خبرنگاران سفر به لرستان ممنوع شد

به گزارش مجله آزمون اول، خرم آباد - خبرنگاران - استاندار لرستان گفت: مسافران از سفر به لرستان پرهیز کنند چراکه نهادهای خدمات رسان هیچگونه تسهیلاتی به آنها ارایه نخواهند داد.

خبرنگاران سفر به لرستان ممنوع شد

سید موسی خادمی شامگاه جمعه در گفت و گوی خبری گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هیچگونه پذیرش مسافر در لرستان نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه متاسفانه ویروس کرونا همانند سراسر کشور در لرستان شیوع پیدا کرده است ، اضافه نمود: جزو استان های آلوده به ویروس کرونا هستیم و تعداد مبتلایان بالا می باشد و ممکن است این فرآیند در روزهای آینده ادامه داشته باشد.

وی بیان نمود: اگر مردم پیشگیری کنند سرعت انتشار کاهش می یابد لذا باید مردم از تجمعات اجتناب کنند.

استاندار لرستان همچنین گفت: در صورت ابتلا هر فرد می تواند تا 350 نفر را مبتلا می کند، کرونا قدرت انتشار بالایی دارد و مردم باید در خانه بمانند.

خادمی اضافه نمود: مردم می توانند از طریق سامانه خدمات دولتی را انجام دهند و اگر نتوانستند تا عادی شدن شرایط صبر کنند.

وی با اشاره به تعطیلی دانشگاه ها و مدارس در استان اظهار کرد: تعطیلات فرصت مناسب برای در خانه ماندن است و مردم نباید سفر کنند.

وی گفت: به هیچ وجه پذیرای مسافران نوروزی نخواهیم بود و هیچگونه تسهیلاتی ارایه نخواهیم داد و نهادها و ارگان های مرتبط هم پذیرش نخواهند داشت.

استاندار لرستان ادامه داد: در خصوص ساعات اداری دستگاه های اجرایی اختیارات استانی لغو شده و تابع دستورات ستاد ملی هستیم.

وی بیان نمود: اما کارمندان آسیب پذیر و دارای علایم خاص نیاز به حضور در محل کار ندارند.

استاندار لرستان اضافه نمود: وجود اقلام بهداشتی و کمبود آن مساله ای است که در کشور فراگیر شده اما نسبت به روزهای ابتدایی شیوع کرونا شرایط بهتر شده است.

خادمی اظهار کرد: اکنون 6 واحد تولیدی الکل در استان فعالیت می کنند که از اول اسفند تا به امروز 305 هزار لیتر الکل و 350 هزار عدد ژل ضدعفونی کننده تولید شده است.

وی گفت: در بحث محلول ضدعفونی کننده و الکل جزء استان های تولید کننده هستیم که برخی از استان ها خواستار صادرات این محصول هستند که در برخی موارد هم صادرات داشتیم.

وی بیان نمود: مراکز درمانی در اولویت هستند که در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اقدامات خوب و موثری اجرا شده است که اقلام مورد نیاز تهیه و بیمارستان ها تجهیز شدند.

وی ادامه داد: قرنطینه شهر یا مکان خاص نیاز به ضوابط خاصی دارد که در هیچ نقطه کشور توصیه نشده است.

استاندار لرستان همچنین گفت: برخی از شهرها که آلودگی بیشتری دارند ورودی-خروجی آنها کنترل می شود، نمی توانیم ورودی و خروجی استان را مسدود کنیم چرا که روزانه هفت هزار خودرو از بروجرد و هشت هزار خودرو از طریق پل زال وارد استان می شود.

خادمی اضافه نمود: پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اختیار مردم است و مردم می توانند با رعایت نکات بهداشتی از انتقال این ویروس جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: در این راستا تشکل های مردمی می توانند به دولت کمک کنند و همچنین آموزش های همگانی به مردم ضروری بوده و باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه نمود: مناطق محروم حاشیه شهرها به لحاظ مالی دسترسی کمتری به تجهیزات بهداشتی دارند که سمن ها باید به این مناطق سرکشی کنند.

استاندار لرستان ادامه دارد: تمامی امکانات و اعتبارات استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به کار گرفته شده و تمام دستگاه ها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی در حال فعالیت هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 7716

به "خبرنگاران سفر به لرستان ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفر به لرستان ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید