نیویورک تایمز؛ مرگ و میر ناشی از کرونا در انتظار کمپ های پناهجویان

به گزارش مجله آزمون اول، به نوشته یک روزنامه آمریکایی، رسیدن ویروس کرونا به کمپ های پناهجویان در نقاط مختلف که از امکانات اولیه بهداشتی نیز محروم هستند، می تواند فاجعه بار باشد.

نیویورک تایمز؛ مرگ و میر ناشی از کرونا در انتظار کمپ های پناهجویان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسیدن بیماری کووید-19 به کمپ های پناهجویان در نقاط مختلف که از حداقل امکانات بهداشتی نیز محروم هستند، می تواند به فاجعه انسانی منجر شود.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، از یک سو گفته می شود در نواحی تحت کنترل معارضان در سوریه، شماری از افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند و امکانات کافی برای مداوای بیماران مبتلا به این بیماری وجود ندارد و از سوی دیگر، در کمپ های پناهجویان در بنگلادش، تراکم جمعیت به قدری بالا است که امکان فاصله گیری مناسب برای ممانعت از ابتلا به ویروس کرونا وجود ندارد.

در شرایطی که کشورهای ثروتمند جهان نظیر آمریکا و ایتالیا برای مقابله با ویروس کرونا در حال تقلا هستند، متخصصان بین المللی بهداشت و سلامت نگران بلایی هستند که این بیماری می تواند بر سر ده ها میلیون پناهجو در نقاط مختلف جهان بیاورد.

کمپ های پناهجویان در نقاط مختلف آفریقا، خاورمیانه و آسیا مملو از افراد آسیب پذیری است که از دسترسی به ساده ترین وسایل بهداشتی نظیر آب و صابون محروم هستند و ویروس کرونا می تواند بسرعت در میان آن ها منتشر شده و مرگ و میر فاجعه باری را ناشی شود.

آدام کوتس محقق بهداشت عمومی در دانشگاه کمبریج در این باره گفت: فکر می کنیم [شیوع کرونا] در آمریکا و اروپا مسئله بزرگی است، اما هنوز ندیده ایم که این بیماری می تواند جمعیت پناهجویان چه کند. [در این کمپ ها] مردم حتی نمی تواند بچه ها خود را بشویند چه برسد به شستن دست ها.

در حال حاضر بسیاری از درمانگاه های این کمپ ها در حال مبارزه با بیماری هایی نظیر وبا هستند و ظرفیت پاسخ در برابر شیوع کرونا را نخواهند داشت. برای مثال یکی از کمپ های پناهجویان سوری در یونان که برای اسکان 3000 نفر ساخته شده است، در حال حاضر 20 هزار نفر را در خود جای داده است.

تا کنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از 530 هزار نفر رسیده است و بیش از 24 هزار نفر نیز در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 8817

به "نیویورک تایمز؛ مرگ و میر ناشی از کرونا در انتظار کمپ های پناهجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز؛ مرگ و میر ناشی از کرونا در انتظار کمپ های پناهجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید