نکاتی که باید پیش از سفر به آفریقای جنوبی بدانیم

به گزارش مجله آزمون اول، نکاتی که باید پیش از سفر به آفریقای جنوبی بدانیم

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره نکاتی که باید پیش از سفر به آفریقای جنوبی بدانیم،سخن خواهیم گفت.

نکاتی که باید پیش از سفر به آفریقای جنوبی بدانیم

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است.

این کشور سه پایتخت متفاوت دارد؛ قوهٔ مجریه در پرتوریا، مجلس در کیپ تاون، و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت ترین شهر جمهوری آفریقای جنوبی شهر عظیم ژوهانسبورگ است.

به علت تنوع نژادی در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ واحدی در این کشور نمی توان یافت. امروزه تنوع غذایی در این کشور که متأثر از فرهنگ های مختلف حاضر در آن است باعث شده جهانگردان و حتی به سرمایه گذاری در تهیه آن دست بزنند. علاوه بر غذا، موسیقی و پایکوبی هم از نمادهای فرهنگی این کشور هستند.

کشور آفریقای جنوبی با سیر تکاملی رو به رشدی در سال های اخیر توانسته است از سراسر جهان، گردشگران بسیاری را جذب کند. اما قبل از سفر، باید نکاتی را مرور کنید.

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوبی ترین بخش قاره آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است. این کشور سه پایتخت متفاوت دارد. کیپ تاون، پایتخت قانون گذار این کشور نیز از جاذبه های توریستی فراوانی، برخوردار است. برای برنامه ریزی سفر و مطلعی از مقصد موردنظر، ضروری است نکاتی را بدانید. در ادامه شما را با برخی از نکات اساسی در آفریقای جنوبی، آشنا می کنیم.

در آفریقای جنوبی چه کنیم؟

چشم اندازهای زیبا و تقابل های فرهنگی مسحورنماینده، شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد. جدا از انقلاب های سیاسی در چند دهه اخیر در آفریقای جنوبی، این کشور زیبا، قابل تحسین و ستایش است.

ژوهانسبورگ

بازدید از ژوهانسبورگ، را قویا توصیه می کنیم. در نهایت سفیدپوستان و سیاه پوستان در این شهر توانسته اند در صلح کنار هم زندگی نمایند. مرکز پویای شهر، موزه آپارتاید (نظام آپارتاید که بر پایه جدا نگه داشتن نژادها و نابرابری آن ها راسخ بود) و بازدید از سوتو (Soweto)، به شما چشم اندازی از سیر تکاملی کشور را نشان خواهند داد.

کیپ تاون

پایتخت آفریقای جنوبی، با پس زمینه زیبای کوه ها (به خصوص کوهستان تیبل) و سواحل، مانند مروارید می درخشد. روزهای زیادی طول می کشد تا بتوانید از همه جا دیدن کنید. میدان گرین مارکت و بازار دست دوم فروشی، تله کابین تا بالای کوه تیبل، باغ های گیاه شناسی کرستنباش (Kirstenbosch)، بندر شهر با زندگی پویای شبانه و مناطق طبیعی محافظت شده، تنها مثال هایی از جاذبه های این شهر هستند.

پارک ملی کروگر

پارک ملی کروگر، یکی از عظیم ترین مناطق طبیعی محافظت شده در جهان، به شما اجازه می دهد تا آفریقا را اکتشاف کنید. شیرها، فیل ها، بوفالو، زرافه ها و بزهای کوهی را در حال پرسه زدن در چشم اندازهایی وسیع و زیبا، تماشا کنید. شما می توانید یک یا دو شب را در کمپ یا هتل هایی مجلل در اینجا، سپری کنید.

دوربان (Durban)

دوربان و مناطق اطراف آن، به علت وجود سواحل زیبا و آب گرم، محله هندی ها، بازار و مسجد عظیم جوما (Juma)، قطعا ارزش توقف را دارد. موج سواران، این منطقه را به علت وجود نقاط بین المللی موج سواری می شناسند.

در کیپ تاون چه کنیم؟ مکان ها، هتل ها، رستوران ها و توصیه ها

جهت جاده ای قله چاپمن

کیپ تاون یکی از پایتخت های آفریقای جنوبی و شهر موسس کشور، 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر هم اکنون جزو قطب های گردشگری مهم جهان به شمار می آید و جاذبه های آن، عمدتا در فعالیت های ورزشی آبی در کرانه ساحل و کوهنوردی نهفته است. همچنین، مکان های جالبی چون آکواریوم دو اقیانوس و مناظر طبیعی بدیعی چون کوه تیبل و دماغه امید نیک (Cape of Good Hope) در کیپ تاون، گردشگران را به سمت خود می کشند.

کلیسای انگلیسی سنت جورج

سفری به مرکز شهر به شما اجازه می دهد قلعه امید نیک (Good Hope Chateau) را کشف کنید؛ هتلی در سبک رنسانس. مکان هایی چون موزه تاریخ و فرهنگ، خیابان دولت با درختان بلوط و کلیسای انگلیسی سنت جورج، ازجمله مکان های دیدنی کیپ تاون هستند.

لنگرگاه های بازسازی شده، مکانی دلچسب برای گشت و گذار هستند و همواره چیزهای دیدنی بسیاری در آنجا وجود دارد.

قلعه امید نیک

رانندگی در جهت جاده ای قله چاپمن را نباید فراموش کنید؛ این جهت با گذار از منطقه طبیعی محافظت شده و با منظره ای از دریا، اوقاتی دلپذیر را به شما هدیه می دهد.

شهر کیپ تاون میزبان فرهنگ های مختلف است و همین امر شهر را غرق موسیقی الکتریکی، غذاهای متنوع و فستیوال های هیجان انگیز نموده است.

برای درک این شهر باید بدانید در دهه های گذشته، نظام آپارتایدی، چه زخم هایی بر پیکره شهر باقی گذاشته است.

کوه تیبل

بازدید از سلول زندان نلسون ماندلا در جزیره روبن (Robben Island) یا نمایشگاه هایی که در 6 موزه مناطق (The District Six Museum) برگزار می گردد را از دست ندهید.

نکات اساسی در آفریقای جنوبی

با گذر زمان، شرایط خدمات هوایی در آفریقای جنوبی بهتر و بهتر می گردد. شما می توانید با پروازهای هوایی به ژوهانسبورگ، کیپ تاون یا دوربان بروید.

شهفرایندان اروپایی احتیاج به ویزا برای سفر به این کشور ندارند.

واحد پول رایج در اینجا، راند آفریقای جنوبی است (South African Rand).

یورو به همراه داشته باشید و به سادگی در آفریقای جنوبی، آن را با راند مبادله کنید.

هزینه یک وعده غذای کامل حدودا 50 هزار تومان و اتاق دو نفره معمولی به ازای هر شب، 200 هزار تومان است. غذاهای متنوعی از سراسر جهان در دسترس شما است، پس به هیچ وجه از پیدا کردن غذای محبوب خودتان ناامید نشوید. مکان های اقامتی متفاوتی نیز در آفریقای جنوبی وجود دارد و در مقایسه با اروپا، با قیمت های ارزان تری به مشتریان ارائه می شوند.

گردشگران قبل از سفر به آفریقای جنوبی به خصوص در خارج از شهرهای عظیم، باید از مسائل سلامتی در این کشور مطلع باشند. به هیچ وجه در آب های آزاد شنا نکنید. در خصوص انواع انگل ها، ایدز و هپایتیت B نیز مطلعی داشته باشید.

امنیت در برخی از مناطق و تحت شرایط خاص، هنوز کمی متزلزل است. در شهرهای عظیم هوشیار و مراقب باشید.

برای جابجایی بین شهری می توانید از اتوبوس ها بهره ببرید که به بسیاری از مقاصد محبوب آفریقای جنوبی می فرایند، اجاره کردن ماشین را هم در نظر داشته باشید، زیرا کشور دارای شبکه جاده ای فوق العاده ای است.

نکات مهم در کیپ تاون

مراقب باران و تابش آفتاب در کیپ تاون باشید. گفته می گردد این شهر در یک روز، 4 فصل را تجربه می نماید. شکل و موقعیت شهر سبب می گردد آب و هوا تغییرات بسیاری داشته باشد؛ بنابراین شما می توانید در منطقه ای از گرمای آفتاب لذت ببرید و در جایی دیگر در همان شهر از باران خنک.

حتما نقشه مناسبی به همراه داشته باشید. زیرا علائم در خیابان ها کمی گمراه نماینده هستند و نقشه با جزئیات می تواند یاری بسیاری به شما کند.

اگر قصد یاری کردن به مردم فقیر منطقه را دارید، از دادن پول به آن ها اجتناب کنید؛ به جای آن غذا بخرید و به آن ها بدهید.

چگونه در کیپ تاون صرفه جویی کنیم؟

بسیاری از آژانس های اجاره ماشین، به شما استفاده نامحدود از ماشین در طول روز به ازای هزینه اضافه را پیشنهاد می نمایند. اما تا زمانی که برنامه دارید در تمام آفریقای جنوبی سفر کنید، بهتر است از همان سهمیه کوچک روزانه (به کیلومتر) با هزینه بسیار کمتر بهره ببرید.

رسید اضافه مالیات (value-added tax) را در زمان خرید از فروشگاه ها در کیپ تاون دریافت کنید تا بتوانید در فرودگاه، 14 درصد هرینه خرید خود را پس بگیرید. از دریافت رسید برای تمام خریدهای خود اطمینان حاصل کنید.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 10183

به "نکاتی که باید پیش از سفر به آفریقای جنوبی بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که باید پیش از سفر به آفریقای جنوبی بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید