انگلیس، مخالفت مجلس با زمان بندی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا

نمایندگان مجلس انگلیس با زمان بندی دولت این کشور برای خروج شتابزده از اتحادیه اروپا مخالفت کردند.

انگلیس، مخالفت مجلس با زمان بندی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نمایندگان مجلس عوام انگلیس شامگاه سه شنبه در نخستین مرحله از رأی گیری درباره توافق دولت این کشور و اتحادیه اروپا بر سر شرایط برگزیت، موافقت خود را با توافق مذکور اعلام کردند، اما به زمان بندی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا تا روز 31 اکتبر (9 ابان) رأی منفی دادند.

در رأی گیری اولیه مجلس عوام انگلیس، 329 نفر به توافق دولت بوریس جانسون و اتحادیه اروپا بر سر شرایط برگزیت رأی مثبت دادند و 299 نفر از نمایندگان نیز مخالفت خود را با این توافق ابراز داشتند.

در مرحله بعدی، زمان بندی ارائه شده از سوی دولت بوریس جانسون برای برگزیت به رأی گذاشته شد و نمایندگان مجلس انگلیس با 322 رأی منفی در برابر 308 رأی مثبت، زمان بندی موردنظر دولت را رد کردند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در همان اولین نشست خبری خود در سمت جدیدش تأکید کرد که کشورش حداکثر تا روز 31 اکتبر تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را ترک خواهد نمود.

اگرچه وی پس از مذاکرات طولانی با اتحادیه اروپا، هفته گذشته با مقامات کشورهای عضو این اتحادیه بر سر شرایط برگزیت به توافق رسید، اما منتقدان وی در مجلس انگلیس معتقدند که خروج شتابزده از اتحادیه اروپا در فرصت اندک باقی مانده تا 31 اکتبر (9 آبان) تصمیم درستی نیست.

بوریس جانسون روز شنبه مجبور شد طبق مصوبه مجلس انگلیس طی نامه ای به اتحادیه اروپا خواهان به تعویق افتادن برگزیت گردد، اما که در ابتدا نیز گفته بود که چنین نامه ای را به اتحادیه اروپا ارسال نخواهد نمود، همچنان اصرار دارد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در موعد مقرر امکان پذیر است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 11 آبان 1398 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2987

به "انگلیس، مخالفت مجلس با زمان بندی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس، مخالفت مجلس با زمان بندی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید