ممنوعیت ورود اتباع ایرانی به آمریکا لغو می گردد؟

به گزارش مجله آزمون اول، رسانه های آمریکایی گزارش دادند مجلس نمایندگان آمریکا اواخر روز گذشته (چهارشنبه) طرحی را به تصویب رساند که به موجب آن فرمان بحث برانگیز و جنجالی دونالد ترامپ رییس جمهوری مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع بعضی کشور های خاص از جمله ایران به آمریکا را ملغی و صدور چنین احکامی از سوی وی را محدود خواهد نمود.

ممنوعیت ورود اتباع ایرانی به آمریکا لغو می گردد؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش ایرنا، پلتیکو دراین باره نوشت: هدف از اقدام مجلس نمایندگان در حقیقت جلوگیری از ممنوعیت آنچه ترامپ آنرا منع ورود مسلمانان به آمریکا می خواند، است؛ بنابراین گزارش، این طرح که به ابتکار دمکرات ها به صحن مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده بود، به مدت چهارماه به حالت تعلیق در آمد، اما پایان با 233 رای موافق در برابر 183 رای مخالف به تصویب رسید و قرار است پس از آن به تصویب سنای آمریکا نیز برسد.

پلتیکو اضافه کرد:طرح مصوب مجلس نمایندگان آمریکا اعمال حکم های تبعیض مذهبی در امور مهاجرتی و دیگر مواردی می گردد که در راستای منافع ملی آمریکا قرار ندارد را برای رئیس جمهوری آمریکا، وزارت خارجه و وزارت امنیت داخلی آمریکا منع و محدود می نماید.

تارنمای این اندیشکده آمریکایی در ادامه نوشت: این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا در حقیقت پاسخی بود به کوشش های ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا که در جریان کارزار انتخاباتی 2016 میلادی خود آنرا مطرح نموده بود.

ترامپ محدودیت های ورود به خاک آمریکا را بر تعدادی از کشور های مسلمان پرجمعیت دنیا در سال 2017 میلادی وضع کرد و آن ها را یک خطر امنیتی نامید، درحالی که نمایندگان دمکرات در مجلس نمایندگان گفته اند که مخاطره امنیت ملی باید مورد تحقیق و آنالیز قرار گیرد؛ بنابراین گزارش دونالد ترامپ دو فرمان اجرایی 13769 و 1370 را به امضا رساند که به موجب آن ورود اتباع کشورهای، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به خاک آمریکا محدود و منع می کرد، درحالی که وی حکم اولی را خود ملغی و حکم دوم را به امضا رساند، اما بعضی از قضات فدرال آمریکا این احکام را ملغی و این موضوع در دیوان عالی آمریکا قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 14094

به "ممنوعیت ورود اتباع ایرانی به آمریکا لغو می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود اتباع ایرانی به آمریکا لغو می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید