سرما و یخبندان در 28 استان

به گزارش مجله آزمون اول، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت اعلام کرد: آسمان تهران روز آینده ابری گاهی با بارش پراکنده پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 5 و 0 درجه خواهد بود.

سرما و یخبندان در 28 استان

به گزارش فارس، محمد اصغری در تشریح آخرین شرایط جوی کشور گفت: در 24 ساعت آینده در اردبیل، استان های ساحلی خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف و باران وزش باد شدید و در استان های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، غرب و مرکز خلیج فارس، هرمزگان و کرمان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه هفتم اسفند در نوار شمالی بارش کاهش می یابد و سامانه بارشی در جنوب کشور تقویت خواهد شد، شدت بارش ها فردا در استان های فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: روز آدینه هشتم اسفند در جنوب کرمان، بعضی مناطق سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف داریم.

اصغری اضافه نمود: روز های شنبه و یکشنبه پیشرو در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام داریم.

وی گفت: در این دو روز در بعضی نقاط استان های فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد بارش برف و باران پیش بینی می گردد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز و فردا دمای هوا در نیمه شمالی کشور 8 تا 12 درجه کاهش می یابد همچنین امروز و آدینه خلیج فارس مواج است.

اصغری گفت: امروز و فردا در جنوب شرق و شرق کشور، بخش هایی از شمال شرق مرکز و استان های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی، وزش باد شدید داریم که این شرایط روز آدینه در شرق و جنوب شرق کشور حاکم است.

وی در تشریح شرایط جوی پایتخت اعلام کرد: آسمان تهران روز آینده ابری گاهی با بارش پراکنده پیش بینی می گردد، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 5 و 0 درجه خواهد بود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 12 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی افزود: روز آینده در 28 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 22907

به "سرما و یخبندان در 28 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرما و یخبندان در 28 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید