حضور نظامیان آمریکایی در آلمان برای برلین چقدر هزینه دارد؟

به گزارش مجله آزمون اول، ایرنا نوشت: در حالی که رئیس جمهوری آمریکا مدعی است حضور نظامیان این کشور در آلمان برای این کشور درآمدزا است، گزارش ها حکایت از هزینه های گزاف این حضور برای آلمانی ها دارد.

حضور نظامیان آمریکایی در آلمان برای برلین چقدر هزینه دارد؟

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش امروز (دوشنبه) نشریه هاندلزبلات، دولت آلمان طی سال های گذشته هزینه های هنگفتی بابت حضور نظامیان آمریکایی در این کشور پرداخته، به طوری که تنها در 10 سال گذشته این هزینه ها بر یک میلیارد یورو بالغ شده است.

این در حالی است که حدود 650 میلیون یورو از این مبلغ صرف هزینه های جانمایی و تامین مسکن نظامیان و حدود 334 میلیون نیز برای مخارجی که از آن تحت عنوان هزینه های دفاعی مربوط به این نظامیان یاد می گردد، صرف شده است.

بر این اساس بخشی از این هزینه ها شامل پرداخت غرامت به زیان دیدگان و یا بازسازی اماکنی است که از حضور آنها و یا در حین ماموریت های نظامی متضرر می شوند.

به نوشته هاندلز بلات دولت آمریکا نیز برای استقرار نظامیان خود در اروپا سالانه حدود 7 میلیارد یورو هزینه می نماید.

این مطلب از آن رو حائز اهمیت است که رئیس جمهوری آمریکا مدعی است حضور نظامیان آمریکایی در آلمان به خاطر تامین امنیت این کشور بوده و منافع اقتصادی زیادی برای آلمانی ها به همراه داشته است.

طی هفته های اخیز تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از آلمان به موضوعی چالش برانگیز در مناسبات واشنگتن با برلین تبدیل شده و انتقادهایی را نیز از سوی شرکای ایالات متحده در ناتو متوجه ترامپ نموده است.

با این حال گفته می گردد رئیس جمهوری آمریکا تصمیم دارد برلین را به دلیل پرداخت نکردن سهمش از بودجه ناتو و نادیده دریافت سیاست های تحریمی واشنگتن علیه روسیه، مجازات کند و در این راستا از کاهش تعداد نظامیان آمریکایی در آلمان به عنوان اهرم فشاری استفاده می نماید. این تصمیم انتقادهای داخلی و خارجی به ویژه در بین همپیانان ترامپ در آمریکا و ناتو، به همراه داشته است.

جدیدترین واکنشها به طرح رئیس جمهوری آمریکا برای خارج کردن نزدیک به 10 هزار نظامی این کشور از آلمان، انتقاد شدید هفته پیش هم حزبی های وی در کنگره بوده است.

خبرگزاری آلمان در این باره نوشت: مایکل مک کول نماینده پیشرو جمهوریخواهان و 5 نفر از هم حزبی های وی در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، طی نامه ای از ترامپ خواستند، در این تصمیم تجدید نظر کند. آنها هشدار دادند که خروج نظامیان آمریکایی از آلمان امنیت ملی ایالات متحده را به خطر می اندازد.

ترامپ دوشنبه دو هفته پیش اعلام نمود که تعداد سربازان آمریکایی در آلمان باید به 25 هزار نفر کاهش یابد. در حال حاضر حدود 34 هزار و 500 سرباز آمریکایی در آلمان مستقر هستند. ترامپ با این اقدام، می خواهد آلمان را به خاطر آنچه که او پرداخت نکردن سهم واقعی از هزینه های دفاعی ناتو می نامد، مجازات کند. او همچنین انتقاد می نماید که آلمان میلیاردها دلار برای دریافت انرژی به روسیه می پردازد، اما در عین حال می خواهد که ایالات متحده از منافع این کشور محافظت کند.

با وجود بحث ها و برآورد های فراوان در مورد طرح اعلام شده از سوی ترامپ برای خروج بخش از نظامیان آمریکا از آلمان که گفته می گردد تا انتها تابستان اجرا خواهد، هنوز در مورد عملی شدن این طرح تردیدهای زیادی وجود دارد.

بن هاجر فرمانده پیشین نیروهای آمریکایی در اروپا با زیرسوال بردن چنین تصمیمی، به خبرگزاری آلمان گفت: ما دقیقاً نمی دانیم که این اتفاق می افتد یا نه. ما هنوز یک برنامه رسمی برای عملی شدن این تصمیم از سوی ترامپ ندیده ایم. اما اگر نظامیان آمریکایی به عنوان مثال از آلمان به لهستان منتقل شوند، بدون پیامد نخواهد بود.

هاجز تاکید نمود: این در حالی است که لهستان نیز هنوز آماده نیست؛ ما با آلمان بر سر دستورالعملی که تمامی جنبه های قانونی ماندن سربازان آمریکایی را در بر می گیرد، به توافق رسیده ایم. اما هنوز با لهستان این توافق را نداریم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 12613

به "حضور نظامیان آمریکایی در آلمان برای برلین چقدر هزینه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نظامیان آمریکایی در آلمان برای برلین چقدر هزینه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید