42 هزار تبعه توسط تأمین اجتماعی بیمه شدند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی تأمین اجتماعی گلستان، احمدرضا خزاعی در نشست هم اندیشی کارشناسان ادارات کل تأمین اجتماعی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهار کرد: بیمه اتباع نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته که تأثیر گرفته از حقوق بین الملل و حقوق بشر است.

42 هزار تبعه توسط تأمین اجتماعی بیمه شدند

وی با اشاره به اینکه از سال 94 تاکنون 42 هزار نفر اتباع توسط سازمان تامین اجتماعی بیمه شده اند، اضافه نمود: ما مسلمانیم و ملاک برتری در دین ما تقوا است و به دوراز رنگ لباس و پوست و چهره، اکرام و احترام ارباب رجوع در اولویت و واجب است.

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی توضیح داد: تأمین اجتماعی هیچ گونه محدودیتی در بیمه مشاغل اتباع ندارد و افراد در قالب هر شغلی می توانند تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.

وی بابیان اینکه بر اساس آمار 40 هزار تبعه خارجی در استان گلستان زندگی می نمایند، اضافه نمود: درمجموع 1.2 درصد از اتباع خارجی کشور در استان گلستان زندگی می نمایند که از این تعداد بعضی دارای کارت کار و اقامت قانونی هستند که سازمان تأمین اجتماعی واجدین شرایط را تحت پوشش بیمه ای قرار خواهد داد.

به گفته وی، اتباع با داشتن پروانه یا کارت کار و فعالیت در کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی مشمول بیمه اجباری هستند و کارفرمایان موظف به ارسال فهرست آنان و پرداخت حق بیمه مربوطه هستند.

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی همچنین در خصوص بیمه ایرانیان خارج از کشور توضیح داد: با توجه به اینکه جمعیتی بالغ بر 3.5 میلیون ایرانی در خارج از کشور حضور دارند، برای بیمه کردن این هم وطنان اداره کل اتباع این سازمان نسبت به راه اندازی 21 کارگزاری در خارج از کشور اقدام نموده است و حوزه شناسایی جامعه هدف و امور مربوط به نام نویسی، اخذ درخواست، انجام تعهدات کوتاه مدت مانند هزینه های کفن ودفن، اروتز و پروتز و تعهدات بلندمدت مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان ازجمله وظایف کارگزارهای تأمین اجتماعی در خارج از کشور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 11 اسفند 1397 شناسه مطلب: 144

به "42 هزار تبعه توسط تأمین اجتماعی بیمه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "42 هزار تبعه توسط تأمین اجتماعی بیمه شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید