پارک آبی اوشن؛از بهترین تفریحات کیش، تصاویر

به گزارش مجله آزمون اول، پارک آبی اوشن کیش اولین پارک آبی روباز ایران است که سال 1395 بر اساس داستان راز قلعه خورشید طراحی شده و دارای امکاناتی همچون اسپا، دو استخر شنا، دو جکوزی، دو منطقه خرید، 2 رستوران، 13 راید و … است.

پارک آبی اوشن؛از بهترین تفریحات کیش، تصاویر

این پارک برای استفاده آقایان و بانوان دارای سانس های جداگانه است و اتباع کشورهای مجاور هم می توانند بدون احتیاج به ویزا رسمی و صرفاً با انتخاب هتل های کیش در نزدیکی این مجموعه از امکانات این مجموعه تفریحی استفاده نمایند.

سازندگان پارک آبی اوشن کیش برای این پارک طراحی داستانی جالبی خلق نموده اند که نتیجه آن مدل معماری و سازه های آبی این پارک است. تِم پارک در خصوص ماجرای روهی از دزدان دریایی است که تصمیم می گیرند به دستور کاپیتان سایان به جزیره ای حمله نمایند. هدف از حمله به جزیره ناشناس، یافتن قرص خورشید مخصوصی است که حکمرانی آنها بر دریا را تثبیت می نماید.

به این منظور باید به جزیره ناشناس حمله نمایند و قلعه خورشید را تصرف نمایند. تصور ناخدای کشتی دزدان دریایی بر این است که جزیره و قلعه مورد نظر خالی از سکنه است. اما بعد از هجوم به قلعه متوجه می شوند قطعه مذکور دارای سکنه است. سه بردار به نام های پولاد، ماهان و باشکو از ساکنین قطعه خورشید هستند و حالا تصمیم گرفتند با دزدان دریایی مقابله نمایند و قلعه تصرف شده خورشید را پس بگیرند.

این پیش زمینه داستانی، مبنای ساخت و طراحی استخر ها و رایدهای پارک آبی اوشن است که در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم

همه چیز درباره پارک آبی اوشن کیش

پارک آبی اوشن اولین پارک آبی روباز ایران است که سال 1395 بر اساس داستان راز قلعه خورشید طراحی شده و دارای امکاناتی همچون اسپا، دو استخر شنا، دو جکوزی، دو منطقه خرید، 2 رستوران، 13 راید و … است. این پارک برای استفاده آقایان و بانوان دارای سانس های جداگانه است و اتباع کشورهای مجاور هم می توانند بدون احتیاج به ویزا رسمی و صرفاً با انتخاب هتل های کیش در نزدیکی این مجموعه از امکانات این مجموعه تفریحی استفاده نمایند.

سازندگان پارک آبی اوشن کیش برای این پارک طراحی داستانی جالبی خلق نموده اند که نتیجه آن مدل معماری و سازه های آبی این پارک است. تِم پارک در خصوص ماجرای روهی از دزدان دریایی است که تصمیم می گیرند به دستور کاپیتان سایان به جزیره ای حمله نمایند. هدف از حمله به جزیره ناشناس، یافتن قرص خورشید مخصوصی است که حکمرانی آنها بر دریا را تثبیت می نماید.

به این منظور باید به جزیره ناشناس حمله نمایند و قلعه خورشید را تصرف نمایند. تصور ناخدای کشتی دزدان دریایی بر این است که جزیره و قلعه مورد نظر خالی از سکنه است. اما بعد از هجوم به قلعه متوجه می شوند قطعه مذکور دارای سکنه است. سه بردار به نام های پولاد، ماهان و باشکو از ساکنین قطعه خورشید هستند و حالا تصمیم گرفتند با دزدان دریایی مقابله نمایند و قلعه تصرف شده خورشید را پس بگیرند.

این پیش زمینه داستانی، مبنای ساخت و طراحی استخر ها و رایدهای پارک آبی اوشن است که در ادامه به معرفی هر یک از آنها می پردازیم.

راید بِرکو (Kids Slides):

این راید نیز همانطور که از نامش پیداست، برای بچه ها طراحی شده و شامل سرسره هایی با استاندارد بچه ها است تا علاوه بر امنیت، حس آرامش خاطر متفاوتی را به خانواده ها منتقل کند. در کنار سرسره ها سایه بان مخصوصی در جهت جلوگیری از آسیب های پوستی بچه ها ایجاد شده که می تواند حس بهتری به خانواده ها منتقل کند.

راید موجاب (Flow Ride):

موجاب تجربه موج سواری حرفه ای است. موج هایی مصنوعی به ارتفاع 16 متر، طول حدوداً 10 متر و عمق تقریباً 2 متری از جاذبه های قابل توجهی است که برای استفاده افراد حرفه ای است.

راید پیچالوپ (AquaLoop):

همانطور که از نامش پیداست، یک سرسره پیچ در پیج، بلند و جذاب است که از ارتفاع 24 متری برج قلعه خورشید آغاز می گردد و پس از طی کردن جهتی 123 متری در پارک قلعه خورشید پایان میابد. اگر روزی به پارک آبی اوشن سفر کردید، حتماً از پیچالوپ (AquaLoop) بهره ببرید. لذت سرعت بالا، در کنار منظره ای با دید فوق العاده چیزی است که ارزش امتحان کردن را دارد.

راید آناکونا (Double Viper):

آناکوندا نام ماری عظیم الجثه است که عموماً در مرداب های آمریکای جنوبی پیدا می گردد. مارهایی که در بهترین حالت تا 30 متر هم رشد می نمایند و در پارک آبی اوشن کیش آورده شده اند! نام راید آناکوندا (Double Viper) به نوعی برگرفته از این مار است و در پارک آبی اوشن در جهتی پر پیچو خم و 170 متری می توانید با یک تیوب 3 نفره تجربه اش کنید. این راید در برج آبادیس از ارتفاع 17 متری آغاز می گردد و با طی کردن یک جهت 170 متری در انتهای پارک پایان میابد.

راید دینگِل (Boomerango):

راید دینگل از بالای برج داتیس آغاز می گردد و بعد از یک حرکت آونگی (حالت رفت و برگشتی درون لوله) به درون استخر پرتاب می شوید. ارتفاع برج داتیس 12 متر و طول جهتش حدود 48 متر است و معمولاً از یک تویوب دو نفره برای این راید استفاده می گردد.

راید مارپیچ (Aqua Tube):

این راید دارای دو خط است و هر کدام دارای چندین سرسره و جهت پر پیچ و خم است که از بالای برج تا انتهای استخر در یک جهت 115 متری ادامه دارد. راید مارپیچ (Aqua Tube) یکی از عمومی ترین رایدهای پارک آبی اوشن است که هواداران زیادی هم دارد.

راید چالاب (Aqua Play):

راید چالاب (Aqua Play) از رایدهای آرام و مخصوص بچه ها است که شامل چند سرسره آرام و کم خطر است. در کنار این راید یک دوش و سطل آب عظیم قرار گرفته که وقتی پر گردد واژگون شده و آب آن روی بچه ها تخلیه می گردد. ارتفاه این راید 10 متر و مساحتش 24 متر مربع است.

راید گرداب (Super Bowl):

گرداب (Super Bowl) از رایدهای تند پارک آبی اوشن است که توسط یک سرسره تند در ابتدا با نیروی گریز از مرکز درون سرسره دور می زنید و در نهایت به دورن یک استخر سقوط می کنید. طول این راید 53 متر و دارای ارتفاع 12 متری است.

راید راشین ریوِر (Lazy River):

همانطور که از نامش پیداست رودخانه مصنوعی است و یک راید آرام در پارک آبی اوشن کیش است. می توانید با یک تویوب فضای سرگرم نماینده پارک آبی اوشن را بگردید و لحظات خوبی را تجربه کنید. راید راشین ریوِر (Lazy River) در رودخانه ای با عرض 4.5 تا 7 متر و طول 550 متر ساخته شده و یکی از جالب ترین رایدهای پارک آبی اوشن است.

از رایدهای سرگرم نماینده پارک آبی اوشن که بگذریم به استخر و جکوزی این مجموعه می رسیم که شامل دو استخر آبان (Adult Pool) برای عظیمسالان و استخر آبتین (Teen Pool) برای نوجوانان، جکوزی رابو (Jacuzzi) و نوعی استخر و جکوزی به نام دینگو (Family Jacuzzi) است که بیشتر حالت درمانی دارد و به خدمات پلومریا اسپا مربوط می گردد.

خدمات دیگر پارک آبی اوشن

علاوه بر مواردی که به آنها اشاره کردیم، پارک آبی اوشن دارای فروشگاه، رستوران و مراکز خرید مختلفی است که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

فروشگاه جزیره:

در محوطه پارم واقع شده و مخصوص لوازم و وسایل مورد احتیاج استفاده در پارک آبی است. حوله، دمپایی، انواع کرم های ضد آفتاب، عینک شنا، لوازم غواضی و موج سواری و… مواردی هستند که در این فروشگاه قابل خریداری است.

فروشگاه اوشن:

این فروشگاه در ورودی پارک آبی قرار گرفته است و در آن انواع و اقسام لوازم مورد احتیاج تفریح در پارک به فروش می رسد. همچنین دارای اسباب بازی های مختلفی است که توسط افراد بومی و محلی فراوری شدند و می توانند به عنوان سوغاتی برای افرادی مختلف خریداری شوند.

رستوران زامبو زیمبو پارک آبی اوشن

تم داستانی پارک به این رستوران هم سرایت نموده و داستان دوبرابر ماجراجو را روایت می نماید که درپخت ساندویچ های دوطرفه با هم رقابت می نمایند. در این رستوران انواع ساندویچ های گرم و سرد قابل سفارش است

کیوسک نوشاک پارک آبی اوشن

این کیوسک محل تازه کردن روحتان است! انواع نوشیدنی های طبیعی، سالاد و میوه های مختلف را می توانید سفارش دهید. این کیوسک در نزدیکی پلومریا اسپا است و از نظر تِم داستانی بعد از پیروزی زینال پیر بر دزدان دریایی احداث شده است.

کیوسک فروتیلا پارک آبی اوشن

از نظر موقعیت مکانی در نزدیکی دریاچه موج قرار گرفته و منوی آن حاوی آب میوه های طبیعی، میوه های برش خورده و انواع سالاد است که در حین تفریح و انجام بازی های مختلف خوردنشان لذت بخش است. داستان این کیوسک مربوط به جعفر است. او توسط دزدان دریایی اسیر می گردد و نتیجه سال ها اسارت او آشنایی دست و پا شکسته با زبان اسپانیولی است. حالا که از اسارت خارج شده، با تجربیاتی که کسب نموده در حال خدمت رسانی به مخاطبانش است.

فست فود چیکو پارک آبی اوشن

این فست فود به صورت سلف سرویس خدمات خودش را ارائه می نماید. منوی فست فود چیو شامل انواع ساندویچ، پیتزا، مرغ سوخاری و نوشیدنی های مختلف است. از نظر تم داستانی در خصوص طوطی سخنگوی رئیس دزدان دریایی است که حالا به باشو و برادرانش یاری می نماید تا دزدان دریایی را شکست دهند.

کافی شاپ کافیسا پارک آبی اوشن

این کافی شاپ توسط مونیسا (زن رئیس دزدان دریایی) اداره می گردد. جتسمینا جادوگر پلیدی است که هدفش نفوذ به قلب کاپیتان سایان (رئیس دزدان دریایی) است. مونیسا این موضوع را فهمیده و با خرید کافی شاپ کافیسا میخواهد شوهرش را از رفتن به دزدی دریایی منصرف کند و با پختن کیک های خوشمزه و انواع نوشیدنی های مختلف قلب شوهرش را تصاحب کند.

غار جتسمینا پارک آبی اوشن

در این غار جادویی انواع دلتسر و مغزهای شور و مقوی کامل می گردد. او در این غار کافی شاپی راه انداخته تا با نوشیدنی های جادویی قلب کاپیتان سایان را تسخیر کند.

در کنار موارد فوق می توانیم به خدمات پارک آبی اوشن هم اشاره کنیم. خدماتی که در مرکز تخصصی ماساژ ارائه می گردد. این خدمات شامل انواع ماساژهای سیام آروما ماساژ، بک ماساژ، سالایا هد ماساژ، چیتاوا فوت ماساژ، سیام فیس ماساژ و … است که می تواند تجربه لذت بخش و آرامش دهنده را از ماساژورهای حرفه برای شما به همراه داشته باشد. هر کدام از این ماساژها حالت ها و روش های مخصوص به خودشان را دارند.

پرداخت هزینه در پارک به چه صورت است؟

از آنجایی که ماهیت پارک، آبی است و برای استفاده از ابزارهای مختلف باید پول پرداخت کنید، هنگام ورود به پارک یک مچ بند مغناطیسی دریافت می کنید که می توانید با شارژ آن در ابتدای پارک هزینه موارد مختلف را به وسیله آن پرداخت کنید. هر چه قدر هزینه کنید از شارژ مچ بند مغنناطیسی کسر می گردد و در زمان خروج از پارک، اگر مبلغ باقیماند به شما عودت می گردد.

چه طور بلیط پارک آبی اوشن را بخریم؟

با انتخاب تور کیش، علاوه بر امکان خرید حضوری بلیط مجموعه آبی اوشن، می توانید به صورت آنلاین نیز بلیط این مجموعه را به وسیله سامانه های خرید آنلاین بلیط و سایت خود مجموعه انجام دهید.

پارک آبی اوشن بهترین و جذاب ترین مجموعه آبی جزیره کشور و حتی ایران است که در سال 1395 در زمینی به مساحت 6 هکتار توسط شرکت سرمایه گذاری عظام احداث شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 9614

به "پارک آبی اوشن؛از بهترین تفریحات کیش، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک آبی اوشن؛از بهترین تفریحات کیش، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید