30 هزار داوطلب کنکور ریاضی و علوم انسانی در اصفهان رقابت می کنند

به گزارش مجله آزمون اول، حدود 30 هزار داوطلب آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی امروز، 30 مردادماه در استان اصفهان باهم رقابت می کنند.

30 هزار داوطلب کنکور ریاضی و علوم انسانی در اصفهان رقابت می کنند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، امروز 30 مرداد ماه در دومین نوبت برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها سال 99، حدود 11 هزار داوطلب در گروه علوم ریاضی و حدود 18 هزار داوطلب در گروه علوم انسانی در استان اصفهان به رقابت پرداختند.

امسال حدود 84 هزار و 500 داوطلب در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در استان اصفهان ثبت نام کردند که نسبت به سال گذشته حدود یک و نیم درصد افزایش یافت؛ داوطلبان گروه علوم ریاضی حدود 14.4 درصد و گروه علوم انسانی حدود 22 درصد از کل داوطلبان کنکور سراسری در استان اصفهان را تشکیل می دهند.

محمدرضا ایروانی، رییس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان در این باره گفت: نوبت دوم کنکور سراسری امروز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در 26 شهر و حدود 40 حوزه امتحانی در سراسر استان اصفهان آغاز شد.

ایروانی افزود: امروز هیچ داوطلبی که در خوداظهاری از ابتلا به بیماری کرونا خبر داده باشد یا در بیمارستان و شرایط ویژه در آزمون شرکت کند، نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه کنکور سراسری گروه هنر دیروز برگزار گشت، گفت: حدود 10 هزار داوطلب برای این رشته در استان اصفهان ثبت نام کرده بودند، اما حدود 25 درصد آن ها در آزمون غایب بودند که با توجه به اینکه سال های گذشته نیز بطور معمول غایبان گروه هنر زیاد بود، امسال چندان تفاوتی احساس نمی شد.

ایروانی اظهار داشت: دیروز نیز داوطلب مبتلا به کرونا در اصفهان که در بیمارستان در آزمون شرکت کند نداشتیم، اما در یک مورد، داوطلبی که بدلیل دمای بدنش، مشکوک تشخیص داده شد در مکان مجزا و جدا از سایر داوطلبان در آزمون شرکت کرد.

وی با بیان اینکه داوطلبان کنکور در اصفهان شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند، شرح داد:، اما با وجود همه تذکر ها و توصیه ها همچنان شاهد حضور خانواده ها هستیم و از آن ها می خواهیم که در 2 روز باقیمانده کنکور به محل آزمون نیایند.

بیشترین تعداد داوطلبان کنکور سراسری در استان اصفهان در گروه علوم تجربی با حدود 32 هزار و 400 نفر هستند که نوبت آزمون آن ها فردا جمعه سی و یکم مرداد است؛ شنبه یکم شهریور نیز آزمون سراسری گروه زبان خارجی برگزار خواهد شد.

کنکور سراسری 99 با رقابت بیش از یک میلیون و 140 هزار نفر از بیست و نهم مرداد جاری آغاز شد و تا اول شهریور امسال در 392 شهر برگزار می شود.

اصفهان با حدود 170 دانشگاه و موسسه آموزش عالی با 213 هزار دانشجو و هفت هزار عضو هیات علمی، دومین استان دانشگاهی کشور است؛ این استان حدود هفت درصد از کل دانشجویان کشور را در خود دارد.

بیماری کرونا از اسفند سال گذشته در کشور شیوع پیدا کرد و تا به امروز بیش از 347 هزار نفر به طور قطعی به آن مبتلا شدند و شمار جان باختگان کرونا به بیش از 19 هزار نفر رسید؛ شیوع این بیماری باعث به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون های سراسری ورود به دانشگاه ها شد.

تور سریلانکا: تور سریلانکا | تور ارزان قیمت سریلانکا، تور سریلانکا لحظه آخری، تور کلمبو بنتوتا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 14982

به "30 هزار داوطلب کنکور ریاضی و علوم انسانی در اصفهان رقابت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 هزار داوطلب کنکور ریاضی و علوم انسانی در اصفهان رقابت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید