10 جاذبه برتر گردشگری شهر لوسرن سوئیس

به گزارش مجله آزمون اول، شهر لوسرن با قسمت مرکزی قرون وسطایی، ساختمان های تاریخی زیبا و فضاهای دلنشین، به یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی کشور سوئیس مبدل شده است. بسیاری از بازدید نمایندگان برای دیدن اجرای باشکوه ارکسترها و تک نوازان در جشنواره های موسیقی تابستانی و دیگر جشنواره ها و حتی بازدید از بند های موسیقی مختلف به این شهر سفر می نمایند.

10 جاذبه برتر گردشگری شهر لوسرن سوئیس

اولین اشاره به این شهر توسط مورخان به حدود سال 840 میلادی بر می گردد. شهر لوسرن پس از باز شدن معبر سنت گوتارد در میان رشته کوه های آلپ در قرن 13 میلادی، به یک شهر مهم تجاری تبدیل شد. در ادامه به جاذبه های برتر گردشگری این شهر زیبا نگاهی خواهیم انداخت تا اگر روزی با تور سوئیس راهی این شهر شدید، بیشترین لذت را از ببرید.

1. پل چَپِل | Chapel Bridge

یکی از بارزترین مشخصه های شهر لوسرن، یک پل چوبی سرپوشیده مورب در سرتاسر رودخانه رَیس به نام پل چپل است. این پل نه تنها یکی از مشخصه های زیبای شهر لوسرن، بلکه یک پل تاریخی و با قدمت است که تاریخ ساخت آن به سال 1333 میلادی باز می گردد. وجود بیش از 100 عکس با قدمتی 400 ساله در فضای داخل و تصویر قدیس حامی از دیدنی های ارزشمند این پل به حساب می آیند. پل چپل در سال 1993 میلادی طی یک آتش سوزی به شدت آسیب دید؛ اما هم اکنون کاملاً بازسازی و ترمیم شده است. پل چپل به صورت هشت ضلعی ساخته شده و شامل یک برج آب با قدمت 800 ساله با بیش از 34 متر ارتفاع می گردد. ترکیب معماری این پل و برج مجاور آن، از مناسب ترین صحنه ها برای عکاسی در کشور سوئیس به شمار می آید.

2. قسمت قدیمی شهر لوسرن | Old Town

شهر قدیمی لوسرن، در پهنای راست رودخانه ریوس، هنوز هم مآمن بسیاری از خانه های شهرنشینان قدیمی و فواره های بسیاری است. بعضی از ساختمان های چوبی واقع در خیابان های سنگفرش قسمت قدیمی شهر، با رنگ های روشن رنگ آمیزی شده و فضایی افسانه ای به این شهر بخشیده اند. در این منطقه بنای التس راتوس (Altes Rathaus)، سالن اصلی شهر قدیمی با سبک معماری رنسانس ایتالیایی در حدود سال های 1602 تا 1606 میلادی ساخته شده و در مجاورت آن، یک برج با قدمتی از حدود قرن 14 میلادی واقع شده است. در غرب آن می توانید تصاویری متعلق به وین مارک و همچنین چشمه زیبای لیت گوتیک (Late Gothic) را ببینید. در کاپل پلاتز، قدیمی ترین کلیسای شهر، یعنی کلیسای سنت پیتر نیز دیدنی های فراوان برای ارائه دارد، کلیسایی که در سال 1178 میلادی ساخته شد اما در قرن 18 میلادی به شکل کنونی خود بازسازی شده است. قسمت قدیمی شهر شما را برای برای قدم زدن های طولانی دعوت خواهد نمود.

3. پل اسپرور | Spreuerbrücke

شهرت این پل به خاطر قدمتش (که از چند قرن تجاوز می نماید) زبانزد گردشگران دنیا شده و یکی از دو پل دوقلوی باستانی معروف شهر لوسرن به حساب می آید. ساخت پل اسپرور به سال 1406 میلادی باز می گردد. در داخل فضای پل 45 نقاشی از پایکوبی مرگ (یک قطعه سمفونیک) وجود دارد که در کشور آلمان تحت عنوان Totentanz شناخته می گردد. نقاشی های مذکور بین سال های 1616 میلادی و 1637 میلادی توسط نقاش کاسپر مگلینگر و دانش آموزانش طرح زده شده اند، این مجموعه نقاشی به عنوان عظیم ترین نمونه موجود در نوع خود در سطح بین المللی شناخته می گردد. این نقاشی ها در قاب هایی به رنگ سیاه قرار دارند؛ هر قاب شامل حکاکی هایی از اسامی، توضیحات نقاشی و نام مشتریان و اهدا نمایندگانشان است. نقاشی هایی از پرتره بعضی خیرین نیز در این بنا به چشم می خورد.

4. موزه روسنگارت | Museum Sammlung Rosengart

اگر شما به سبک هنری پست امپرسیونیست علاقه مند هستید، بازدید از موزه هنر نوین را به شما پیشنهاد می کنیم. از برترین آثار موجود در این موزه می توان به آثار هنرمندانی از جمله پل کله و پابلو پیکاسو اشاره کرد. این موزه دربردارنده مجموعه آثار عظیمی از 20 هنرمند منصوب به قرون 19 و 20 میلادی است که در میان تمام آن ها آثار سزان، مونه، شاگال، براک، کاندینسکی، لژه، ماتیس و میرو زبانزد هستند. 125 طراحی و نقاشی از پل کله در این موزه واقع شده است، به صورتی که پیشرفت سبک و روش وی به خوبی قابل ملاحظه است. این مجموعه شامل آثاری از پیکاسو (که عمدتاً پس از سال 1938 میلادی طرح زده شده اند) نیز هست. آنجلا روسنگارت که بنیان گذار این موزه به حساب می آید؛ خانه پدری خود را به موزه تبدیل نموده است.

5. موزه حمل و نقل سوئیس | Swiss Transport Museum

این مجموعه عظیم در سالن های نمایش و نمایشگاه های رو باز، تمام اشکال ممکنه از حمل و نقل و همچنین ارتباطات و گردشگری را در معرض دید بازدیدنمایندگان گذاشته است. در این موزه از مدل های راه آهن و لوکوموتیو گرفته تا نمونه های واقعی انواع کشتی، هواپیما، موشک و خودرو قرار دارند؛ مطمئنا بازدید از این موزه بسیار مهیج خواهد بود. تمامی مراحل ساخت تونل راه آهن سنت گوتارد نیز در این موزه ارائه شده است. موزه حمل و نقل سوئیس دارای عظیم ترین صفحه نمایش در کل کشور سوئیس بوده و افلاک نمای 150 پروژکتوری آن، از دیگر دیدنی های این موزه جالب به حساب می آید.

6. کلیسای یسعویون | Jesuit Church

اولین کلیسای عظیم سوئیس با سبک معماری باروک برای یسعویون، مستقیماً در پهنه سمت چپ رود ریوس و در بین سال های 1666 و 1677 میلادی ساخته شد. فضای داخلی این کلیسا در سال 1750 میلادی به سبک روکوکو به روز رسانی شد؛ در این راستا سقف کلیسا نیز به صورت برجسته و پر رنگ و لعاب نقاشی و محراب کلیسا با سنگ های مرمر مصنوعی زیبایی امروزی خود را به دست آورد. پیشنهاد می کنیم که برای اجراها و کنسرت های باشکوه این مکان، از قبل بلیط تهیه کنید و اوقات لذت بخشی را در چنین مراسم هایی سپری کنید.

7. بنای یادبود شیر | Lion Monument

در شمال لون پلاتز، بنای یادبود شیر، مجسمه ای عظیم از یک شیر در حال مرگ از جنس سنگ وجود دارد. این مجسمه توسط توروالدسن (Thorwaldsen) در سال 1820 میلادی طراحی شده است. این اثر تاریخی یادآور مرگ 26 افسر و بیش از 700 سرباز از سپاه کشور سوئیس، در حال حفاظت از لویی شانزدهم طی حمله به تویلری طی انقلاب فرانسه در سال 1792 میلادی است. این اثر تاریخی خاص، یکی از بهترین و شناخته شده ترین بناهای واقع در شهر لوسرن است، اما تنها تعداد انگشت شماری از گردشگران از دیگر بنای یادبود جنگ در لون پلاتز به نام بورباکی پانورما (Bourbaki Panorama) اطلاع دارند. در این بنا 11 هزار متر مربع نقاشی به شکل یک دایره چیده شده است. قدمت این نقاشی های رئالیسم به سال 1879 میلادی باز می گردد و تداعی گر عقب نشینی ارتش فرانسه شرقی از جبهه جنگ با سوئیس در سال 1871 میلادی در طول جنگ فرانسه و پروس است. در این نقاشی ها، چهره ها و اشیاء بسیار واقعی طرح زده شده اند، به صورتی که نقاشی را تبدیل به یک صحنه سه بعدی می نمایند.

8. دیوارهای شهر | Town Walls

در حاشیه شمالی شهر قدیمی لوسرن، یک دیوار با قدمتی بین سال های 1350 تا 1408 میلادی وجود دارد. بخش مربوط به سال های 1386 میلادی، هنوز هم تقریباً دست نخورده و بکر باقی مانده است. این بنا شامل 9 برج در سبک های مختلف معماری است که از بالای چهار برج اصلی آن به نام های زیت، اشمیر، واچ و مانلی کل منظره شهر، دریاچه و چشم انداز اطراف آن را می توانید مشاهده کنید. قدیمی ترین برج ساعت در سوئیس (برج زیت) در سال 1535 میلادی ساخته شده است که دقیقاً یک دقیقه قبل از تمام ساعت های شهرستان های دیگر زنگ خود را به صدا در می آورد. مکانیسم کار این ساعت از داخل برج به وضوح قابل مشاهده است.

9. باغ یخچال | Glacier Garden

باغ یخچال، اثر قابل توجهی در توصیف عصر یخبندان است و شامل یخچال های طبیعی، تخته سنگ های نامنظم، یخ های عقب نشینی نموده و 32 چاه موجود در پایین آبشارهای حاصل از ذوب شدن توده های یخی می باشد. نحوه شکل گیری بعضی یخچال های عظیم تر به واسطه یک مدل نمایش داده شده و همچنین چگونگی تأثیر تغییرات آب و هوایی بر زمین نشان داده می گردد. در موزه، نقش های برجسته متفاوتی از جمله گروه های حیوانات آلپ، نمونه سنگ ها و ... وجود دارد. این موزه نه برای همه، اما برای بچه ها بسیار سرگرم نماینده است؛ بالأخص دخمه پرپیچ و خم و پر از آینه آن!

10. هافکریش | Hofkirche

در مجاورت صومعه بندیکت، برج های دوقلوی کلیسای هافکریش قرار دارند که قدمتشان به حدود سال های 1634-1639 میلادی می رسد. این بنا در بین سال های 1634-1639 میلادی مورد بازسازی نهاده شد، منتها برج دیگر کلیسا (مربوط به سال 1525 میلادی) عیناً نگاه داشته شد. این کلیسا، به عنوان مهم ترین کلیسای منصوب به دوره رنسانس در سوئیس شناخته می گردد. در برج شمالی، یک مجسمه لیت گوتیک وجود دارد که نماد عذاب است و در داخل بنا، حکاکی هایی با قدمتی از سال 1639 میلادی خود نمایی می نمایند. در اطراف کلیسا مقبره اعضای خانواده های قدیمی شهر لوسرن واقع شده است. اگر چه فضای داخلی کلیسا نسبتاً ساده است، اما به دلیل محراب طلایی به سبک باروک خود شهرت فراوان دارد. گفتنی است، هرساله تابستان، برنامه معروف رسیتال در این کلیسا برگزار می گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 18884

به "10 جاذبه برتر گردشگری شهر لوسرن سوئیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه برتر گردشگری شهر لوسرن سوئیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید