پیغام تسلیت دبیرکل اتاق ایران در پی درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده

به گزارش مجله آزمون اول، دبیرکل اتاق ایران طی پیامی درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده، بنیانگذار حزب اسلامی کار و وزیر اسبق کار و رفاه اجتماعی را تسلیت گفت.

پیغام تسلیت دبیرکل اتاق ایران در پی درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده

در پیغام تسلیت محمدرضا رمضانی، با اشاره به کوشش های سرحدی زاد در دوران مسئولیتش آمده است: به راستی که ایشان حامی خستگی ناپذیر بخش کارگری و تعاون کشور بود و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

متن کامل این پیغام به این توضیح است:

انا لله و انا الیه راجعون

در گذشت استاد گرانقدر جناب آقای ابوالقاسم سرحدی زاده مبارز خستگی ناپذیر دوران ستم شاهی، اسوه تقوا و مبارزه، وزیر پیشین کار و امور اجتماعی و نماینده ادوار سوم، پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی را خدمت خانواده محترم و دوستان آن مرحوم تسلیت عرض می کنم. به راستی که ایشان حامی خستگی ناپذیر بخش کارگری و تعاون کشور بود و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نکرد. برای آن فقید سعید رحمت و مغفرت برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

ابوالقاسم سرحدی زاده از مبارزان شناخته شده در دوران ستم شاهی بود و در سال 1344 به دلیل فعالیت در حزب ملل اسلامی بازداشت و روانه زندان شد. او بعد از انقلاب دبیرکل و بنیانگذار حزب اسلامی کار بود. سرحدی زاده در ادوار سوم، پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی، نمایندگی مردم تهران را به عهده داشت. در دوره مسئولیت او در وزارت کار و امور اجتماعی، بحث های زیادی در خصوص حمایت از کارگران و بیمه آن ها درگرفت و قانون کار به تصویب رسید. قائم مقامی بنیاد مستضعفان، ریاست شورای سرپرستی زندان ها و ریاست هیات مدیره اتاق تعاون جزو مسئولیت های مرحوم سرحدی زاده در دوران خدمتش بوده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 21 شهریور 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 13879

به "پیغام تسلیت دبیرکل اتاق ایران در پی درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تسلیت دبیرکل اتاق ایران در پی درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید