ظاهر جدید گوگل کروم در سالگرد 10 سالگی این مرورگر

سه روز پیش مرورگر گوگل کروم ده ساله شد و به همین مناسبت، نسخه جدید این مرورگر رابط کاربری و قابلیت های جدیدی را برای کاربران به ارمغان می آورد. در نسخه جدید شاهد مدور شدن تب ها و بخش های مختلف، رنگ های جدید و آیکون های به روز گردیده هستیم. این تغییرات محدود به به ظاهر نمانده و دیگر بخش های این مرورگر هم دستخوش تغییر گردیده است.

ظاهر جدید گوگل کروم در سالگرد 10 سالگی این مرورگر

در این نسخه جدید، اطلاعات مختلفی مانند اخبار ورزشی، وضعیت آب و هوا و دیگر موارد، بعد از تایپ کلیدواژه های مربوط، مستقیما در نوار آدرس به نمایش در می آیند و حتی می توانید از نوار آدرس برای جستجو در بین تب های باز گردیده هم بهره ببرید. در همین زمینه باید به شکل و شمایل جدید تب ها هم اشاره کنیم که در این نسخه گوگل کروم ظاهر جذاب تری پیدا نموده اند.

گوگل همچنین در این نسخه جدید عملکرد Autofill را بهبود بخشیده و حالا در زمینه پر کردن صندلی های مربوط به رمز عبور، آدرس ها و موارد این چنینی دقیق تر عمل می نماید. علاوه بر این، ابزار مدیریت رمز عبور موجود در این مرورگر هنگام ایجاد اکانت، رمز عبورهای پیچیده ای را به کاربر پیشنهاد می دهد و بعد از ذخیره سازی آن ها در اکانت گوگل، کاربر مذکور در نسخه های دسکتاپ و موبایل این مرورگر می تواند به این رمز عبورها دسترسی داشته باشد.

این طراحی جدید برای نسخه های ویندوز و مک و iOS و اندروید عرضه گردیده است؛ به همین خاطر کاربران گوگل کروم در تمام پلتفرم ها می توانند از این قابلیت های جدید بهره مند شوند. البته باید خاطرنشان کنیم که در نسخه iOS نوار ابزار به بخش پایین رابط کاربری منتقل گردیده تا دسترسی به آن ها برای کاربران ساده تر گردد.

هرچند در حال حاضر گوگل کروم برای شناسایی بدافزارها و سایت های مشکوک از یادگیری ماشینی بهره می برد، اما این شرکت به دنبال بهره گیری از هوش مصنوعی پیشرفته تر برای ارائه قابلیت های جذاب تر است. در همین زمینه، معاون ارشد بخش مدیریت محصول گوگل می گوید: وقتی که ما ده سال پیش گوگل کروم را عرضه کردیم، مرورگر را به چشم پنجره ای به دنیای وب می دیدیم. یک دهه بعد، کاربران برای دسترسی به وب سایت ها و اپلیکیشن های تحت وب همچنان از مرورگرها استفاده می نماید. حالا که گوگل کروم وارد دهه دوم زندگی خود گردیده، ما می خواهیم این پنجره را بزرگ تر کنیم، تا کاربران بتوانند موارد بیشتری مشاهده نمایند و کارهای بیشتری انجام دهند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "ظاهر جدید گوگل کروم در سالگرد 10 سالگی این مرورگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظاهر جدید گوگل کروم در سالگرد 10 سالگی این مرورگر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید