اخبار اقتصادی

شیرز یادگاری چند میلیون ساله در دل زاگرس

استان لرستان دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری متنوع و بی نظیری است که یکی از این جاذبه های زیبا و بی بدیل تنگه شیرز در شهرستان کوهدشت است.

28 مهر 1400

محمد نژاد: نمی توان عموم جامعه را پرمصرف تلقی کرد، افزایش قیمت باید مختص پرمصرف ها باشد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: خانوارهایی که از پله ششم الگوی مصرف عبور نموده قیمت برق آنان بر اساس قیمت تمام شده محاسبه می گردد اما این تنها مختص به مشترکان پرمصرف است که به صورت موردی دیده شده و نمی توان این موضوع را به کل مردم نسبت...

25 مهر 1400

چرا واردات فایزر منتفی شد

نمی دانیم چرا نسبت به خرید این برند از واکسن این قدر حساسیت وجود دارد. در حالی که قرار بود فایزر از خط تولید بلژیک وارد شود؛ مانند آسترازنکا که ما از کشورهای دیگر آن را وارد می کنیم اما به تأکید وزیر بهداشت فعلا خرید و واردات فایزر منتفی شده است. جالب است...

22 مهر 1400

عاداتی که به قلبتان بدون این که شما بدانید صدمه می زنند

یک قلب سالم مساوی است با یک زندگی سالم. اما عادات خاصی وجود دارند که ممکن است به قلبتان خسارت بزنند بدون این که شما حتی از آن ها خبر داشته باشید. این مقاله به شما اطلاعات بیشتری در خصوص عاداتی که بر روی قلبتان

20 مهر 1400

واردات کدام خودروها مجوز خواهد گرفت؟

به گزارش خبرنگاران، در صورت قانونی شدن آزادسازی واردات خودرو، کدام خودروها مجوز واردات خواهند گرفت؟ رئیس شورای رقابت در این مورد خودروهایی را اعلام کرده که امکان واردات خواهند داشت.

13 مهر 1400

یک مربی: هیات قایقرانی خوزستان را نجات دهید

خبرنگاران/خوزستان یک مربی قایقرانی مدعی است در زمان رییس فعلی هیات خوزستان، این رشته در بخش بانوان تعطیل شده است و از این بابت خواهان نجات هیات به وسیله مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان است.

11 مهر 1400

با مصوبه تلفیق در سال 99 تنها با مجوز سازمان استخدامی جذب نیرو ممکن است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: در سال آینده تنها با مجوز آزمون اداری و استخدامی و تأمین بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه جذب نیرو برای دستگاه های اجرایی ممکن خواهد بود.

8 مهر 1400

تخلف کم فروشی بنزین را باید برای پیگیری به شرکت پخش منعکس کرد

زنگنه گفت: اگر تخلف کم فروشی بنزین در جایگاه ها وجود دارد باید به شرکت پخش فرآورده های نفتی انعکاس داد تا پیگیری کنند.

8 مهر 1400

کشورهای عضو اکو ویزا مشترک صادر نمایند

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با توجه به اشتراکات فرهنگی گسترده بین ایران و تاجیکستان، روابط گردشگری بین دو کشور باید در بالاترین سطح باشد.

8 مهر 1400

ایجاد اشتغال برای 128 هزار مددجوی کمیته امداد

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از ایجاد 128 هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش از ابتدای سال جاری اطلاع داد.

8 مهر 1400

انتقال آب از گرجستان به ایران برای برطرف کم آبی دریاچه ارومیه

بر اساس طرح مطرح شده در رابطه با انتقال آب از گرجستان به ایران، رییس مجلس شورای اسلامی اظهار امیداوری کرد که این موضوع در زمینه گسترش مبادلات مالی دو کشور موثر خواهد بود و می توان مشکل بعضی مناطق ایران مانند دریاچه ارومیه که از کم آبی رنج می برد را مرتفع...

8 مهر 1400

رشد 31 درصدی مصرف سی ان جی بعد از سهمیه بندی بنزین

مصرف سی ان جی پس از سهمیه بندی بنزین از 19 میلیون مترمکعب قبل از سهمیه بندی بنزین به 25 میلیون لیتر رسید که نشان دهنده رشد 31 درصدی است.

8 مهر 1400

زیباترین دورنما های شهری سراسر دنیا (قسمت اول)

یکی از مناظر و چشم انداز هایی که همیشه توجه هنرمندان بی شماری را به سوی خود جلب نموده است و عکاسان زیادی، تصاویر بی نظیری از آن را ثبت نموده اند، دورنماهای شهری است که خط آسمان نیز نامیده می گردد. این چشم اندازهای منحصر به فرد یکی از سوژه های مورد علاقه...

8 مهر 1400

4 فیلم سینمایی جدید در راه سینما، سینما های کشور تمام بها می شوند

سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت که فیلم های سینمایی زرد، مالاریا، قهرمانان کوچک و ایتالیا ایتالیا، فیلم هایی هستند که در روز چهاشنبه 12 مهرماه نمایش را در سینماهای کشور شروع می نمایند.

8 مهر 1400

بیماری آلزایمر با کمک فناوری لیزر کنترل می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری های، فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته، توسعه استفاده از لیزر در بیماری ها به ویژه در بیماری مانند آلزایمر می تواند کیفیت زندگی بیماران و خانواده های آن ها را به مراتب بهبود بخشد.

8 مهر 1400

طرح هادی در 15 هزار روستای کشور اجرا شد

به گزارش خبرنگاران، عیلرضا تابش صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح بهسازی بافت فرسوده روستای دسته جین شهرستان ابهر ضمن اشاره به اینکه برای بهسازی این روستا یک میلیارد تومان هزینه شده است، اضافه نمود: هدف از اجرای این طرح تامین زیرساخت های لازم برای تقویت...

8 مهر 1400

واعظی: به افزایش بودجه موسیقی فجر یاری خواهیم کرد

رئیس دفتر رئیس جمهور در جمع خبرنگاران درباره تصمیم های آینده برای حوزه موسیقی، تاثیر آن روی مردم و ارتباط با جهان صحبت کرد.

8 مهر 1400

فلسفه و زندگی روزمره، مرگ ام المسائل فلسفه است

به گزارش خبرنگاران، بسیاری از مردم وقتی نام فلسفه و فلاسفه را می شنوند، مردمانی به ذهنشان می آید با موهای بلند و ژولیده، عینک های بزرگ و ته استکانی که در گوشه ای عزلت گزیده و در حال تفکر بر روی موضوعاتی هستند که یا اموری بدیهی و روشن است و احتیاج به کنکاش...

8 مهر 1400

گلایه میهمان نوروزی از خدمات ارائه شده در شهر سنندج

سال جاری در ایام عید مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور، سنندج را به دلیل طبیعت بکر و بهشت گردشگری و جاذبه های طبیعی و دیدنی برای مسافرت انتخاب کردند اما میهمانان نوروزی از خدمات ارائه شده به آنان انتقاد و گله مند بودند.

8 مهر 1400

توصیه های یونسیف برای حفاظت از بچه ها در برابر ویروس کرونا

یونیسف توصیه هایی را برای محافظت از بچه ها در برابر ویروس کرونا در قالب ویروس کرونا، آنچه والدین باید بدانند منتشر نموده است.

8 مهر 1400
تعداد: (2448)