آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 16 میلیون نفر گذشت

به گزارش مجله آزمون اول، با ادامه همه گیری ویروس کرونا شمار مبتلایان به آن از مرز 16 میلیون نفر عبور کرده است.

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 16 میلیون نفر گذشت

به گزارش خبرنگاران، کشورهای آمریکا، برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی و مکزیک به ترتیب رتبه های اول تا ششم جهان را به لحاظ ابتلا و مرگ و میر به خود اختصاص داده اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

این کشور همچنان در صدر جدول آلوده ترین کشورهای جهان قرار گرفته است. روز گذشته 78,009 مورد ابتلای جدید و 1,141 مورد فوتی ثبت شد و برای11 روز گذشته، شمار موارد جدید ابتلا که در هر روز گزارش شده، از 60 هزار نفر فراتر رفته است. سی ان ان در صفحه اینستاگرام خود نوشت درحالی که تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از4 میلیون نفر عبور کرده و افزایش روزانه تعداد مبتلایان به این ویروس و بستری شدن افراد از کنترل خارج شده است، کارشناسان پزشکی از رهبران سیاسی آمریکا خواستند تا کشور را تعطیل و تلاش برای مهار این بیماری را آغاز کنند. بیش از 150 کارشناس برجسته، دانشمند، معلم و پرستار آمریکایی در نامه ای خاطرنشان کردند: اکنون ما در راستا مرگ بیش از 200 هزار آمریکایی تا اول نوامبر هستیم. با این حال در بسیاری از ایالت های آمریکا، مردم می توانند در کافه ها حضور یابند، به آرایشگاه بروند، در رستوران غذا بخورند، تاتو بکنند، به ماساژ بروند و به فعالیت های عادی، اما غیرضروری بپردازند.

در خبری دیگر و به نوشته سی ان بی سی، آنتونی فائوچی در مصاحبه با شبکه سی ان ان خاطرنشان کرد افرادی که از توصیه های او در قبال وقابله با همه گیری ویروس کرونا عصبانی هستند، او و خانه اش را مورد تهدید قرار داده اند. مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا در این مصاحبه خبر داد، که او و خانواده اش ایمیل های با محتوای نفرت دریافت کرده و همچنین مورد تهدیدهای جدی قرار گرفته اند.

عضو ارشد کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید گفت: افرادی هستند که فکر می کنند من با تلاش هایم درباره پیش بردن دستور کار سلامت عمومی دارم در زندگی شان دخالت می کنم و از این موضوع واقعا عصبانی هستند.

با ثبت 41,908 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به4,290,235 تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز 557 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به149,047 تن می رسد.

برزیل

به گزارش گلوبال نیوز، ژاِییر بولسونارو رییس جمهوری 65 ساله برزیل که 18 روز پیش تست کرونایش مثبت اعلام شد در چهارمین تست خود پس از ابتلا به کرونا در 7 ژوئیه گذشته، علایمی از وجود ویروس کرونا در بدنش دیده نشده است.او خاطرنشان کرده با قرص مالاریا (هیدروکسی کلورکین) خود را درمان کرده، قرصی که درباره تاثیرگذاری آن در درمان بیماری کووید19 میان صاحبنظران اختلاف نظر است.رییس جمهوری برزیل 2 هفته گذشته را در قرنطینه قرار داشت. او پیش از تشخیص ابتلا به کرونا مدام در سفر بود و تخمین زده می شود به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی احتمالا ممکن است دهها نفر را به ویروس آلوده کرده باشد.

بولسونارو در صفحه توییتر خود با انتشار عکسی از خود در حالی که یک جعبه قرص هیدروکسی کلورکین را در دست دارد؛ از منفی بودن تست کرونای خود ابراز شادمانی کرده است.

تست رئیس جمهور برزیل در حالی منفی شده که برزیل همچنان شرایط اسفناکی را تجربه می کند و به کانون شیوع ویروس کرونا در آمریکای لاتین تبدیل شده است. روز گذشته این کشور 58,249 ابتلای جدید و 1,178 مورد فوتی داشته است.

در آخرین آمار نیز با ثبت 7,720 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به 2,355,920 تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز177 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به85,562 تن می رسد.

هند

به گفته کارشناسان در صورتی که اقدامات فوری برای کنترل کرونا در کشوری با یک میلیارد و 250 میلیون نفر جمعیت نشود این کشور به سرعت تبدیل به کانون کرونا در جهان خواهد شد. علی رغم محدودیت های اعمال شده رشد فزاینده ابتلا در این کشور همچنان ادامه دارد. یک مطالعه آنتی بادی که این هفته به سفارش دولت هند اجرا شده است، نشان می دهد حدود یک چهارم جمعیت پایتخت به ویروس کرونا مبتلا شده اند که تقریبا 40 برابر رقمی است که به طور رسمی اعلام شده است. این کشور در روز گذشته 48,892 مورد ابتلای جدید و 761 مورد فوت را ثبت کرده است. در تازه ترین آمارها نیز با ثبت48,472 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به 1,385,494 تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز 690 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به 32,096 تن می رسد.

روسیه

با ثبت5,871 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به806,720 تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز 146 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به13,192 تن می رسد. به گزارش خبرگزاری تاس ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرده است که آمار رشد روزانه ابتلا به ویروس از 7% فراتر نرفته است و 196,388 بیمار مبتلا به کرونا هم اکنون در حال درمان هستند. 597,140 تن نیز مجموع بهبود یافتگان است.

سازمان نظارت بر ایمنی مصرف کنندگان روسیه ٰ(Rospotrebnadzor) خاطرنشان کرد کارآزمایی بالینی این واکسن که بوسیله انستیتوی وکتور سیبریه ساخته شده است از 27 ژوئیه (6 مرداد) آغاز خواهد شد.

روسیه قبلا خاطرنشان کرده بود که کارآزمایی انسانی مرحله اولیه یک واکسن دیگر کرونا ساخت انستیتوی گامالیا در مسکو در این ماه با رضایت دانشمندان تکمیل شده ست و مقامات در حال برنامه ریزی برای تولید انبوه این واکسن در پاییز هستند.قبلا میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه در سخنانی در مجلس دولتی یا دومای روسیه خاطرنشان کرده بود که بی خطر بودن چهار واکسن کرونای ساخت این کشور ثابت شده و کارآزمایی بالینی بر روی دو واکسن دیگر وارد مراحل نهایی شده است.

مکزیک

با ثبت 7,573 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به378,285 تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز737 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به42,645 تن می رسد.

شیلی

با ثبت 2,288 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به 343,592 تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز 106 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به 9,020 تن می رسد.

انگلیس

در انگلیس بوریس جانسون به سیاست های اشتباه در خصوص مقابله با کرونا اعتراف کرده است. به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جانسون در مصاحبه ای گفت: این [بیماری] چیز جدیدی بود که ما آن طور که باید در هفته ها و ماه های اول آن را درک نکردیم.نخست وزیر انگلیس افزود: چیزی که نتوانستیم متوجه شویم این بود که این بیماری تا چه حد می تواند در حالی که هیچ علائمی ندارد از فردی به فرد دیگر منتقل شود. فکر می کنم منصفانه باشد که بگویم چیزهایی هست که باید درباره کنترل آن در مراحل اولیه [شیوع] یاد بگیریم. شاید کارهایی بود که باید به شکل متفاوتی انجام می دادیم.

جانسون تأکید کرد با انجام تحقیقاتی درباره نحوه عملکرد دولت انگلیس در قبال شیوع ویروس کرونا موافق است اما این تحقیقات باید زمان دیگری موکول شود و در حال حاضر تمام تمرکز دولت باید بر روی مهار این بیماری باشد.

با ثبت 767 مورد ابتلای دیگر به بیماری کووید ـ 19 شمار کلی مبتلایان به298,681 تن افزایش یافته است. در شبانه روز گذشته نیز 61 تن جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد کلی تلفات به45,738 تن می رسد.

عربستان

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت سعودی به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد.بر این اساس؛ طی 24 ساعت گذشته 2 هزار 201 نفر دیگر در عربستان کرونا گرفته اند که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان در کشور به 264 هزار و 973 نفر افزایش پیدا کرده است.

همچنین مقامات بهداشتی سعودی به مرگ 31 نفر دیگر بر اثر کرونا طی ساعات گذشته هم اشاره کردند تا شمار فوتی های ناشی از کرونا در عربستان به 2 هزار و 703 نفر برسد.طبق اعلام وزارت بهداشت سعودی، 2 هزار و 49 نفر دیگر هم 24 ساعت گذشته از چنگال کرونا در عربستان نجات پیدا کرده اند.وزارت بهداشت عربستان خاطرنشان کرد: حال 2 هزار و 120 کرونایی وخیم است.

عراق

به گزارش خبرگزاری الفرات نیوز، این وزارتخانه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: در یک روز اخیر 15788 تست کرونا در همه آزمایشگاههای عراق گرفته شد که براساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2868 نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند.وزارت بهداشت عراق همچنین خاطرنشان کرد که شمار کلی مبتلایان کرونا در این کشور به 107 هزار و 573 نفر رسیده و شمار جان باختگان نیز به 4284 نفر رسیده است.براساس این گزارش، بیشتر آمار جدید مبتلایان در بغداد بوده و در کربلا و نجف به ترتیب 208 و 100 نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمارها گفت: از دیروز تا امروز 4 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 316 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 298 نفر از آنها بستری شدند.

وی با بیان این که مجموع بیماران کووید19 در کشور به 288 هزار و 839 نفر رسیده است، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 195 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 15 هزار و 484 نفر رسید.

لاری با اشاره به این که خوشبختانه تا کنون 251 هزار و 319 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود: 3670 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین افزود: تا کنون دو میلیون و 302 هزار و 634 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این که همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در شرایط قرمز قرار دارند، گفت: همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در شرایط هشدار قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

آمارهای واقعی در آمریکا چندین برابر آمار رسمی است/شمار قربانیان در ایران از 15هزار نفر عبور کرد

310311

bestcanadatours.com: سفر کانادا، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا را از ما بخواهید.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 14200

به "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 16 میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از 16 میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید