در دربی از استقلال رد می شویم، مربی استقلالی کری می خواند سر مردم گرم شود، درخشش یک بازیکن نبودن نوراللهی را کمرنگ کرد

به گزارش مجله آزمون اول، پیشکسوت پرسپولیس گفت: حرف هایی که منصوریان در آبادان درباره پرسپولیس زد، بخشی از کری خوانی های فوتبال است که باعث می شود سر مردم گرم شود و بازار اخبار فوتبالی داغ بماند.

در دربی از استقلال رد می شویم، مربی استقلالی کری می خواند سر مردم گرم شود، درخشش یک بازیکن نبودن نوراللهی را کمرنگ کرد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مرتضی کرمانی مقدم، مهاجم و بازیکن اسبق پرسپولیس در مصاحبه با خبر ورزشی، درباره شرایط این روزهای پرسپولیس و رقابت نزدیکش با استقلال در صدر جدول، همچنین بازی بعدی این تیم مقابل صنعت نفت آبادان و البته دربی هفته بیست و سوم اظهاراتی را مطرح کرد.

اوضاع پرسپولیس در جدول رده بندی را چطور می بینید؟

فکر می کنم در این چند بازی گذشته شرایط خوبی را پشت سر گذاشتیم و تیم رفته رفته به همان تیم همیشگی تبدیل می گردد.

یحیی گل محمدی انتقاد کرده که پرسپولیس مهاجم خوبی ندارد. در حالی که این تیم از بازی نساجی تا این هفته(بیستم) مقابل مس رفسنجان 9 گل در 4 دیدار به ثمر رسانده؟

خوشبختانه پرسپولیس در این هفته ها خوب گل نمی زند. یعنی اشتیاق گلزنی بین بازیکنان زیاد شده و این به دلیل بازگشت خوب و به موقع هافبک های رونده تیم است. مخصوصاً کمال کامیابی نیا که می بینیم تا چه اندازه به خوبی به خط حمله اضافه می گردد.

ممکن است این حرف گل محمدی بحث روحی روانی بوده تا عبدی را به خودش بیاورد؟

این قبیل حرف ها معمولاً دو حالت دارد. یا باعث بی انگیزه شدن مهاجم تیم می گردد یا او را به خودش می آورد و انگیزه اش را دو برابر می کند که خوشبختانه دیدیم مهدی عبدی حالا نسبتا شرایط بهتری پیدا کرده و خوب هم گل می زند. از طرفی کمال کامیابی نیا هم به روزهای اوجش برگشته.

به نظر شما او توانسته جای خالی نوراللهی را پر کند؟

دقیقا همین طور است. چون که در نیم فصل اول مصدوم بود و نمی توانست زیاد در ترکیب حضور پیدا کند. اما حالا جای خالی احمد که در نیم فصل اول به شدت حس می شد را پر کرده و به یک بازیکن تاثیرگذار تبدیل شده. هم خوب دفاع می کند، هم خوب حمله می کند و هم گل می زند. مهدی ترابی هم همینطور. وحید امیری هم یکی دیگر از همین بازیکنان است که با وجودشان شرایط پرسپولیس روز به روز بهتر می گردد.

بازیکن خارجی این تیم را چقدر می شناسید؟

هنوز او را ندیده ایم، ولی قطعاً با حضور حامد پاکدل و مهدی عبدی سرحال این روزها، شرایط خط حمله پرسپولیس هم رفته رفته بهتر می گردد. امیدوارم بازیکن خارجی تازه بتواند نیازهای پرسپولیس را برطرف کند.

شنیدید منصوریان در نشست خبری بازی آخر تیمش(صنعت نفت آبادان) مقابل گل گهر با اینکه تیمش شکست خورده بود برای پرسپولیس و بازی بعدی تیمش خط و نشان کشید؟

چه بگویم؛ داش علی است دیگر(خنده)! او هم رفیق مان است، بگذارید از این کری ها بخواند. به هر حال مردم با این کری خوانی ها سرشان گرم است و اگر این ها هم نباشد که دق می کنند.

بازی پرسپولیس مقابل تیم منصوریان را چطور پیش بینی می کنید؟

بازی در آبادان همیشه سخت است. البته کاپیتان آبادانی ها غایب است که می تواند یک اتفاق مثبت باشد ولی در کل پرسپولیس باید برنده گردد تا از استقلال فاصله نگیرد.

می دانید بازی بعدی پرسپولیس(هفته بیست و دوم) تا قبل از دربی هم بیرون از خانه است؟

بله. دو بازی بیرون خانه قبل دربی سخت است. جدول مسابقات را دیدم باید در مسجد سلیمان بازی کنیم که می تواند کمی کار را سخت کند ولی با توجه به فاصله شش روزه تا دربی قطعا تیم به شرایط خوبش برمی گردد.

امتیاز بازی با صنعت نفت چقدر اهمیت دارد؟

غیر از صنعت نفت، بازی بعدی مقابل نفت مسجد سلیمان هم مهم است و این 6 امتیاز می تواند شرایط پرسپولیس را تا قبل از دربی تثبیت کند. چون از آن طرف استقلال هم بازی سختی مقابل گل گهر دارد. شکرخدا پرسپولیس به همان صلابت همیشگی اش برای رسیدن به قهرمانی ششم رسیده و در این راستا با قدرت حرکت می کند.

غیبت سیاوش یزدانی و مرادمند در خط دفاعی استقلال تا چه اندازه ممکن است باعث تزلزل این تیم گردد؟

بعید می دانم مسئله ای برای خط دفاعی استقلال به وجود بیاید. آنها در دو بازی اخیر هم بدون این دو بازیکن گلی نخوردند. استقلال مشکل دفاعی ندارد ولی با توجه به اینکه بازی پرسپولیس مقابل استقلال یک بازی 6 امتیازی برای رد شدن از این تیم است، قطعاً یحیی و شاگردانش کاری می کنند که این دربی دیگر مثل بازی قبلی کسل کننده نگردد و حتماً برنده می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 33905

به "در دربی از استقلال رد می شویم، مربی استقلالی کری می خواند سر مردم گرم شود، درخشش یک بازیکن نبودن نوراللهی را کمرنگ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دربی از استقلال رد می شویم، مربی استقلالی کری می خواند سر مردم گرم شود، درخشش یک بازیکن نبودن نوراللهی را کمرنگ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید