یک تحقیق جدید: آنتی بادی در موارد خفیف کرونا به سرعت کاهش می یابد

به گزارش مجله آزمون اول، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ایمنی در موارد خفیف ابتلا به کرونا به سرعت کاهش می یابد.

یک تحقیق جدید: آنتی بادی در موارد خفیف کرونا به سرعت کاهش می یابد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد ایمنی در موارد خفیف ابتلا به کرونا به سرعت کاهش می یابد.

یک مطالعه منتشر شده در روز سه شنبه حاکی از آن است، در افرادی که مبتلا به موارد خفیف COVID-19 هستند، آنتی بادی های بدن در برابر ویروس کرونا در سه ماه اول پس از عفونت به شدت کاهش می یابد.

یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، مطالعه ای از 34 نفر که از عفونت های خفیف کووید 19 بهبود یافته بودند، انجام دادند و خون افراد تحت بررسی را سه بار در طی سه ماه آزمایش کردند.

محققان در پژوهش های خود متوجه افت سریع آنتی بادی ها شدند؛ آنتی بادی نوعی پروتئین است که در دستگاه ایمنی بدن، در پاسخ به حضور آنتی ژن خاصی، تولید می شود و در خون به گردش درمی آید یا در محل تولید باقی می ماند تا به آنتی ژن (معمولاً اجسام بیگانه همچون باکتری و ویروس ولی گاه حتی بافت طبیعی بدن یا یک ماده غذایی است) حمله ور شود و آن را بی زیان سازد.

طبق مطالعه ای که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده، به طور متوسط میزان آنتی بادی طی 73 روز به نصف کاهش یافته است.

این یافته ها ابراز نگرانی می کند که ایمنی هومورال در برابر SARS-CoV-2 ممکن است در افراد مبتلا به بیماری خفیف که بیشتر افراد مبتلا به COVID-19 را تشکیل می دهند، ماندگار نباشد.

براساس این مطالعه، پژوهش های بیشتری لازم است تا آستانه حفاظت کمی و میزان افت آنتی بادی های ضد ویروسی در طول 90 روز تعیین شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 14040

به "یک تحقیق جدید: آنتی بادی در موارد خفیف کرونا به سرعت کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تحقیق جدید: آنتی بادی در موارد خفیف کرونا به سرعت کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید