دورخیز قشم برای گردشگری پایدار، تسهیل سرمایه گذاری در جزیره

به گزارش مجله آزمون اول، امیرمحمد یدقار، مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم در امور زیرساخت که زیر نظر سازمان منطقه آزاد قشم فعالیت می نماید درباره اقدامات این شرکت برای جلب سرمایه گذاران و معرفی جزیره قشم به آنها در گفتگویی با خبرنگاران بیان نمود: از آنجا که سال 2017 از سوی سازمان ملل به عنوان سال گردشگری پایدار برای توسعه نامگذاری شده است، درصدد هستیم تا به وسیله اقدامات حوزه گردشگری، قشم را به عنوان مقصد دارای گردشگری پایدار اعلام کنیم و بگوییم که این جزیره یک منطقه ایرانی است که در حوزه گردشگری پایدار پیشتاز شده است.

دورخیز قشم برای گردشگری پایدار، تسهیل سرمایه گذاری در جزیره

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

یدقار ادامه داد: گردشگری پایدار المان هایی دارد مانند اینکه از پتانسیل های مختلف مثل انرژی های نو استفاده کند و یا اینکه گردشگری باعث تخریب محیط زیست آن نگردد بلکه ساکنانش بتوانند از آن بهره ببرند و زیرساختهای گردشگری نیز موجب برهم زدن محیط آن جزیره نگردد.

وی اضافه نمود: به وسیله برنامه هایی که در این راستا داریم، می خواهیم قشم را به عنوان مقصد گردشگری پایدار معرفی کنیم. در این راستا از انجام کارهای ساده تا کارهای علمی و تحقیقاتی در حوزه گردشگری آغاز می کنیم. از عدم آلودگی طبیعت گرفته تا آلودگی سایت های گردشگری و سازگاری فعالیت ها با محیط زیست. به همین منظور با سازمان محیط زیست، پارک زیست فناوری و ژئوپارک قشم همراه شده ایم. چون می خواهیم هر کجا که نام قشم آمد این جزیره را به عنوان مقصد گردشگری پایدار اعلام گردد.

یدقار توضیح داد: وظیفه شرکت ما توسعه همه جانبه قشم و تسهیل در سرمایه گذاری در حوزه گردشگری جزیره است یکی از مواردی که منجر به تسهیل سرمایه گذاری در جزیره می گردد معرفی پتانسیل های گردشگری، اجتماعی، سیاسی و... آن است. به همین دلیل از ظرفیت وبلاگ نویسان استفاده شده تا پتانسیل های گردشگری جزیره در فضای نامحدودی معرفی گردد. به این ترتیب وقتی کلمه قشم سرچ می گردد با انبوهی از صفحات مرتبط با آن در زبان های مختلف رو به رو خواهیم شد که همگی درباره جاذبه های قشم نوشته اند.

وی از برگزاری اولین جشنواره وبلاگ نویسی و سفارنامه نویسی در قشم اطلاع داد و گفت: این برنامه ششم تا دهم اردیبهشت ماه با حضور 50 نفر از فعالان حوزه مجازی و وب گردی برگزار می گردد تا پتانسیل های گردشگری جزیره به آنها معرفی شده و در نهایت آنها بتوانند رد فضای مجازی هر شب درباره قشم مطالبی را منتشر نمایند.

وی ادامه داد: بعد از سه روز داوران این نوشته ها را آنالیز نموده و به برگزیدگان جوایزی اهدا می گردد همچنین با یک موسسه تحقیقاتی و آموزشی در کانادا صحبت شده گواهینامه معتبری را نیز به برگزیدگان ارائه دهد. این اولین بار است که چنین کاری در سطح مناطق آزاد انجام می گردد در کنار آن می خواهیم تا اولین همایش اکوتوریسم و نقش آن در توسعه پایدار با تاکید بر جزیره قشم را نیز در فصل پاییز سال جاری برگزار کنیم.

یدقار گفت: در کنار این همایش کارگاه بین المللی مدیریت و اکوتوریسم نیز با حضور دو مدرس بین المللی برگزار خواهد شد هدفمان از برگزاری این برنامه این است که اکوتوریسم را به عنوان تنها راه حوزه گردشگری برای توسعه پایدار معرفی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 3189

به "دورخیز قشم برای گردشگری پایدار، تسهیل سرمایه گذاری در جزیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز قشم برای گردشگری پایدار، تسهیل سرمایه گذاری در جزیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید