زاگرس نشینان راهی اکسپو میلان شدند

به گزارش مجله آزمون اول، خبرنگاران: گروه موسیقی و آئینی زاگرس نشینان به عنوان اولین گروه برای حضور در اکسپو 2015 میلان راهی ایتالیا شد.

زاگرس نشینان راهی اکسپو میلان شدند

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، گروه موسیقی زاگرس نشینان در میلان به مدت 15 روز با اجرای قطعاتی متفاوت به روی صحنه می رود. اجرای این گروه به همراهی 11 ساز در دو بخش اجرای موسیقی و حرکات آئینی است و موسیقی برگرفته از ریشه های فرهنگ اصیل منطقه زاگرس نشین را در ایتالیا به نمایش می گذارند.

مقام فراخوان، اجرای آواز برزیگری، اجرای ترانه های کار و کوشش در کردستان، اجرای حرکات آئینی و پایکوبی مردم در جشن بارش، اجرای کرنا و دهل نوازی مراسم ترکه بازی و اجرای شروه خوانی و نی انبان از بخش های فرهنگ شفاهی مردم منطقه زاگرس نشین است که توسط این گروه در اکسپو میلان 2015 اجرا می گردد.

به همت موسسه توسعه هنرهای معاصر و کمیته فرهنگ و هنر اکسپوی 2015 میلان، 12 گروه موسیقی نواحی کشورمان، موسیقی محلی، حرکات و آیین های نمایشی را برای معرفی آداب و رسوم و موسیقی خود در مدت برگزاری این اکسپو به اجرا درمی آورند.

اکسپو 2015 میلان با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات از 11 اردیبهشت ماه تا 9 آبان ماه سال 1394 در شهر میلان ایتالیا برگزار شده و 145 کشور در این رویداد جهانی شرکت دارند.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 3 آذر 1398 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 3288

به "زاگرس نشینان راهی اکسپو میلان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاگرس نشینان راهی اکسپو میلان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید