وعده ای امیدوارکننده که به سراب تبدیل شد، دفاتر گردشگری در پیچ و خم دریافت وام دولتی

به گزارش مجله آزمون اول، صنعت گردشگری یکی از کسب و کار های آسیب دیده از کروناست که فعالان آن هنوز با مسائل اقتصادی بسیاری دست و پنجه نرم می نمایند.

وعده ای امیدوارکننده که به سراب تبدیل شد، دفاتر گردشگری در پیچ و خم دریافت وام دولتی

برای سفر با تورهای زمستانی پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

مجله آزمون اول: اگر صفت طوفان را برای کرونا به کار ببریم، گزافه نگفته ایم؛ چرا که از زمان شیوع آن در کشور علاوه بر نشانه دریافت سلامت مردم، اقتصاد را هم به تعطیلی کشانده و کسب و کار ها دیگر رمقی برای ادامه کار ندارند.

دولتی ها در این اوضاع رکود کسب و کار به میدان آمده اند تا با ارائه تسهیلات جانی دوباره به کسب و کار ها بدهند. گردشگری یکی از همین کسب و کار های آسیب دیده است که بعضی فعالان آن وام دریافت نموده اند و بعضی دیگر همچنان با موانع پیش رو دست و پنجه نرم می نمایند.

بنایی فعال صنعت گردشگری و رئیس هیئت مدیره یکی از آژانس های هواپیمایی، با گلایه از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا به خبرنگار ما گفت: رئیس جمهور وعده داده بود که اگر کسب و کار های مختلف پرسنل خود را اخراج ننمایند، به آن ها تسهیلات می دهد؛ اما پس از ثبت نام در سایت و با گذشت چهارماه، زمانی که به بانک برای دریافت تسهیلات مراجعه کردیم گفتند وام شامل افرادی که قبل از اسفندماه چک برگشتی دارند نمی گردد. در حالی که این تسهیلات برای یاری به پرداخت حقوق پرسنل ارائه می شد.

او ادامه داد: اگرچه ستاد ملی مقابله با کرونا، اعطای وام به افرادی که چک برگشتی دارند را بدون اشکال اعلام نموده بود؛ اما بانک مرکزی با اعطای تسهیلات به افرادی که قبل از اسفند دارای چک برگشتی بودند، مخالفت کرد و این بخشنامه به بانک ها ابلاغ شده است.

بنایی گفت: 2 هزار آژانس تا کنون به دلیل رکود ناشی از شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و تبعات ویروس کرونا، مجوزهایشان را تعلیق و یا ابطال نموده اند؛ با این فرایند ممکن است بر تعداد تعطیلی آژانس ها افزوده گردد.

محمودرضا حاجی نصراللهی رئیس هیئت موسس تشکل حرفه ای دفاتر گردشگری هم اظهار کرد: حداقل 200 آژانس گردشگری با مسائل اقتصادی دست و پنجه نرم می نمایند. ما به وسیله وزارتخانه میراث فرهنگی این موضوع را از ستاد ملی مقابله با کرونا پیگیری نموده، اما هنوز جوابی دریافت ننموده ایم.

این بخشی از مسائل فعالان عرصه گردشگری بود که پیروز به دریافت وام نشده بودند؛ اما عده ای دیگر هم که پیروز به دریافت وام شده اند از بازپرداخت آن گلایه دارند.

مجتبی اعلایی مدیر یکی از آژانس های هواپیمایی در این باره گفت: من 48 میلیون تومان وام با تنفس سه ماهه در مرداد ماه دریافت کردم؛ اما با لحاظ کردن این مدت زمان هنوز قادر به بازپرداخت آن که دو میلیون تومان است، نشده ام.

وی در ادامه گفت: قرار است وام دیگری هم به مبلغ 150 میلیون تومان به فعالان عرصه گردشگری پرداخت گردد که البته وام قبلی از آن کسر می گردد و بازپرداخت آن از اردیبهشت سال آینده است. ما تقاضا داریم بازپرداخت این دو وام در اردیبهشت ماه باشد که قادر به پرداخت آن باشیم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 17795

به "وعده ای امیدوارکننده که به سراب تبدیل شد، دفاتر گردشگری در پیچ و خم دریافت وام دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده ای امیدوارکننده که به سراب تبدیل شد، دفاتر گردشگری در پیچ و خم دریافت وام دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید