ممنوعیت پوشیدن برقع در هلند اجرایی شد

به گزارش مجله آزمون اول به نقل از دویچه وله، قانون ممنوعیت استفاده از برقع، پس از سال ها مناقشه، از امروز هلند اجرایی شد.

ممنوعیت پوشیدن برقع در هلند اجرایی شد

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید.

به این ترتیب، پوشیدن برقع و روبنده در اداره ها، بیمارستان ها و وسایل نقلیه عمومی این کشور ممنوع خواهد بود حال آنکه نظارت جدی بر اجرای این قانون محل تردید است.

اگر از این پس کسی در هلند در مقابل درخواست برداشتن برقع خود مقاومت نموده و حاضر به این کار نگردد، با جریمه نقدی روبرو خواهد شد.

وزارت کشور هلند همچنین به شهرداری ها و مراکز مسئول هشدار داده است که این ممنوعیت را اجرا نمایند. قرار است مأموران امنیتی قبل از هر اقدامی، ابتدا از زنان دارای چنین پوشش هایی بخواهند که چهره خود را نشان دهند.

این زنان در صورت امتناع از نشان دادن چهره خود، حق ورود به اماکن عمومی و ادارات دولتی را از دست داده و با جریمه نقدی دست کم 150 یورو روبرو می شوند. این ممنوعیت شامل دیگر پوشش های پنهان نماینده چهره همچون کلاه های ایمنی و نقاب نیز می گردد.

هنوز روشن نیست که آیا این قانون در واقع هم اجرا خواهد شد یا خیر. بسیاری از شهرها و نیز بیمارستان ها، وسایل نقلیه عمومی و حتی پلیس اعلام نموده اند که اجرای این قانون را رعایت نخواهند کرد.

فرانسه در سال 2011 میلادی به عنوان نخستین کشور اروپایی پوشش کامل زنان را ممنوع اعلام نمود. پس از فرانسه نیز بسیاری از کشورهای دیگر همچون بلغارستان، اتریش و دانمارک به جمع ممنوع نمایندگان برقع پیوستند.

گرچه در آلمان برقع و روبنده به شکلی سراسری ممنوع نشده، اما ایالت هسن این کشور در سال 2011 ممنوعیت چنین پوشش هایی را در بخش خدمات عمومی اعلام نمود.

در دانمارک نیز قانون ممنوعیت پوشیدن برقع از یک سال پیش اجرایی شد. به گزارش مقام های دانمارک، از آن موقع تاکنون در 39 مورد جریمه هایی نقدی بین 134 تا 1340 یورو علیه متخلفان، از جمله علیه 22 زنی صادر شده است که پوشش برقع و روبنده داشته اند.

منتقدان ممنوعیت پوشش برقع این اقدام را نقض آزادی مذهبی عنوان می نمایند. شمار زنانی که در هلند به شکل مداوم از روبنده یا پوشش برقع استفاده می نمایند، 150نفر تخمین زده می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 1633

به "ممنوعیت پوشیدن برقع در هلند اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت پوشیدن برقع در هلند اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید