سه وزن پایانی هم فینالیست نداشت، شاگردان بنا در حسرت طلا ماندند

به گزارش مجله آزمون اول، مسابقات سه وزن پایانی کشتی فرنگی قهرمانی دنیا از صبح امروز در شهر نورسلطان کشور قزاقستان پیگیری شد که در نهایت هیچکدام از نمایندگان کشورمان نتوانستند راهی فینال شوند. بدین ترتیب با توجه به نتایج چهار وزن نخست و سه وزن دوم، تیم ملی کشتی فرنگی ایران همچنان در حسرت مدال طلا ماند و باید فعلا در انتظار کسب مدال برنز در رقابتهای فردا باشد.

سه وزن پایانی هم فینالیست نداشت، شاگردان بنا در حسرت طلا ماندند

امروز در پیکارهای سه وزن پایانی که در اوزان 60 ، 77 و 130 کیلوگرم برگزار گردید، دو نماینده ایران راهی دیدار رده بندی شدند و یک ملی پوش دیگر هم به گروه بازنده ها راه یافت تا صبح فردا برای رسیدن به دیدار رده بندی به میدان برود.

در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی صبح امروز در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر سیداله تاژایف از ترکمنستان را مغلوب کرد و در دور بعد هایتم محمود از مصر را با نتیجه 3 بر یک شکست داد. وی در ادامه با نتیجه 7 بر صفر از سد کیم سئونگ هاک از کره جنوبی گذشت و سپس ایوو آنگلوف از بلغارستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد، اما در نیمه نهایی مقابل کنچیرو فومیتا از ژاپن با نتیجه 10 بر یک بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. البته نجاتی پیروز شد با همین نتایج نیز سهیمه المپیک 2020 توکیو را کسب کند.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کیم هیون وو از کره جنوبی را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مورسالیف از آذربایجان را با نتیجه 7 بر 3 شکست داد اما در دیدار بعدی مقابل الکس بیوربرگ کسیدیس از سوئد با نتیجه 9 بر یک مغلوب گردید و با توجه به حضور حریفش در فینال، گرایی هم به گروه بازنده ها رفت. وی باید صبح فردا کار خود را برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن 130 کیلوگرم نیز امیر قاسمی منجزی در دور نخست با نتیجه 3 بر یک از سد استپان داوید از چک گذشت و در دور بعد سرگئی سیمینوف از روسیه را با نتیجه 6 بر 4 شکست داد. وی در دور سوم مومینجان عبداله یف از ازبکستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد تا ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یابد. قاسمی در این مرحله با نتیجه 6 بر 2 مقابل اوسکار پینو هیندس از کوبا بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت.

تیم ایران در پیکارهای سه وزن دوم هم که روز گذشته برگزار گردید نتوانست به مدال دست یابد و فقط در چهار وزن نخست بود که توانست توسط سعید عبدولی به یک مدال برنز برسد. بدین ترتیب شاگردان محمد بنا در حالی فردا با رقابتهای جهانی 2019 قزاقستان وداع می نمایند که تیم ایران همچنان در حسرت مدال طلا باقی ماند و فعلا یک مدال برنز و دو سهمیه المپیک را در کارنامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2800

به "سه وزن پایانی هم فینالیست نداشت، شاگردان بنا در حسرت طلا ماندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه وزن پایانی هم فینالیست نداشت، شاگردان بنا در حسرت طلا ماندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید