هند خواهان حذف پیغام های انتقادی از توئیتر شد

به گزارش مجله آزمون اول، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دولت هند از توئیتر خواسته تا تعدادی از پیغام های انتقادی از شیوه کنترل شیوع کووید 19 در این کشور را حذف کند. این در حالی است که بعضی از این توییت ها توسط قانونگذاران محلی این کشور منتشر شده اند و تعداد موارد ابتلاء به بیماری در این کشور به نقطه بحرانی رسیده است.

هند خواهان حذف پیغام های انتقادی از توئیتر شد

سخنگوی این شبکه اجتماعی اعلام نمود پس از ثبت درخواست قانونی دولت هند، بعضی از این توئیت ها ممنوع شده است.

همچنین توئیتر فاش نموده دولت هند دستوری اضطراری برای سانسور توئیت ها صادر نموده است. در درخواست دولت هند که در 23 آوریل ثبت شده به 21 توییت اشاره شده است. بعضی از این توییت ها به یک قانونگذار محلی به نام روانت ردی و بعضی دیگر به یک فیلمساز به نام آویناش داس تعلق دارند.

در این درخواست به قانون فناوری اطلاعات 2000(Information Technology Act 2000) استناد شده است. سخنگوی توئیتر در بیانیه ای در این باره نوشته است: هنگامی که یک درخواست قانونی دریافت می کنیم، آن را با توجه به قوانین توئیتر و همچنین قوانین محلی آنالیز می کنیم. اگر محتوا خلاق قوانین توئیتر باشد، از پلتفرم حذف می گردد. اگر معین گردد محتوای مذکور ناقض قوانین محلی است اما برخلاف قوانین شبکه اجتماعی نیست، دسترسی به آن فقط در هند ممنوع می گردد.

همچنین این شبکه اجتماعی به طور مستقیم درباره ممنوعیت محتوا به صاحبان حساب های کاربری اطلاع رسانی نموده است.

این در حالی است که تک کرانچ در گزارشی اشاره می نماید توئیتر تنها شبکه اجتماعی نیست که چنین درخواستی از سوی دولت هند دریافت نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 25360

به "هند خواهان حذف پیغام های انتقادی از توئیتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند خواهان حذف پیغام های انتقادی از توئیتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید