خبرنگاران یک نظرسنجی: 56 درصد آمریکایی ها به بایدن رأی می دهند

به گزارش مجله آزمون اول، تهران- خبرنگاران- نتایج یک نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان می دهد که اگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همین امروز برگزار شود، 56 درصد رأی دهندگان به جو بایدن نامزد دموکرات رأی خواهند داد.

خبرنگاران یک نظرسنجی: 56 درصد آمریکایی ها به بایدن رأی می دهند

به گزارش سه شنبه شب تارنمای هیل، بر اساس نظرسنجی موسسه افکارسنجی هریس و هاروارد کپس، 44 درصد رأی دهندگان نیز اعلام کردند که اگر انتخابات ریاست جمهوری امروز برگزار شود، به دونالد ترامپ رییس جمهوری جمهوری خواه فعلی رأی می دهند.

نظرسنجی مشابه هریس و Harvard CAPS در ماه گذشته میلادی (می) نشان داد که رجحان بایدن بر ترامپ 6 درصد بود اما اینک به 12 درصد افزایش یافته است.

نارضایتی از مدیریت دولت ترامپ در مدیریت مبارزه با کرونا، تنش های نژادی و وضع نامناسب اقتصادی از جمله عوامل کاهش محبویت وی در میان رأی دهندگان آمریکایی است.

مارک پن مدیر این نظرسنجی گفت: محبوبیت ترامپ به مدت 11 ماه در حال افزایش بود اما از ماه گذشته این فرایند معکوس شده و به زیر 50 درصد کاهش یافته است.

چند نظرسنجی دیگر نیز حکایت از پیشتازی بایدن دارد. بنا به گزارش تارنمای Real Clear Politics بایدن با میانگین 9.8 درصد اختلاف، همچنان در نظرسنجی ها پیشتاز است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 مرداد 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 12837

به "خبرنگاران یک نظرسنجی: 56 درصد آمریکایی ها به بایدن رأی می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک نظرسنجی: 56 درصد آمریکایی ها به بایدن رأی می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید