فرهنگ و هنر

سوغات ارومیه را از کجا بخریم؟

ارومیه رفتیم سوغات چی بخریم؟ ما در اینجا درباره سوغات ارومیه نوشته ایم؛ شهری که نقل آن در ایران زبانزد است. اما نقل تنها سوغات این شهر نیست.

28 دی 1400

مجری طرح و عاقبت محصولات سینمایی

همیشه ساخت یک فیلم سینمایی پیروز وابسته به مدیریت آن پروژه است، پس چرا الزاما می بایست پروژه های سینمایی و یا حتی سریال های تلویزیونی را با استفاده از مجریان طرح با سابقه و دارای دانش فنی تهیه و فراوری کرد؟

22 دی 1400

مقاله: کلیسای جامع میلان (ایتالیا)

کلیسای جامع میلان دومین کلیسای جامع بزرگ کاتولیک در کل جهان است. تنها کلیسای جامع سویا از این کلیسا بزرگتر است و باسیلیکای سینت پیتر در این رتبه بندی قرار ندارد چرا که کلیسای جامع نیست. کلیسای جامع میلان 157 متر طول دارد و می تواند در داخلش 40 هزار نفر را...

22 دی 1400

رونق گردشگری عشایری گیلان در انتظار بازارچه ییلاقات

خبرنگاران/گیلان مدیر امورعشایری گیلان گفت: با ایجاد بازارچه در ییلاقات شاهد رونق گردشگری عشایری در استان خواهیم بود.

21 دی 1400

علیرضا طبایی شاعر کاغذهای ابدی است

خبرنگاران ؛ علیرضا بهرامی: در دوره خاصی از تاریخ به سر می بریم. نه صرفا از این جهت که هر چند زرق و برق دارد، هولناک هم است. بیشتر منظورم از این زاویه است که هرچند گمان می کنیم دیجیتالیسم و توسعه تکنولوژی ارتباطی، شرایط ماندگاری را ایجاد نموده است، در آینده...

20 دی 1400

عکس لو رفته از آناهیتا افشار و آقای بازیگر !

خبرنگاران: اخیرا عکس لوفته و بسیار صمیمی اناهیتا افشار و رشید در فضای مجازی کولاک کرد.

14 دی 1400

110 برنامه همزمان با هفته کتاب در تهران برگزار می گردد

تهران (پانا) - مرضیه محرابی از برگزاری 110 برنامه همزمان با هفته کتاب اطلاع داد که برگزاری نمایشگاه کتاب در10 شهرستان تهران و دومین جشنواره خوانش ادبی بعضی از این برنامه ها محسوب می شوند.

9 دی 1400

4 نکته برای خرید سه تار خوب با قیمت مناسب

از جمله سازهایی که طرفداران زیادی دارد و امروزه بسیاری از افراد در پی یادگیری آن هستند، می توان به سه تار اشاره کرد. این ساز که زهی-مضرابی محسوب می شود بر اساس ارتعاشات سیم ها عمل کرده که در این صورت نوازنده باید برای به صدا در آوردن آن به سیم های ساز ضربه...

7 دی 1400

مقاله: آشنایی با بهترین فستیوال های کانادا، جشنواره های کانادا کی برگزار میشوند؟

اگر دلتان یک تفریح متفاوت می خواهید، تابستان سال بعد در بزرگ ترین جشنواره کمدی جهان در مونترال شرکت کنید.

6 دی 1400

این زن همسر مهدی طارمی است ! ، خودش رونمایی کرد !

خبرنگاران: فوق ستاره تیم ملی ایران در مصاحبه لایو خود در اینستاگرام برای اولین بار از پشت پرده عکس های خود با سحر قریشی گفت و در ادامه خاطرنشان کرد در یک رابطه نو و به فکر ازدواج است.

1 دی 1400

چرخش بزرگ چین در مسکن

فرید قدیری: کارگردان اختلال در بازار مسکن چین انتها با چرخش بزرگ سیاستی، نقش خود را از مداخله گر به تنظیم گر تغییر داد. دولت چین طی یک دهه گذشته بدون توجه به جنس تقاضای مسکن در منطقه ها بیرون از شهرها، خانه سازی دولتی با تیراژ نجومی راه انداخت به خیال...

28 آذر 1400

جمهوریت و دستاوردهایش

به گزارش خبرگزای کتاب ایران نشر شیرازه کتاب ما عنوان چهارمین جلد از مجموعه فلسفه و اقتصاد سیاسی خود را به کتاب ابداع جمهوری مدرن به قلم بیانکاماریا فونتانا با ترجمه محمدعلی موسوی فریدنی اختصاص داده است. همانطور که در معرفی پشت جلد این اثر می خوانیم:...

16 آذر 1400

قدمت بکارگیری روش پیشرفته مومیایی کردن در مصر باستان بیشتر از چیزی است که تصور میشد

ایسنا/ براساس اخبار واصله، قدمت بکارگیری روش پیشرفته مومیایی کردن در مصر باستان بیشتر از چیزی است که تصور میشد.

15 آذر 1400

مسابقه کتابخوانی با موضوع کتاب انسان 250 ساله در قزوین برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران در قزوین، همزمان با هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) مسابقه کتابخوانی در سطح شهر قزوین برگزار می گردد.

6 آذر 1400

فریدون عموزاده خلیلی: قصه، آدم ها را به هم نزدیک می نماید

خبرنگاران ؛ زهره نیلی-عصر امروز، هفتم آبان ماه لیست های سی و هفتم و سی و هشتم لاک پشت پرنده، ویژه بهار و تابستان 1399 منتشر شد.

1 آذر 1400

کتاب آشنایی با طرح های حفاظت از اسناد رقمی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتاب درس نامه حفاظت رقمی در محیط های با منابع محدود، آشنایی با طرح های حفاظت از اسناد رقمی از طریق انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران چاپ و روانه بازار نشر شده است. این اثر در چهار فصل مفاهیم و اصطلاحات: حفاظت رقمی چیست؟، طرح...

28 آبان 1400

بیشتر بناهای فرهنگی و هنری کاشمر مستهلک است

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر گفت: بیشتر بناهای فرهنگی و هنری منطقه فرسوده و مستهلک است چون عمر میانه این ابنیه بیش از 30 سال است.

24 آبان 1400

استاد علی اکبر مرادی مهمان یکشنبه شب سُرنا می گردد

سُرنا عنوان مجله شبانگاهی موسیقایی شبکه چهار است که یکشنبه شب ها از ساعت 23 پخش می گردد.

22 آبان 1400

توضیحات وزیر ارشاد به کمیسیون فرهنگی درباره تنزل کیفیت فیلم ها

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگاران، درباره موارد مطرح گردیده در جلسه عصر امروز کمیسیون فرهنگی گفت: سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت پاسخ به سؤالات چند تن از نمایندگان، در جلسه کمیسیون فرهنگی حضور یافت.

20 آبان 1400

باید فاصله میان آموزش کلاسیک و توسعه فناوری را پُر کنیم

رییس جهاد دانشگاهی با تاکید بر اهمیت استفاده از فناوری های نوین جهان اظهار کرد: ما باید فاصله ای که میان آموزش های کلاسیک تا توسعه فناوری وجود دارد را با ارائه آموزش های مناسب رفع کنیم.

20 آبان 1400
تعداد: (1782)