فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی

به گزارش مجله آزمون اول، اینترنت رایگان برای دانشجویان هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها در حالی فراهم شده که مشخصات بعضی مراکز آموزشی در سامانه مربوط درج نشده و امکان ثبت نام و درج اطلاعات توسط مدیر فناوری آن مرکز، فقط تا 30 مهرماه میسر است.

فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

پس از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به دلیل گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، به همین دلیل دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در راستای رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.

البته از همان ابتدا بعضی دانشجویان عنوان کردند که حضور در کلاس های آنلاین از حجم اینترنت آنها کم می نماید که در شرح این موضوع، عنوان شد که لیستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی به وزارت ارتباطات داده شده، در حالی که ممکن است هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه، آی پی عوض گردد و آی پی جدید در لیست نباشد.

از آنجاکه سایت ها بر مبنای آی پی اعلام شده از طرف وزارت علوم به صورت رایگان محاسبه می شوند و بخش فنی دانشگاه باید در همان آی پی که معرفی شده، سرویس بدهد، درصورتی که پس از ورود به سایت و سامانه مورد نظر دانشگاه و هنگام ورود به جلسه آنلاین، آی پی تغییر کند، این موضوع باعث کم شدن حجم دانشجو می گردد.

در واقع با توجه به اینکه بیشترین حجم مورد نظر در استفاده از خدمات آموزشی، هنگام برگزاری کلاس های آنلاین از ترافیک کاربران کاسته می گردد، اینطور به نظر می رسد که رایگان شدن تعرفه سایت ها عملا تاثیری در مصرف کاربران نداشته است و دانشجویان همچنان باید هزینه ترافیک مورد نظر را بپردازند.

همچنین چندی پیش محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- خاطرنشان کرد اینترنت رایگان برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها فعال شده و مشاهده لیست سامانه های فعلی مشمول طرح و همچنین ثبت نام سامانه های جدید توسط دانشگاه ها به وسیله سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 17292

به "فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا، آخرین مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید