انفعال دانشگاههای آمریکا و کانادا به درخواست پذیرش از سراسر دنیا

به گزارش مجله آزمون اول، مطالعه اجرا شده توسط Study Portals که به همکاری شواری IELTS بریتانیا اجرا شده به این واقعیت اشاره می نماید که دانشگاههای آمریکای شمالی در زمینه برقراری ارتباط مناسب با دانشجویان بین المللی عرصه رقابت را به رقبای سرسخت خود از سایر مناطق دنیا واگذار نموده اند به طوریکه در رده بندی اخیری که در این زمینه اجرا شده دانشگاههای آمریکا و کانادا در رتبه پنجم قرار دارند.

انفعال دانشگاههای آمریکا و کانادا به درخواست پذیرش از سراسر دنیا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

در این فهرست دانشگاهها و مراکز آموزش عالی منطقه Benelux (اتحادیه ای متشکل از سه کشور بلژیک، هلند و لوکزامبورگ) و منطقه اسکاندیناوی در رتبه اول جای دارند.

همچنین استرالیا و نیوزلند، بریتانیا و ایرلند و کشورهای اروپایی آلمانی زبان در رتبه های دوم تا چهارم قرار داشته و منطقه آمریکای شمالی که شامل دانشگاههای آمریکا و کانادا می شوند در صندلی پنجم قرار گرفته اند.

بر اساس این مطالعه، از هر 5 دانشگاه آمریکا و کانادا (یعنی حدود 21 درصد) یکی به درخواستهای ارایه شده از علاقمندان به ادامه تحصیل در این دانشگاهها و مراکز آموزش عالی واکنشی نشان نمی دهد.

همچنین بیش از دو سوم این دانشگاههای (یعنی بالغ بر 68 درصد) ایمیل لازم برای تأیید درخواست را به متقاضی ارسال نمی نمایند و جالب اینکه یک سوم (یعنی 33 درصد) نیز فاقد پویایی لازم در پایگاه اینترنتی خود در اطلاع رسانی مناسب به علاقمندان هستند.

در این فهرست پس از آمریکا و کانادا، دانشگاههای سایر مناطق اروپا (به جز کشورهای آلمانی زبان) و آسیا قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2647

به "انفعال دانشگاههای آمریکا و کانادا به درخواست پذیرش از سراسر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفعال دانشگاههای آمریکا و کانادا به درخواست پذیرش از سراسر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید