فاینال فانتزی 16؛ با جهان و شخصیت های بازی آشنا شوید

به گزارش مجله آزمون اول، پس از رونمایی اولیه شانزدهمین قسمت اصلی از مجموعه فاینال فانتزی در قالب یک تریلر، اولین اطلاعات بازی منتشر شده اند. این اطلاعات، شخصیت اصلی بازی و دنیای فاینال فانتزی 16 را معرفی می نمایند.

فاینال فانتزی 16؛ با جهان و شخصیت های بازی آشنا شوید

فاینال فانتزی 16 در دومین برنامه معرفی بازی های پلی استیشن 5 به عنوان یک بازی انحصاری این کنسول معرفی گردید. رونمایی از فاینال فانتزی 16 در حرکتی غیرمعمول برای اسکوئر انیکس، نه با یک تریلر انیمیشنی و بلکه با یک تریلر گیم پلی صورت گرفت.

  • تریلر رونمایی Final Fantasy XVI

با این حال، به غیر از تریلر رونمایی بازی که چیز زیادی از قصه و جهانی آن به ما نمی گفت، هیچ اطلاعات دیگری از بازی در اختیار نداشتیم. نائوکی یوشیدا، تهیه نماینده فاینال فانتزی 16 در رویداد توکیو گیم شو ماه گذشته قول انتشار اطلاعات بیشتری از بازی را در ماه اکتبر داده بود و این قول، به واقعیت پیوسته است.

فاینال فانتزی 16 برخلاف قسمت های اخیر این مجموعه بازی ها، چه از نظر روایی و چه از نظر هنری، روندی کاملا متفاوت را در پیش گرفته است و بیشتر شبیه به فاینال فانتزی 12 و 14 می ماند.

در شرح قصه و جهانی بازی، اسکوئر انیکس با انتشار اولین اطلاعات فاینال فانتزی 16 در وب سایت رسمی بازی نوشته است:

فاینال فانتزی 16 بازی نماینده ها را به جهانیی می برد که در آن، آیکان ها موجوداتی بسیار قدرتمند و مرگبار هستند. این آیکان ها، در بدن یک دامیننت وجود دارند. دامیننت ها زنان یا مردانی هستند که قدرت احضار این موجودات را به دست دارند. بازی قصه کلایو راسفیلد را تعریف می نماید؛ مرد جوانی که مهارت بالایی در استفاده از شمشیر دارد و در سمت گارد راساریا وظیفه دارد تا از برادر کوچکترش جاشوا مراقبت کند. جاشوا، یک دامیننت است و کنترل ققنوس را به دست دارد.

تا اینجای قصه را کم و بیش در تریلر رونمایی بازی دیده بودیم. در تریلر می بینیم که اتفاقاتی رخ می دهد و کلایو که البته تازه نامش را متوجه شده ایم، در مراقبت از برادرش چندان هم پیروز عمل نمی نماید. برادر کوچکش هم که احساس خطر نموده، بی اختیار ققنوس را احضار می نماید.

در ادامه شرح قصه، اسکوئر انیکس نوشته است که اتفاقاتی غیرمنتظره کلایو را در راستای متفاوت قرار می دهند و او با هدف انتقام، ماجراجویی خطرناک خود را شروع می نماید.

سرزمین والیستیا، در سایه محافظت نور کریستال

سرزمین اصلی قصه فاینال فانتزی 16 در آن تعریف می گردد، والیستیا (Valisthea) نام دارد. در این سرزمین، کوهستان های عظیمی از جنس کریستال قرار دارند که از محیط اطراف خود محافظت می نمایند. این کریستال های عظیم مادر کریستال (Mothercrystal) نام گذاری شده اند و مردم در سایه این کریستال ها، شهرها و روستاها ساخته اند و به لطف جادوی این کریستال ها، در رفاه زندگی می نمایند.

حول مادر کریستال ها، حکومت ها شکل گرفته اند و سال هاست که این حکومت ها با صلح در کنار یکدیگر زندگی می نمایند. با این حال، این صلح انگار چندان پایدار نیست و رگه های سقوط آن نمایان شده است. از طرف دیگر، نیروی تاریکی دیگری در حال رشد است و ظهور این نیرو، نابودی این سرزمین ها را در پی خواهد داشت.

آیکان ها و دامیننت ها

آیکان ها قدرتمندترین و کشنده ترین موجودات در سرزمین والیستیا هستند. آیکان ها در وجود بعضی افراد ظهور می نمایند و آن ها هم این توانایی را دارند تا آن ها را احضار نمایند و از آیکان ها و قدرتشان یاری بخواهند.

در بعضی حکومت ها، احترام زیادی به قدرت آیکان ها گذاشته می گردد و در نتیجه دامیننت ها درجه بسیار بالایی دارند و رتبه مکان بالایی در سلطنت دریافت می نمایند. از طرف دیگر، بعضی حکومت ها از قدرت آیکان ها در هراس هستند و دامیننت ها را کشف و مجبور به جنگ در جنگ های شان می نمایند.

آن هایی که به عنوان دامیننت به جهان می آیند، راه فراری از سرنوشت خود ندارند و باید با این موضوع کنار بیایند.

حکومت های والیستیا

دوک نشینی راساریا

سال ها پیش، تعدادی از شهرهای کوچک غرب والیستیا با یکدیگر متحد شدند و دوک نشینی راساریا را تشکیل دادند. پس از سال ها رفاه و پیشرفت در پی این اتحاد، این دوک نشینی عظیم در خطر حمله نیروهای تاریکی است؛ تهدیدی که اگر رها گردد، می تواند تمام سرزمین را به نابودی بکشاند.

راساریا جادوی مورد احتیاج خود را از یک مادر کریستال به نام نفس دریک دریافت می نماید که در کنار آب و روی یک جزیره آتش فشانی قرار گرفته. دامیننت ققنوس، که آیکان آتش است، به عنوان آرشیدوک در این دوک نشینی منصوب شده است.

امپراطوری مقدس سانبرک

سانبرک عظیمترین حکومت برپایه دین در سرزمین والیستیا است. پایتخت این امپراطوری دور مادر کریستال عظیمی به نام سر دریک ساخته شده است. این مادر کریستال جادوی بسیار زیادی به شهرهای اطراف خود اهدا نموده و مردم این شهرها هم با استفاده از آن، در راحتی زندگی نموده اند و امنیت آن ها هم توسط امپراطوری سانبرک حفظ شده است. مردم سانبرک امپراطوری سانبرک را به عنوان تنها بازمانده خداوند قبول دارند.

امپراطوری سانبرک دامیننت ها را به عنوان برترین مبارزان و قهرمانان در جنگ به خدمت می گیرد و از آن ها برای نابودی دشمنان خود استفاده می نماید.

پادشاهی والود

پادشاهی والود بر نیمه شرقی سرزمین والیستیا حکومت می نماید؛ منطقه ای که خاکستر نام دارد. سلطه این منطقه در تمام دوران به خاطر حمله های ممتد اورک ها و دیگر هیولاهایی که در این ناحیه زندگی می نمایند، به چالش کشیده شده است. با این حال، پادشاه حال حاضر والود، که یک دامیننت است، به خوبی توانسته شورش های این هیولاها را مهار کند.

این پادشاه جدید، به یاری جادوی مادر کریستال پادشاهی والود، که تکیه گاه دریک نام دارد، توانسته است ارتشی بسیار عظیم برای خود تشکیل دهد و حالا می خواهد قدرت این ارتش را در مرز همسایگان خود، محک بزند.

جمهوری دالمکیان

جمهوری دالمکیان متشکل از پنج شهر عظیم است و توسط مجلسی شامل نمایندگانی از هر شهر، اداره می گردد. مادر کریستال این حکومت، نیش دریک، در قلب یک کوهستان نیمه پنهان است. سلطه جمهوری دالمکیان بر این مادر کریستال و جادوی آن، حکومت این جهموری بر بخش عظیمی از جنوب والیستیا را تثبیت نموده است.

دامیننت تایتان، آیکون نیروی زمین، به عنوان مشاور ویژه مجلس در این ناحیه منصوب شده و نقش مهمی در تصمیم گیری های آن دارد.

پادشاهی آهن

تعدادی از جزایر غرب والیستیا، کنار یکدیگر پادشاهی آهن را تشکیل می دهند. در این جزایر، کریستالین اورتدکس، دینی که پیروانش کریستال را می پرستند، حکمرانی می نماید. پادشاهی آهن کنترل مادر کریستال نفس دریک را به دست دارد. این مادر کریستال در قلب یکی از جزایر آن ها قرار گرفته است و عامل اصلی درگیری طولانی مدت پادشاهی آن با همسایه خود، دوک نشینی راسارایا است.

مجموعه جزایر پادشاهی آهن که فاصله زیادی با مناطق اصلی والیستیا دارند، به زبان متفاوت خود صحبت می نمایند. طبق دین کریستالین اورتدکس، دامیننت ها موجوداتی پلید هستند و دامیننت هایی که در این جزایر به جهان می آیند، اعدام می شوند.

قلمرو کریستالین

قلمرو کریستالین در مرکز والیستیا قرار گرفته است و اطراف عظیمترین مادر کریستال، دم دریک ساخته شده است. جنگ های خونین متعددی با هدف کنترل این منطقه استراتژیک مهم و بسیار کوچک شکل گرفتند تا اینکه نهایتا سلطنت های درگیر در جنگ، طبق معاهده ای با یکدیگر صلح کردند.

طبق این صلح نامه، جزایر اطراف دم دریک به ناحیه ای خود مختار تبدیل شدند که سلطنت آن به گروهی شامل نمایندگان هر کدام از حکومت های اطراف سپرده شده است. هر کدام از حکومت های اطراف هم سهمی از جادوی مادر کریستال خواهند داشت.

در قلمرو کریستالین، هیچ دامیننتی وجود ندارد.

شخصیت ها

کلایو راسفیلد

کلایو، پسر عظیم آرشیدوک راساریاست. در حالی که همه انتظار داشتند او به عنوان دامیننت بعدی به جهان بیاید و قدرت آیکان ققنوس را به دست بگیرد، سرنوشت حکمرانی بر این آیکان را به برادر کوچکتر کلایو، جاشوا، سپرد. کلایو به دنبال سِمت دیگری برای خود، مهارت شمشیرزنی را تمام و کمال آموخت. تمرین های او بی ثمر نمی مانند و کلایو در سن کم پانزده سالگی، مسابقات سلطنتی را برنده می گردد و به عنوان گارد نخست راساریا، وظیفه محافظت از ققنوس را برعهده می گیرد.

به عنوان محافظ ققنوس، او مقداری از قدرت های این آیکان را به دست می آورد. با این حال، وظایف کلایو به عنوان محافظ برادرش به دست یک آیکان ناشناخته به شکل ناراحت نماینده ای خاتمه می رسند و او راستا تازه ای را در زندگی خود با هدف انتقام شروع می نماید.

جاشوا راسفیلد

جاشوا راسفیلد، پنج سال از برادرش کلایو کوچکتر و پسر دوم آرشیدوک راساریاست. مدت کوتاهی از تولد جاشوا نمی گذرد که قدرت های او به عنوان دامیننت آیکان ققنوس، بروز می نمایند. با اینکه جاشوا در خانه ای سلطنتی عظیم شده، اما رفتاری بسیار گرم و محبت آمیز با همه دارد و از همه بیشتر، به برادرش کلایو احترام می گذارد.

جاشوا به هیچ وجه از این موضوع راضی نیست که به جای برادر عظیمترش، قدرت های آیکان به او محول شده اند و او به عنوان دامیننت انتخاب شده. در حالی که دغدغه کلایو محافظ از برادرش جاشواست و او در این راه، با هر خطری روبرو می گردد، جاشوا از همه چیز می ترسد و عظیمترین مشکلش، هویج های داخل ظرف شامش هستند. با این حال، جاشوا هم درگیر اتفاقات ناگواری می گردد که قرار است به طور کلی زندگی کلایو را تغییر دهند.

جیل واریک

جیل در مناطق شمالی والیستیا به جهان آمده؛ مناطقی که در جنگ شکست خورده اند و جیل هم به عنوان گروگانی به راساریا آورده شده تا صلح بین این دو ناحیه حفظ گردد. آرشیدوک پس از آمدن جیل به راساریا، اصرار می نماید تا او در کنار پسرانش عظیم گردد و در حال حاضر که جیل دوازده سال دارد، او همانند کلایو و جاشوا به عنوان عضوی از خانواده راسفیلد محسوب می گردد.

جیل شخصیتی بسیار مهربان دارد، هرگز زود قضاوت نمی نماید و به عنوان پراعتمادترین فرد از سوی دو برادرش شناخته می گردد.

  • هیروشی تاکایی؛ کارگردان فاینال فانتزی 16 کیست؟

با نگاهی کوتاه به جهانی فاینال فانتزی 16 و صد البته طراحی های هنری آن، می توانیم ببینیم که این بار قرار است با اتفاقاتی کاملا مخالف قسمت های معمول این مجموعه روبرو شویم.

ساخت فاینال فانتزی 16 به تیمی کاملا متفاوت سپرده شده است. در حالی که تیم اصلی سازنده مجموعه فاینال فانتزی مشغول کار روی قسمت دوم بازسازی فاینال فانتزی 7 هستند، ساخت فاینال فانتزی 16 توسط تیمی کاملا جدید انجام می گردد. رهبری این تیم، به افراد کلیدی تیم سازنده فاینال فانتزی 14 سپرده شده است.

بازی فاینال فانتزی 16 به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 در دست فراوری است. زمان عرضه بازی معین نشده است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 17808

به "فاینال فانتزی 16؛ با جهان و شخصیت های بازی آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاینال فانتزی 16؛ با جهان و شخصیت های بازی آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید