این چراغ ها توریست جمع می نمایند!

به گزارش مجله آزمون اول، مجله مهر - شراره داودی: می گویند یکی از دلایل کم بودن توریست ها در شب، روشن نبودن هواست، از همین رو نورپردازی در معماری و جاذبه های گردشگری نقش ویژه ای را ایفا می نماید، هرچه این نورپردازی ها بیشتر و بهتر باشد، می تواند نگاه ها را متوجه خودش کند و توریست ها را بیشتر به وجد بیاورد. از این رو این نورپردازی های رنگی و طرح دار کم کم جای خودشان را در هنر و چیدمان پیدا کرد.

این چراغ ها توریست جمع می نمایند!

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه سفر کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

استفاده از نور و چراغ و رنگ بسیار در روزهای سرد زمستان مدتی است به یکی از جاذبه های توریسیتی ژاپن بدل شده است و با این کار توانسته اند محبوبیتی را برای خودشان بدست بیاورند. با دیدن عکس های پر از نور این پارک به سراغ نمونه های دیگر این کار رفتیم.

شاید یکی از دلایلی که استفاده از نورپردازی های رنگی در زمستان بیشتر کاربرد دارد به این دلیل باشد که زمستان را فصلی بدون رنگ و سرد می دانند و بهره گیری از این رنگ ها در کنار هم می تواند حال و هوای این فصل را تغییر دهد. البته در این میان تاثیر هنر مدرن را نمی توان نادیده گرفت. هنری که نور پردازی را بخش مهمی از نوع چیدمان و حجم می داند.

پارک زمستانی ژاپن از نماهای و بخش های مختلف

تهران و نورپردازی های رنگارنش

نمونه های ایرانی و داخلی این رفتارها هم کم نیستند، برج آزادی، برج میلاد، پل طبیعت و البته بلوار کشاورز نمونه هایی هستند که همواره نورپردازی دارند. برج آزادی در روزهای مختلف سال با نورپردازی های متفاوتی طی سال دیده می گردد، ازپرچم ایران گرفته تا نمادهای فرهنگی و اشعار بزرگان ادب فارسی، در مقابل برج میلاد با چراغ های رنگی بیشتر دیده می گردد که اگر هوا پاک باشد به راحتی می توان خط این نورهای رنگی را در آسمان تماشا کرد.

پل طبیعت که در یکی دو سال گذشته خیلی مورد توجه بوده است و همه تهرانی ها دست کم یک باری روی آن قدم زده اند و اتفاقا از کنار هم قرار دریافت این همه رنگ و نورهای دوست داشتنی خشنود شده ایم.

نمونه دیگر آن در همین تهران خودمان بلوار کشاورز است، بلواری که روزگاری تفرجگاه تهرانی ها بوده و روزهای تعطیل جمعیت زیادی در آن جمع می شدند. شهرداری تهران در ادامه برنامه زیباسازی شهر تهران درخت های این بلوار ثبت شده در فهرست آثار ملی را با چراغ های رنگی تزئین نموده و نمایی متفاوت را در این خیابان به وجود آورده است.

برج آزادی

برج میلاد

بلوار کشاورز

پل طبیعت

نورپردازی برای ابراز همدردی

از آن جایی که با یک عکس به راحتی می توان به اندازه چند خط صحبت کرد، اگر از موضوعی ناراحت هستیم یا خشنود یا می خواهیم موافقت خود با موضوعی را به شکل گسترده اعلام کنیم، استفاده از نورپردازی شاید بهترین راه باشد. مانند شرایطی که برای فرانسه رخ داد و دیگر کشورها برای ابراز همدردی با این کشور و مردمی که جان خودشان را در حملات تروریستی از دست داده بودند، پرچم فرانسه را بر روی نمادهای اصلی پایتخت نورپردازی کردند.

نورهای بی بهانه و بابهانه

یکی از زمان هایی که میزان این رنگ ها بر روی ساختمان های مختلف شهرها زیاد می گردد، کریسمس و شروع سال جدید است. همچنین برنامه های مختلف روزهای تقویم هر کشور زمان مناسبی برای جشن دریافت و بهره دریافت از رنگ هاست.

نورپردازی های بندر سیدنی، نماد استرالیا که به بهانه های مختلف فرق می نماید

نور پردازی در شب های کریسمس

نورپرازی روی دیوارهای موزه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 13 اسفند 1398 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 5307

به "این چراغ ها توریست جمع می نمایند!" امتیاز دهید

1 کاربر به "این چراغ ها توریست جمع می نمایند!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این چراغ ها توریست جمع می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید