشش دیگر رژیم برای اعطای مشروعیت غلط به خود و جلوگیری از اجرای فرایند سیاسی مورد درخواست قطعنامه 2254 شورای امنیت خواهند بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 13960

به "خبرنگاران خشم آمریکا از برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خشم آمریکا از برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید