منتقد سخنرانی رئیس جمهور چین درباره کرونا ناپدید شد

به گزارش مجله آزمون اول، یک عضو ارشد حزب حاکم کمونیست چین و مدیر اجرایی سابق یک شرکت دولتی سازنده املاک در این کشور که چندی پیش شی جینپینگ را در واکنش به سخنرانی وی در ماه گذشته میلادی درباره تلاش های دولتش برای مبارزه با کروناویروس دلقک خوانده بود، بنا به گفته سه تن از دوستانش مفقود شده است.

منتقد سخنرانی رئیس جمهور چین درباره کرونا ناپدید شد

به گزارش مجله آزمون اول، به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته این سه نفر، رن ژیکیانگ، یک عضو حزب حاکم کمونیست چین که سابقا مدیر شرکت دولتی موسوم به گروه املاک هوایوان بوده از 12 مارس تا کنون در دسترس نبوده و کسی نتوانسته با او تماس بگیرد.

وانگ یینگ، یک زن تاجر و دوست نزدیک رن ژیکیانگ در اظهاراتش به رویترز مطرح نمود: بسیاری از دوستان ما به دنبال او هستند و آنها بسیار نگران شده اند.

وی ادامه داد: رن ژیکیانگ یک چهره عمومی است و ناپدید شدن او را خیلی ها فهمیده اند. نهادهای مسئول باید توضیح قانونی و معقول برای این اتفاق در سریعترین زمان ممکن بدهند.

به نوشته رویترز، تماسها با تلفن همراه رن ژیکیانگ بی پاسخ ماندند.

پلیس پکن نیز به درخواستهای ارائه شده به این نیرو از طریق تماس تلفنی و فاکس به منظور اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد. رن ژیکیانگ اخیرا در مقاله ای که در اختیار دوستانش قرار داد، به شی جینپینگ، رئیس جمهور چین از بابت سخنرانی اش در تاریخ 23 فوریه درباره مدیریت شیوع ویروس کرونای جدید در این کشور حمله کرد. بر اساس گزارش رسانه های دولتی چین، این سخنرانی شی جینپینگ از طریق تله کنفرانس برای 170 هزار نفر از مقامهای حزب کمونیست پخش شد. بعدا عده ای این مقاله ژیکیانگ را در اینترنت منتشر کردند.

رن ژیکیانگ در این مقاله بدون ذکر مستقیم نام شی جینپینگ اما در حمله به سخنرانی وی نوشت، بعد از مطالعه سخنرانی مذکور دلقکی برهنه شده که اصرار بر امپراطور بودن دارد را دیده است نه یک امپراطوری که ایستاده باشد و لباسهای جدیدش را نشان دهد.

او همچنین نوشت، این سخنرانی رئیس جمهور چین وجود بحران مدیریت را در داخل حزب کمونیست نشان داد و فقدان آزادی بیان و آزادی مطبوعات در چین نگذاشت که جلوی شیوع ویروس کرونا در این کشور زودتر گرفته شود و این فقدان موجب بدتر شدن شرایط شد.

ناپدید شدن رن ژیکیانگ در حالی گزارش شده که در هفته های اخیر سانسور در چین نسبت به نظرات و حرفهای کاربران اینترنتی و رسانه های محلی درباره موضوع شیوع ویروس کرونا تشدید شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 8191

به "منتقد سخنرانی رئیس جمهور چین درباره کرونا ناپدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتقد سخنرانی رئیس جمهور چین درباره کرونا ناپدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید