حضور پلیس میراث فرهنگی در 32 هزار اماکن تاریخی ثبت شده کشور

به گزارش مجله آزمون اول، فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: هم اکنون حدود 32هزار اماکن تاریخی ثبت شده در کشور وجود دارد که یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در این اماکن حضور فیزیکی کامل درند.

حضور پلیس میراث فرهنگی در 32 هزار اماکن تاریخی ثبت شده کشور

به گزارش مجله آزمون اول، سردار امیر رحمت اللهی در دومین گارگاه آموزشی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه کارکنانی از 90سایت اماکن تاریخی ثبت جهانی کشور در این کارگاه حضور یافته اند گفت: آموزش کارکنان در یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی اهمیت ویژه ای دارد چرا که در این یگان کارکنان با مسائل فرهنگی و اجتماعی متعددی روبرو هستند.

وی تاکید نمود: هم اکنون حدود 32هزار اماکن تاریخی ثبت شده در کشور وجود دارد که یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در اماکن مهم تاریخی که دارای رده حفاظتی هستند، حضور فیزیکی کامل داشته و در باقی آثار نیز به صورت گشتی به مراقبت می پردازند.

سردار رحمت اللهی اضافه نمود: یکی از اهداف اصلی دولت، توسعه صنعت گردشگری و توریسم است و کشور ما که از ظرفیت ها و جاذبه های بسیاری برخوردار می باشد می تواند به موفقیت های بزرگی در این حوزه دست پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری تاثیر بسیاری بر توسعه فرهنگی و مالی و همچنین اشتغال زایی و ورود ارز به کشوردارد، تاکید نمود: شرط اساسی توسعه پایدار در صنعت گردشگری امنیت است و حتی کوچکترین بزه دیدگی احساس امنیت را مختل می نماید.

وی با اشاره به مصوبه ستاد مشترک نیروهای مسلح، اظهار کرد: بر پایه این مصوبه از جمله وظایف اساسی یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی تامین امنیت اتباع خارجی در حوزه استحفاظی این یگان، انجام وظایف انتظامی در این حوزه و همکاری دوسویه با نیروی انتظامی و دیگر دستگاه ها ست.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار رحمت اللهی در خاتمه با اشاره به اینکه در این گارگاه آموزشی از مجرب ترین استادان دانشگاه علوم انتظامی امین و دیگر دانشگاه های درجه یک کشور در حوزه گردشگری بهره گیری شده است، شناخت صنعت گردشگری و قوانین مربوط به آن، روش ارائه خدمت به گردشگران و حقوق آنها و ... را از مهم ترین اهداف آموزشی این کارگاه برشمرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 7230

به "حضور پلیس میراث فرهنگی در 32 هزار اماکن تاریخی ثبت شده کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور پلیس میراث فرهنگی در 32 هزار اماکن تاریخی ثبت شده کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید