برنامه چین برای اتصال ریلی به آمریکا با خط آهن 13 هزار کیلومتری

به گزارش مجله آزمون اول، خبرنگاران:چین در حال مذاکره برای ساخت یک خط ریل 13 هزار کیلومتری است که پکن را به آمریکا متصل خواهد نمود.

برنامه چین برای اتصال ریلی به آمریکا با خط آهن 13 هزار کیلومتری

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله آزمون اول، چین در حال مذاکره برای ساخت یک خط ریلی سریع السیر است که پکن را به آمریکا متصل خواهد نمود.

رسانه های رسمی چین گزارش دادند بر اساس طراحی صورت گرفته برای بزرگترین و چالش برانگیزترین پروژه عمرانی دنیا، این خط ریلی سریع السیر از شمال شرقی چین آغاز خواهد شد و با عبور از قسمت هایی از سیبری به نزدیکی آلاسکا خواهد رسید.

این خط ریلی با عبور از زیر تنگه برینگ به آلاسکا خواهد رسید و سپس به وسیله کانادا به شهرهای واقع در ساحل غربی آمریکا خواهد رسید.

این پروژه یک پروژه ریلی سریع السیر بلندپروازانه بین المللی است که هدف از آن متصل کردن چین به دنیا پیرامون است. اما این پروژه برای عملی شدن با تعدادی چالش های مهندسی شهری جدید روبرو است که باید بر آنها غلبه کرد.

به گفته وانگ منگشو، یک کارشناس ریلی، طول این پروژه 13 هزار کیلومتر خواهد بود. قطارهایی که از فن آوری شناوری مغناتیسی استفاده می نمایند و هم اکنون در چین از آنها استفاده می گردد، با سرعت متوسط 350 کیلومتر در ساعت حرکت خواهند کرد. کل سفر از چین تا آمریکا، 2 روز به طول خواهد انجامید.

وانگ گفت: اکنون ما در حال مذاکره هستیم. روسیه چندین سال است در حال آنالیز این پروژه است.

خط ریلی پکن-آمریکا، تنها یکی از 4 پروژه ریلی سریع السیر بین المللی است که چین امیدوار است بتواند احداث کند. یکی از این خطوط ریلی، در اورومگی در غرب چین آغاز می گردد و سپس در ادامه جهت به کشورهای آلمان، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، ایران و ترکیه می رسد.

27

منبع: تسنیم
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 2918

به "برنامه چین برای اتصال ریلی به آمریکا با خط آهن 13 هزار کیلومتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه چین برای اتصال ریلی به آمریکا با خط آهن 13 هزار کیلومتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید