سینمای ایران به موزه سلطنتی تورنتو می رود

به گزارش مجله آزمون اول، به گزارش خبرنگاران، موزه سلطنتی انتاریو هر ساله مراسمی با عنوان The ROMs Heritage Days برگزار می نماید که در آن فرصتی فراهم می گردد تا ملیت های مختلف، جشنی به منظور شناساندن فرهنگ و میراث خود به کانادایی ها برپا نمایند.

سینمای ایران به موزه سلطنتی تورنتو می رود

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

در مراسم سال جاری از فستیوال بین المللی فیلم Eastern Breeze دعوت شده است تا منتخبی از فیلم های راه یافته به فستیوال سال 2013 و 6 هفته با هنر ایران در سال 2012 را به نمایش بگذارد.

موزه سلطنتی انتاریو (ROM: Royal Ontario Museum) یکی از پنج موزه بزرگ آمریکای شمالی و بزرگترین موزه کاناداست که به فرهنگ و تاریخ طبیعی اختصاص دارد. در این موزه بیش از 6 میلیون اثر هنری و طبیعی در چهل گالری نگهداری می گردد. در این موزه مجموعه های نفیسی از جمله آثاری از شرق نزدیک، آثار هنری آفریقا و آسیای شرقی، آثار تاریخی اروپا و آثار هنری کانادا برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده اند.

به همین دلیل از کیهان مرتضوی یکی از اعضای کمیته فستیوال Eastern Breeze خواسته شد تا مسئولیت بخش سینمایی جشن Iranian Heritage Day را به عهده بگیرد.

پویان طباطبایی، دبیر فستیوال بین المللی فیلم Eastern Breeze درباره چگونگی انتخاب این فیلم ها بیان نمود: فیلم های ایرانی تنها بخشی از فیلم های فستیوال نسیم شرقی است. از این رو پس از موافقت کمیته فستیوال برای همکاری با موزه ROM، تیمی سه نفره متشکل از فرهاد آهی، ساسان اسوندی و کیهان مرتضوی آنالیز مجدد فیلم های ایرانی را به عهده گرفتند. همچنین تعدادی از برگزیدگان بخش فیلم جشنواره 6 هفته با هنر ایران هم به این مجموعه افزوده شد تا قدرت و توان سینمای جوان ایران را در ابعاد گسترده تری به نمایش بگذاریم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 6090

به "سینمای ایران به موزه سلطنتی تورنتو می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمای ایران به موزه سلطنتی تورنتو می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید