سهمیه کارت سوخت صندلی داران بازهم کاهش می یابد؟

به گزارش مجله آزمون اول، کارت سوخت با هدف سامان دادن به میزان مصرف و کنترل قاچاق سوخت وارد میدان شد و مدتی است که اجرای این طرح جدی تر شده و اقدامات متعددی نیز برای این مهم انجام شد که یکی از آن ها کاهش سهمیه کارت سوخت صندلی داران بود که احتمال کاهش مجدد آن نیز وجود دارد.

سهمیه کارت سوخت صندلی داران بازهم کاهش می یابد؟

به گزارش مجله آزمون اول، اوایل خردادماه بود که خبر طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی منتشر شد و آن طور که شرکت ملی پخش فراورده های نفتی خاطرنشان کرد، قرار بر این بود که ابتدا این طرح در 20 مردادماه در چهار کلان شهر و سپس در کل کشور اجرایی گردد. البته تاریخ اجرای این طرح بدون هیچ توضیحی از سوی شرکت ملی پخش به 22 مردادماه تغییر یافت و از این تاریخ این طرح به طور رسمی شروع به کار کرد.

با این وجود تا اول شهریورماه، شاهد تغییرات چندانی در این حوزه نبودیم؛ چراکه کارت سوخت صندلی داران در اختیار تمام متقاضیان قرار داشت و هر فردی می توانست هر میزانی که تقاضا داشت، سوخت گیری کند. اما از اول شهریورماه به بعد میزان سوخت گیری با کارت آزاد صندلی ها در کل کشور در هر بار سوخت گیری، از 60 لیتر به 30 لیتر کاهش یافت و به تازگی نیز در تاریخ 16 مهرماه، بار دیگر سهمیه کارت سوخت صندلی داران کاهش پیدا کرد.

اما آن طور که شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام نموده، از آن تاریخ میزان سوخت گیری با کارت سوخت صندلیداران به 20 لیتر در هر بار سوخت گیری کاهش یافته است. در این بین زمزمه هایی نیز مبنی بر کاهش مجدد این سهمیه به گوش می رسد که طبق گفته های فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی - قرار بر این بود که سهمیه کارت سوخت صندلی داران به صورت پلکانی کاهش یابد اما تاکنون برنامه جدیدی ابلاغ نشده است.

وی هم چنین درباره میزان استقبال از کارت سوخت شخصی نیز به مجله آزمون اول اظهار کرد: نسبت به گذشته میزان استقبال از کارت سوخت شخصی افزایش یافته و روند رشد استقبال از این طرح بسیار بهبود یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 3369

به "سهمیه کارت سوخت صندلی داران بازهم کاهش می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه کارت سوخت صندلی داران بازهم کاهش می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید