مقالات گردشگری

احتمال لغو ویزا بین هند و ایران

احتمال لغو ویزای هنداز آنجائیکه ارتباط بین ایران و هند در حال گسترش است، سفیر این کشور خبر از احتمال زیاد لغو ویزا را داد. این خبر، قدم مثبتی در رشد و توسعه روابط فرهنگی دو کشور است و آثار مطلوبی در زمینه گردشگری ایران و هند می گذارد. اگر ویزای کشور هند...

28 آبان 1398

متزلزل شدن اعتباراروپا، فرصت برای دریافت بسته پیشنهادی قوی برجام

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در تبادل نظر با خبرنگاران پیرامون اهمیت برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است آخر هفته در وین تشکیل گردد، اظهارداشت: در مورد این موضوع باید بگویم که سفر آقای روحانی به دو کشور اروپایی سوئیس و اتریش می تواند...

26 آبان 1398

مکانهای فوق العاده گردشگری در پاپوآ گینه نو کدامند!

جاهای دیدنی پاپوآ گینه نو را بیشتر بشناسیددر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره جاهای دیدنی پاپوآ گینه نو سخن خواهیم گفت.

25 آبان 1398

دورخیز قشم برای گردشگری پایدار، تسهیل سرمایه گذاری در جزیره

امیرمحمد یدقار، مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم در امور زیرساخت که زیر نظر سازمان منطقه آزاد قشم فعالیت می نماید درباره اقدامات این شرکت برای جلب سرمایه گذاران و معرفی جزیره قشم به آنها در گفتگویی با خبرنگاران بیان نمود: از آنجا که سال 2017...

24 آبان 1398

صادرات زیردریایی گاز ایران به عمان روی میز مذاکره، احتمال آغاز صادرات از 2020

توافقات اولیه برای شروع صادرات گاز ایران به عمان مبنی بر شروع صادرات زیردریایی گاز به این کشور در سال 2020 است که باید دید آیا این تاریخ باز هم با تأخیر روبرو می گردد یا دو طرف نسبت به انجام توافقات فی مابین جدی هستند.

23 آبان 1398

رونق بخشی اقتصاد و تجارت دریایی بنادر شرق را در عمان پیگیری می کنیم

مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به ظرفیت نامحدود بنادر هرمزگان و آماده سازی زیرساخت های بندری سواحل مکران گفت: یاری به معیشت مردم و رونق بخشی اقتصاد و تجارت دریایی بنادر شرق را در کشور عمان پیگیری می کنیم.

23 آبان 1398

حجم مبادلات ایران و عمان به 5 میلیارد دلار می رسد

سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی و بین الملل استانداری هرمزگان با بیان اینکه حجم مبادلات کنونی سالیانه ایران با عمان 870میلیون دلار است گفت: پیش بینی شده این رقم در 5 سال آینده به 5 میلیارد دلار افزایش یابد.

23 آبان 1398

اراک، صادرات غیرنفتی ایران به اندونزی 80 درصد رشد داشت

سفیر جمهوری اندونزی در ایران گفت: محصولات صادره از ایران به اندونزی بیشتر در حوزه فرآورده های پتروشیمی، نفت و گاز بوده و در حوزه محصولات غیرنفتی هم افزایش 80 درصدی صادرات را سال گذشته داشته است.

22 آبان 1398

نخست وزیر کانادا مهمان ترامپ شد

وبسایت فرادید: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا برای اولین دیدار چهره به چهره خود با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وارد این کشور شد و در کاخ سفید با ترامپ دیدار کرد. وزارء خارجه، دفاع، بهداشت و دارائی کانادا وی را در این سفر همراهی می نمایند.

22 آبان 1398

دردسرهای یک وجب جا

عارف چراغی طرح مسکن اجتماعی از ابتدای دولت دکترروحانی به عنوان یکی از طرح های جایگزین طرح مسکن مهر و طرح سامان دهی مسکن نیازمندان عنوان شد که البته هیچ گاه کلنگ اجرا به خود ندید.

21 آبان 1398

طالبان با نمایندگان رسمی دولت افغانستان در چین دیدار نمی کند

یک عضو سابق طالبان گفت که برخلاف اظهارات مقامات دولتی، هیئت طالبان در نشست پکن با نمایندگان رسمی دولت افغانستان دیدار نخواهند کرد.

20 آبان 1398

توتی: بازیکنان رم بهتر از یووه هستند

خبرنگاران: کاپیتان جالوروسی معتقد است تیمش از نظر انفرادی در سطح بالاتری نسبت به مدافع عنوان قهرمانی لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا واقع شده است.

18 آبان 1398

سفر هیئت مذاکره کننده ملی یمن به عمان و دیدار با وزیر خارجه این کشور

هیئت ملی یمن در مذاکرات کویت روز گذشته با سفر به عمان با وزیر خارجه این کشور گفت وگو کرد.

17 آبان 1398

زمان سفر پرسپولیسی ها به عمان تغییر کرد

تیم فوتبال پرسپولیس با چند ساعت تأخیر نسبت به زمانی که پیش از این اعلام شده بود، به عمان خواهد رفت.

17 آبان 1398

بازارهای شناور بانکوک (قسمت دوم)

بیشتر گردشگران در سفر به تایلند، برای بازدید از بازارهای شناور برنامه ریزی می نمایند. این بازارهای رنگارنگ و دیدنی، بهترین مکان برای خرید میوه های استوایی و خوردن غذای محلی هستند. در ادامه با تعدادی از بازارهای شناور تایلند آشنا می شویم. با خبرنگاران...

16 آبان 1398

مودی: هند و عربستان با خطرات مشترکی از سوی همسایگان خود روبرو هستند

نخست وزیر هند در مصاحبه با عرب نیوز بیان کرد: هند و عربستان سعودی با خطرات مشترکی از سوی همسایگان خود روبرو هستند.

12 آبان 1398

دیدار تاریخی روسای جمهور چین و تایوان پس از 66 سال در سنگاپور

روسای جمهوری چین و تایوان دقایقی پیش پس از 66 سال مناقشه در سنگاپور با یکدیگر دیدار و پشت درهای بسته گفت وگو کردند.

12 آبان 1398

جشن عروسی وارث پادشاهی ناپلئون بناپارت

ژان کریستوف ناپلئون بناپارت از نوادگان ناپلئون بناپارت با دختری از نوادگان امپراتور مقدس روم ازدواج کرد.

10 آبان 1398

فال روزانه 04، 07، 1398

فال روزانه پنج شنبه 4 مهر 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیز متولد 4 مهر، تولدت مبارک. شما فردی فعال، توانا، هوشیار و روشمند هستید. شما یک استعداد ذاتی دارید که به واسطه آن با شجاعت و ایمان خود، با شرایط نامطلوب مبارزه می کنید؛ اما در...

10 آبان 1398

علت افزایش ورود عمانی ها به ایران چیست؟

براساس آخرین آمارهای بدست آمده و سخنان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رشد گردشگران ورودی از عمان به ایران مشاهده می گردد که نشان از علاقه عمانی ها به فرهنگ و تاریخ ایران دارد.

8 آبان 1398
تعداد: (169)