توضیح رئیس جامعه هتلداران درباره پخش شبکه های ماهواره ای درهتل ها

به گزارش مجله آزمون اول مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در روزهای اخیر در جلسه ستاد سفرهای نوروزی استان مازنداران با اشاره به مشکل هتل ها برای پخش شبکه های ماهواره ای گفته بود: درخواست هتلداران در این زمینه به میراث فرهنگی ارائه شده و ما آن را به وزارت ارشاد ارسال می کنیم. پس از ارائه مجوز میزان دسترسی از سوی وزارت ارشاد برای مجموعه هتل ها در این زمینه تعیین تکلیف می شود.

توضیح رئیس جامعه هتلداران درباره پخش شبکه های ماهواره ای درهتل ها

انتشار این خبر در میان فعالان گردشگری سوالاتی را به وجود آورده است مبنی بر اینکه پخش برخی از شبکه های ماهواره ای در هتل های ایران اتفاق جدیدی نیست.

در این باره جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور به مجله آزمون اول گفت: از سال ها پیش برخی شبکه های ماهواره ای در هتل های ایران مصون بوده است و ما به تازگی درخواستی را مطرح نکرده ایم چراکه بیشتر هتل های ایران شبکه ها و کانال هایی که امکان استفاده از آنها وجود دارد را برای میهمانان خارجی خود فراهم کرده اند.

حمزه زاده افزود: اکنون هتل های پرستاره که میزبان مهمانان خارجی هستند می توانند شبکه های خبری خارجی را به زبان های عربی، انگلیسی و یا فرانسوی تماشا کنند. این موضوع جدیدی نیست و مطمئن هستم که منظور معاون گردشگری این است که در برخی از استان ها اداره ارشاد مشکل ایجاد می کرده و سلیقه ای عمل می کردند بنابراین در هتل ها امکان استفاده از شبکه های ماهواره ای وجود نداشت و اکنون معاونت گردشگری درصدد حل مشکل این استان ها برآمده است.

وی گفت: استفاده از شبکه های ماهواره ای معمولا در هتل هایی انجام می شود که بیشتر میزبان مهمانان خارجی هستند اما مرزبندی مشخصی ندارد و معمولا برخی از ادارات وزارت ارشاد در استان ها به صورت سلیقه ای عمل می کنند.

رئیس جامعه هتلداران کشور شرح داد: یکی از معضلات گردشگری ما همین نگاه های سلیقه ای است. ممکن است تفسیرهای متفاوتی از یک بخشنامه ارسال شده به استان ها انجام شود. ما در خیلی از سازمان ها چنین مشکلاتی را داریم. در برخی از استان ها هنوز مشکل پخش برخی از شبکه های خبری خارجی را داریم و در برخی از استان ها سختگیری می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 7280

به "توضیح رئیس جامعه هتلداران درباره پخش شبکه های ماهواره ای درهتل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح رئیس جامعه هتلداران درباره پخش شبکه های ماهواره ای درهتل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید