اخبار سیاسی

افزایش نگرانی پلیس و دادستانی ایتالیا ، مافیا به یاری مردم کرونازده آمد

همزمان با چالش دولت ایتالیا برای بیرون کشیدن گلیم اقتصاد از بحران کرونا، گروه های سازمان یافته جنایتکار با پخش کردن غذای رایگان و یاری به مردم فقیر در قرنطینه برای بهبود صندلی مافیا در افکار عمومی کوشش می نمایند.

10 خرداد 1399

حقایقی از کشور آلمان، غول صنعتی اروپا

حقایقی از آلمانکشور آلمان یا به طور صحیح جمهوری فدرال آلمان در اروپای مرکزی و غربی واقع شده و با کشورهای دانمارک، لهستان، چک، اتریش، بلژیک و هلند هم مرز می باشد. آلمان با 16 ایالت مساحتی بیش از 357 هزار کیلومتر مربع را در برگرفته که دارای آب و هوایی متفاوت...

9 خرداد 1399

طرح خروج دولت از شرکت داری روی میز کابینه روحانی

خبرنگاران : طرح خروج دولت از بنگاه داری شرکت های بورسی و فرابورسی وارد گام نهایی شد و حال تنها در انتظار تصویب از سوی هیات وزیران قرار گرفته است تا به این ترتیب عظیم ترین مرحله از عرضه سهام در کشورمان شروع گردد.

7 خرداد 1399

خبرنگاران آذربایجان غربی نوروز سال جاری میزبان بیش از 103 هزار مسافر بود

مهاباد- خبرنگاران- رییس کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونای آذربایجان غربی گفت: در ایام تعطیلات نوروزی سال جاری 103 هزار و 783 مسافر از سایر استان های کشور وارد این استان شدند.

6 خرداد 1399

رایزنی آتن برای از سرگیری واردات نفت از ایران

وزارت انرژی یونان با انتشار بیانیه ای گفت: آتن و تهران روز آدینه مذاکراتی را در مورد از سرگیری عرضه نفت به یونان انجام داده اند.

5 خرداد 1399

از معضل همیشگی اکران تا چند داستان دیگر در سینمای کرونازده

دو هفته از سال جدید گذشته و مسئله اکران که همواره یک معضل جدی بوده، شاید به چیزی شبیه یک بحران یا دست کم مسئله ای بغرنج برای سینمای سال جاری بدل گردد؛ مسئله ای که شاید حتی نیازمند تدوین یک آیین نامه جدید برای اکران باشد.

3 خرداد 1399

حمایت آلمان از سازمان بهداشت جهانی در برابر نقدها ترامپ

وزیر امور خارجه آلمان در سخنانی بر لزوم تقویت سازمان بهداشت جهانی در دوران شیوع کرونا تاکید نموده و از این نهاد در برابر انتقاداتی که از طرف ترامپ به آن وارد شده بود حمایت کرد.

2 خرداد 1399

تحریمهای آمریکا فرایند مقابله ایران با کرونا را مختل نموده است

خبرنگاران - گروه بین الملل: حسن روحانی رئیس جمهور ایران در نامه ای به تعدادی از رهبران دنیا با اشاره به ضرورت کوشش و مشارکت همگانی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا و بیان سیاست ها و برنامه های جمهوری اسلامی ایران در این راستا، بر لزوم شکستن و برطرف تحریم...

31 اردیبهشت 1399

فراکسیون های شیعه در عراق 3 نامزد جدیدبرای نخست وزیری معرفی کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اخبار العراق، مختار الموسوی نماینده ائتلاف الفتح عراق تاکید نمود که فراکسیون های شیعه بر سر نامزدی 3 نفر برای به دست دریافت پست نخست وزیری در این کشور توافق نموده اند.

22 اردیبهشت 1399

دیپلمات ایرانی: تحریم های غیرقانونی آمریکا تروریسم مالی است

سفیر ایران در فنلاند با اشاره به تاثیر تحریم های آمریکا بر بخش پزشکی کشور در مقابله با ویروس کرونا از کشورهای اروپایی خواست به این تحریم های غیرقانونی بی اعتنا باشند.

19 اردیبهشت 1399

مجلس میزان مالیات خانه های خالی را معین کرد

خبرنگاران: نمایندگان مجلس میزان مالیات آن دسته از واحدهای مسکونی را که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالی شناسایی می شوند، معین کردند.

18 اردیبهشت 1399

تظاهرات در قزاقستان؛ قوانین سهل تر مجازات سخت تر

در حالی که ابتکارات مربوط به اصلاح ضوابط برگزاری تظاهرات در قزاقستان تنها کمی قوانین مربوط به آن را نرم تر می نماید، اما جریمه برای نقض آنها سخت تر می گردد.

15 اردیبهشت 1399

مهم ترین دستاورد کرونا

اگر امروز می گویند که ایران مرکز اشاعه کرونا است، فارغ از این که این ادعا چقدر نادرست است، محصول نادیده دریافت فروض اصل جهانی شدن از سوی ترامپ است. از همه مهم تر این که اگر یک کشور نتواند از امکانات جهان استفاده مشروع و معقول کند، به طریق اولی تعهداتش...

14 اردیبهشت 1399

نگاهی به اوضاع مردم اروپا و آمریکا پس از شیوع کرونا

شیوع کرونا باعث تغییر رفتار عجیبی در میان مصرف کنندگان در کشورهای دنیا شده است.

13 اردیبهشت 1399

جزئیات سه بسته حمایتی دولت برای سه میلیون خانواده ، زمان، میزان و دفعات پرداخت بسته حمایتی کرونایی

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سه مرحله پرداخت بسته حمایتی کرونایی تعریف کردیم، گفت: تا هفته آینده بسته اول برای سه میلیون خانوار فاقد درآمد ثابت پرداخت خواهد شد که از 200 تا 600 هزار تومان است.

11 اردیبهشت 1399

روسیه ادعای اردوغان درباره انهدام 8 سامانه ضدهوایی در ادلب را رد کرد

وزارت دفاع روسیه اعلام نمود، ادعای اردوغان درباره اینکه پهپادهای ترکیه هشت سامانه پدافند هوایی پانتسیر ارتش سوریه را منهدم کردند، واقعیت نداشته و در منطقه ادلب تنها 4 سامانه مستقر است که در نتیجه این حملات آسیب دیده و اکنون تعمیر شده اند.

9 اردیبهشت 1399

تسهیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در دانشگاه آزاد، پرداخت کارانه ویژه به کادر درمانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تسهیل در فرآیند کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را ابلاغ کرد.

8 اردیبهشت 1399

امیر نصیرزاده: مراکز درمانی نهاجا در آماده باش کامل هستند

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: کلیه پایگاه ها و مراکز درمانی نیروی هوایی ارتش در حال خدمت رسانی به مردم شریف کشورمان و در آماده باش کامل هستند.

8 اردیبهشت 1399

راه اندازی سومین خط حمل و نقل دریایی ایران و عمان

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به روابط تجاری دو کشور ایران و عمان، از راه اندازی سومین خط حمل و نقل دریایی میان بندر جاسک و بنادر عمان طی روزهای آینده خبر داد.

7 اردیبهشت 1399

حذف سه دهک بالای درامدی از یارانه در بودجه 99

خبرنگاران: کمیسیون تلفیق با پیشنهاد دولت در لایحه بودجه 99 برای شناسایی و حذف سه دهک بالای درامدی از فهرست یارانه بگیران موافقت کرد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به انجام این کار شد.

6 اردیبهشت 1399
تعداد: (234)