واکنش علی کفاشیان به بازگشتش به فدراسیون فوتبال

به گزارش مجله آزمون اول، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: بدون داشتن لابی در کنفدراسیون فوتبال آسیا حتی اگر در جلسات هیات رئیسه AFC داد بزنیم بی فایده است.

واکنش علی کفاشیان به بازگشتش به فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرنگاران، علی کفاشیان که با برنامه ورزش و مردم صحبت می کرد درباره شایعه سرپرستی اش در فدراسیون فوتبال تا برگزاری انتخابات این فدراسیون گفت: همانطور که گفتید شایعه است.

وی درباره وضعیتش در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال بعد از محرومیت از سوی کمیته اخلاق تاکید کرد: هنوز که تبرئه نشده ام. کمیته استیناف رای نداده است. آقای صالحی رئیس کمیته استیناف گفتند در حال رسیدگی به این پرونده هستند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ، در ادامه با اشاره به ضعف های بین المللی ورزش ایران و عدم استفاده درست از کرسی های جهانی گفت: بنده 40 سال در بخش های مختلف مدیریت بوده ام. یکی از ضعیف ترین بخش ها، مربوط به امور بین الملل ورزش بوده است. این بخش ضعیف جلو رفته است. کسی که می خواهد به پست بین المللی ورود کند، باید ویژگی هایی از جمله دانستن زبان انگلیسی، دانش، نفوذ و توانایی ایجاد امکانات در آن رشته ورزشی و دادن امتیاز به سایر کشورها را داشته باشد.

کفاشیان ادامه داد: اگر آقای هاشمی طبا به عنوان عضو کمیته بین المللی المپیک انتخاب شد یکی از دلایلش همین تسلطش بود و هم اینکه رئیس سازمان تربیت بدنی بود. او حمایت دولت متبوع را داشت. کنندگان کشورهای قطر و امارات حمایت چند جانبه از کشورهایشان می شوند و حتی سفیرانشان هم لابی می کنند. دولت باید با تمام وجودش از آن نفر مدنظر حمایت کند.

وی با بیان اینکه خیلی از پست های بین المللی تشریفاتی هستند، درباره ضعف کاری خودش و مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در کنفدراسیون آسیا گفت: شما نباید فکر کنید در یک هیات رئیسه 16 نفره من و تاج چیزی بگوییم و این طور باشد که همه به به کنند و چیزی نگویند. مثلاً تصمیم گیری برای محروم کردن یک کشور یا دادن میزبانی به کشور دیگر. این تصمیم ابتدا در هیات رئیسه مطرح نمی شود. قبل از آن لابی های مختلف از کشورهای دوست و همراه صورت می گیرد. مثلاً 10، 11 کشور عربی با هم هماهنگ می کنند. در هیات رئیسه آسیا 24 عضو هستند که فقط پنج، شش نفر تاثیرگذار هستند و بقیه به آنها نگاه می کنند. کشورهای تاثیرگذار لابی می کنند و در روز تشکیل جلسه هیات رئیسه هرچقدر کفاشیان یا آقای تاج داد هم بزند تاثیری ندارد!

کفاشیان گفت: حتی یادم می آید وقتی بحث مسائل عربستان (بازی تیم های ایرانی و عربستانی) مطرح شد، خود شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون گفت که من و کننده عربستان ذی نفع هستیم و از جلسه بیرون رفتند تا نایب رئیس هندی نشست را اداره کند. آن نایب رئیس هم چیزی را حمایت می کند که تصمیم جمعی باشد.

  • شفاف سازی کفاشیان در مورد مبلغ قراردادهای کی روش

تور سریلانکا: تور سریلانکا | تور ارزان قیمت سریلانکا، تور سریلانکا لحظه آخری، تور کلمبو بنتوتا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 11319

به "واکنش علی کفاشیان به بازگشتش به فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش علی کفاشیان به بازگشتش به فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید