خبرنگاران 75 پایگاه جمع آوری فطریه در شهرری برپا می گردد

به گزارش مجله آزمون اول، شهرری - خبرنگاران - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ری گفت: 75 پایگاه ثابت و سیار برای جمع آوری فطریه و کفاره روزه داران این شهرستان در روز عید فطر برپا می گردد.

خبرنگاران 75 پایگاه جمع آوری فطریه در شهرری برپا می گردد

ابراهیم ذوالفقاریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله آزمون اول گفت: با توجه به اهمیت موضوع جمع آوری زکات فطره با هدف پوشش 100 درصدی مردم، ستادی به عنوان نظارت بر جمع آوری زکات فطریه متشکل از فرمانداری، بهزیستی، کمیته امداد و نیروی انتظامی ری تشکیل شد.

وی ادامه داد: با تشکیل این ستاد از سوء استفاده افراد یا خیریه های سودجو و غیرمعتمد جلوگیری می گردد.

این مسئول اظهار داشت: خیریه های معتمد و مورد تأیید فرمانداری و کمیته امداد نیز می توانند در محدوده فعالیت خیریه خود و تحت نظر ستاد اقدام به جمع آوری فطریه مردم نمایند.

ذوالفقاریان تأکید کرد: مؤسسات خیریه باید لیست مراکز مورد نظر خود برای جمع آوری زکات فطریه را به کمیته امداد ارائه دهند و نسبت به اخذ مجوز جمع آوری اقدام نمایند.

وی بیان نمود: خیریه هایی که نسبت به جمع آوری فطریه اقدام می نمایند موظفند تا حداکثر سه روز بعد از جمع آوری زکات فطریه و توزیع آن، لیست و گزارش عملکرد خود را به دبیرخانه شورای زکات مستقر در کمیته امداد تحویل دهند.

این مسئول یادآور شد: حداقل مبلغ فطریه برای هر نفر 100 هزار ریال (بر اساس قوت غالب گندم) و مبالغ کفاره روزه خواری غیرعمد برای هر روز 30 هزار ریال و کفاره روزه خواری عمدی برای هر روز یک میلیون و 800 هزار ریال است.

بیش از 6 هزارو 50 نفر در قالب 29 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد شهرستان ری هستند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیت درحدودیک میلیون نفر دارای پنج شهر شهرری، قیامدشت، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مرداد 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 11591

به "خبرنگاران 75 پایگاه جمع آوری فطریه در شهرری برپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 75 پایگاه جمع آوری فطریه در شهرری برپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید