مشخصه های ایمن ترین کلاه کاسکت برای موتورسواران

به گزارش مجله آزمون اول، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس هدایت و رانندگی تهران عظیم ایمن ترین مدل های کلاه کاسکت برای موتورسیکلت سواران را کلاه های تمام پوشیده گفت.

مشخصه های ایمن ترین کلاه کاسکت برای موتورسواران

به گزارش مجله آزمون اول، سرهنگ علی همه خانی دراین باره گفت: برابر آمارهای موجود موتورسیکلت سواران درصد قابل توجهی از قربانیان حوادث رانندگی در تهران را به خود اختصاص داده اند و در این میان نیز عمده دلیل مرگ این افراد آسیب به سر است. همین موضوع نیز ضرورت استفاده ازکلاه ایمنی برای موتورسیکلت سواران را به خوبی نشان می دهد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران عظیم با اشاره به بعضی گلایه ها از کیفیت کلاه ایمنی توضیح داد: ایمن ترین و استانداردترین کلاه کاسکت مدلهای تمام پوشیده یا اصطلاحا full face است که تمام سر و گردن را در بر می گیرد و می تواند تا حدود 70 درصد آسیب به سر را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر استانداردهای ECE و DOT نشان دهنده میزان کیفیت کلاه کاسکت ها است، گفت: موتورسیکلت سواران توجه داشته باشند که باید از خرید کلاه ها نامرغوب و بدون گواهینامه های استاندارد خودداری نمایند. در عین حال سازندگان کلاه کاسکت نیز باید تمامی استانداردها را رعایت نموده و محصول مناسب و با کیفیت را در بازار عرضه نمایند.

همه خانی ادامه داد: خوشبختانه فرایند طراحی و فراوری کلاه کاسکت در کشور بسیار روبه رشد است، اما در عین حال از سازندگان کلاه های غیر استاندارد زیرزمینی می خواهیم و هشدار می دهیم که فراوریات خود را متوقف نموده و به چرخه ساخت و فراوری کلاه های استاندارد روی آورند.

به گفته معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب استفاده از کلاه کاسکت نامرغوب و غیراستاندارد در صدمات و حوادث رانندگی موجب وارد آمدن قطعات نوک تیز در سر و دیگر اعضای اطراف گردن و نواحی آن شده و این صدمات می تواند تا سرانجام عمر مصدوم را دچار آسیب های غیرقابل جبران کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 19 شهریور 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 13787

به "مشخصه های ایمن ترین کلاه کاسکت برای موتورسواران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخصه های ایمن ترین کلاه کاسکت برای موتورسواران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید