اندروید پای بزرگترین مشکل گوشی های هوشمند را حل نموده: مصرف باتری!

پیکسل 2 به عنوان نسخه کوچکتر پیکسل 2 با باتری 2700 ملی آمپری، باتری کم حجم تری نسبت به نسخه اکس ال دارد.البته می توان گفت رزولوشن نمایشگر این گوشی نیز رزولوشن کمتری دارد و کوچکتر بوده پس باید عمر باتری مشابه داشته باشد. یعنی به این ترتیب می توان حجم کمتر باتری پیکسل 2 را توجیح کرد اما در نهایت اگر همزمان از پیکسل 2 اکس ال استفاده نموده باشید، می دانید که عمر باتری بهتری دارد. درواقع به سختی می توان یک روز کامل را با شارژ کامل پیکسل 2 گذراند و در این موضوع شکی نیست تا اینکه اندروید پای با ویژگی Adaptive Battery عرضه شد.

اندروید پای بزرگترین مشکل گوشی های هوشمند را حل نموده: مصرف باتری!

اندروید پای چند ویژگی جدید شامل بهبود در بخش نوتیفیکیشن ها یا اعلان ها داشته، سیستم ناوبری بر پایه ژست های حرکتی اضافه نموده و در نهایت خیلی شبیه به اندروید اورئو است که اندروید اورئو هم بسیار شبیه به نسخه قبلی خود یعنی اندروید نوقا بود. اندروید نوقا خیلی محبوب کاربران نبود و می خواستند این سیستم عامل کوبیده و از اول ساخته گردد و در این زمینه، اندروید پای، بروزرسانی خوبی برای آن ها نیست. اما برای بقیه کاربران، اندروید پای بهترین بروزرسانی اندروید خواهد بود و این به دلیل حل مسئله ای است که تقریبا تمام گوشی ها با آن روبرو اند: مصرف باتری!

ما همیشه می خواستیم عمر باتری گوشی ها بیشتر گردد. قطعا می توانید گوشی هایی مثل گلکسی نوت 9 و یا موتورولا وان پاور با باتری فوق حجیم بخرید تا بتوانید یک روز کامل از گوشی خود بدون احتیاج به شارژر بهره ببرید. اما خب در نهایت انتخاب های زیادی با باتری های غول آسا هم ندارید و انجمن ها و فروم ها پر گردیده از کاربرانی که برای عمر باتری بیشتر فریاد می زنند.

اندروید پای اما ورق را برگردانده است. گوگل با استفاده از هوش مصنوعی عالی خود توانسته عمر باتری گوشی ها را بیشتر کند. آن ها اسم این ویژگی را Adaptive Battery گذاشته اند اما نویسنده اندروید سنترال ترجیح می دهد اسم این ویژگی را لعنتی، این واقعا کار می نماید! بگذارد. به گفته وی، وقتی سیگنال آتنن گوشی قوی باشد، می تواند تا سه روز از پیکسل 2 استفاده کند و در این سه روز نیز نمایشگر گوشی را تا هفت ساعت روشن نگه دارد. در انجمن های Reddit هم اگر سر بزنید، کاربران زیادی از مزایای ویژگی اداپتیو باتری گفته اند و رکوردهای خود را به اشتراک گذاشته اند و این فوق العاده است.

اعتراف می کنیم وقتی اولین بار معرفی چنین ویژگی را در اندروید پای دیدیم، گفتیم این نیز تنها جنبه تبلیغاتی دارد و نمی تواند آنطور که باید عمر باتری را بهبود ببخشد. این ویژگی با زیر نظر دریافت استفاده کاربر از گوشی، سعی در بهینه سازی مصرف انرژی می نماید. ولی به طرز عجیبی اگر آنتن ضعیفی داشته باشید، عمر باتری شما آنقدری که باید بهتر نمی گردد. این یعنی مشخصا این تکنولوژی هنوز کامل و عالی نیست اما قطعا بهتر از آن چیزی است که تصور می گردد. به علاوه، بروزرسانی های اندروید همیشه پکیجی از چیزهای خوب و بد است که این اصلا چیز خوبی نیست اما اینکه کاربران اندروید پای دیگر نگرانی از بابت مصرف باتری خود ندارند، عالی است.

می دانیم که هنوز هستند کاربرانی که با بروزرسانی اندروید پای مشکل دارند و بسیاری شاهد باگ های جدید بوده اند اما این مورد در تمامی بروزرسانی های اندروید و حتی iOS دیده گردیده و نمی توان گفت یک بروزرسانی عالی و بدون نقص عرضه می گردد. هرچه هست، امیدواریم که در بروزرسانی بزرگ بعدی اندروید یعنی اندروید Q، مشکلاتی مثل بد بودن مصرف باتری در زمان افت سیگنال خطوط موبایلی هم رفع گردد و شاهد بهتر و بهتر شدن این ویژگی باشیم.

منبع: Android Central

منبع: دیجیکالا مگ

به "اندروید پای بزرگترین مشکل گوشی های هوشمند را حل نموده: مصرف باتری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید پای بزرگترین مشکل گوشی های هوشمند را حل نموده: مصرف باتری!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید