مجتمع گردشگری هفت آسمان اراک به بهره برداری می رسد

به گزارش مجله آزمون اول، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از افتتاح مجتمع گردشگری هفت آسمان شهرستان اراک با اعتباری بالغ بر40 میلیارد ریال خبر همزمان با سفر هیئت دولت به استان اطلاع داد.

مجتمع گردشگری هفت آسمان اراک به بهره برداری می رسد

اگر علاقمند به سفر با بهترین کمترین قیمت تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران از اراک، سیدمحمد حسینی با اشاره به سفر هیئت دولت به استان مرکزی گفت: همزمان با سفر هیئت دولت به استان مرکزی مجتمع گردشگری هفت آسمان شهرستان اراک با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی اضافه نمود: پروژه های مجتمع گردشگری فدک گیتی شهرستان اراک با 100 میلیارد ریال، مرمت و بازسازی هتل پیغام اراک با 40 میلیارد ریال، اقامتگاه بوم گردی شهر نراق با دو هزار میلیون ریال و هتل توسعه آبگرم محلات با 20 میلیارد ریال سرمایه گذاری به بهره برداری می رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی توضیح داد: مرمت منزل میرشکرایی و موزه مردم شناسی تفرش با 6 میلیارد ریال اعتبار، مرمت حمام مصطفوی خنداب با سه میلیارد ریال اعتبار و رونمایی از کتاب سایه های معماری در استان مرکزی از دیگر برنامه های این سفر به شمار می رود.

صنعت آب و برق در به کارگیری فناوری نوین پیشرو است

معاون وزیر نیرو در جلسه هم اندیشی درباره برگزاری چهارمین کنفرانس ملی داده های مکانی در مدیریت صنعت آب و برق به میزبانی استان مرکزی گفت: استفاده از دانش روز و خلاقیت و نوآوری در امور، موجبات پیشرفت صنعت آب و برق را مهیا می سازد.

علی رضا دائمی اضافه نمود: انتقال تجربیات و علوم نوین مانند سامانه GIS باید در سراسر شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو تسری یابد و همه شرکت ها ملزم به استفاده از آن شوند.

وی با بیان اینکه 32 میلیون مشترک برق و 22 میلیون مشترک آب در کشور وجود دارد اعلام کرد: خدمات وزارت نیرو جزو خدمات گسترده مردمی است و خدمات رسانی ما در حوزه های آب و برق همیشه باید با بالاترین کیفیت و کمترین تلفات همراه باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این جلسه گفت: 2.5 درصد زیرساخت آب و برق کشور متعلق به استان مرکزی است.

محمد اله داد با ارائه گزارشی از اماکن گردشگری و ظرفیت های دانشگاهی استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی مهد مفاخر و مشاهیر و زادگاه پدر علم زمین شناسی ایران است.

وی با بیان اینکه چشم انداز صنعت برق ارتقای بکارگیری سیستم GIS و دستیابی به فناوری های نوین است اعلام نمود: بروزرسانی شبکه با سیستم GIS مستمرا در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی توضیح داد: بهره گیری مطلوب از سیستم های مبتنی بر داده های مکانی در صنعت برق نیازمند مدیریتی توانمند و علمی است که براساس اطلاعات دقیق و بروز تصمیم سازی به منظور اعتلای صنعت برق امکان پذیر است و برگزاری این کنفرانس ها نقش مهمی در پیشبرد اهداف صنعت برق دارد.

نشست هم اندیشی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با خیرین اراکی مقیم تهران برگزار گردید

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در نشست هم اندیشی و تعامل با خیران و نیکوکاران اراکی مقیم تهران با اشاره به فعالیت سازمان بهزیستی گفت بهزیستی عمده ترین نهاد دولتی محسوب می گردد که در زمینه ساماندهی اقشارآسیب پذیر جامعه فعالیت می نماید، همچنین این سازمان وظایف مسئولیت سنگین در حیطه مسئولیت های مروبطه را به عهده دارد.

بهروز رفیعی اضافه نمود: استراتژی سازمان بهزیستی از دولت محوری به سمت مردم محوری در حرکت است و فعالیت های سازمان با پیروی از این رویکرد بهبود یافته، همچنین اصلی ترین رویکرد این سازمان اجتماعی کردن خدمات بهزیستی محسوب می گردد که در این شرایط دولت نقش ناظر و مردم مدیریت خدمات را ایفا می نمایند و باید گفت که مجموع این اقدامات نتایج مثبتی را در سطح استان به ارمغان آورده است.

وی توضیح داد: به سبب اینکه بهزیستی سازمانی فرهنگی، اجتماعی و امدادی محسوب می گردد رویکرد اصلی آن مبنی بر کمک رسانی به قشرهای محروم و انسان هایی که به دلایل محیطی، اجتماعی، مالی و ارثی با مسائل جسمی، روانی، عاطفی، گرفتار مسائل و دچار عدم تعادل شده اند تعریف شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی ادامه داد: شناخت ضروریات و اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی از مهم ترین برنامه هایی است که باید در لیست اولویت ها و شاخصه های عملکردی مدیران بهزیستی قرار گیرد و مورد عمل واقع گردد، همچنین خیران می توانند تاثیر مثبتی در راستای پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی داشته باشند و خواهان کمک د کمک به سازمان بهزیستی در زمینه جذب مشارکت های مادی و معنوی و اطلاع رسانی به جامعه هستیم.

رفیعی مطرح نمود: ساماندهی به امورات خیر می تواند گام موثری در زمینه فقر زدایی و کمک رساندن به محرومان محسوب گردد، کمک رساندن افراد نیکوکار و خیراندر زمینه تحقق یابی برنامه های کلان دولت مبنی بر گسترش عدالت اجتماعی و ایجاد رفاه برای قشر نیازمند جامعه را می تواند کمک بزرگی به سازمان بهزیستی دانست.

وی کرد: سازمان بهزیستی در کوشش است تا مددجویان این سازمان در مدت زمانی کوتاه با استفاده از خدمات بهزیستی بتوانند از چرخه حمایتی خارج و بازتوان شوند زیرا این سازمان رویه رویکرد خود را از شیوه حمایتی به فرایند توانمندسازی تغییر داده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اعلام کرد: سازمان بهزیستی در زمینه بیمه سازی تمام فرزندان زیرپوشش سازمان بهزیستی از جمله فرزندان بی سرپرست، بدسرپرست، فرزندان زنان سرپرست خانوار، فرزندان خانواده های ضایعه نخاعی و غیره اقدام به جذب خیران و افراد نیکوکار در قالب طرحی با مضمون بیمه بچه ها آسمانی نموده است.

رفیعی اضافه نمود: از جمله طرح هایی که می توانند در زمینه دستیابی بهزیستی به اهدافش موثر باشند می توان به گسترده کردن حضور و مشارکت مردم درامور بهزیستی اشاره داشت و استفاده از نیروی سازمان های مردم نهاد،ان جی او ها و خیران از این موارد محسوب می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1398 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 5151

به "مجتمع گردشگری هفت آسمان اراک به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتمع گردشگری هفت آسمان اراک به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید