سلامتی و پزشکی

چطور نان سالمتری انتخاب کنیم؟

نان ها به طور کلی از آرد، مخمر، آب و نمک تشکیل می شوند، اما بسته به نوع آرد و اجزای دیگرشان ارزش تغذیه ای آنها متفاوت است.

24 مرداد 1399

آیا هفته آینده، پایان دنیا خواهد بود؟!

بابک زمانی؛ سال 2020 تا به این لحظه، به دلیل بیماری کوروی ویروس COVID-19، سالی بسیار وحشتناک بوده است. حالا یک نظریه پردازِ تئوری توطئه ادعا می نماید که دنیا در هفته آینده در 21 ژوئن به انتها خواهد رسید.

23 مرداد 1399

خبرنگاران بی دقتی مسؤولان در مداخلات بیماری کرونا به تشدید مسائل مردم منتهی می گردد

زنجان - خبرنگاران - زنجان - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: میهمانان ناخوانده کرونا مسائل ذهنی، مالی و اجتماعی زیادی را فراهم کرد که در این ارتباط بی دقتی مسؤولان متولی امر و عدم مداخله بهنگام به تشدید مسائل مردم در حوزه سلامت...

18 مرداد 1399

انتقاد پلوسی از تصمیم ترامپ برای قطع همکاری با سازمان بهداشت جهانی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تصمیم اخیر دونالد ترامپ برای خروج از سازمان بهداشت جهانی به شدت انتقاد کرده است.

15 مرداد 1399

جلسه رئیس کمیته پزشکی کشتی با مسئولان اتحادیه جهانی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، دکتر پورسعید رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی در مورد موارد مطرح شده در نشست با مسئولان مبارزه با دوپینگ اتحادیه جهانی کشتی گفت: در این جلسه که با تدریس 4 نفر از اساتید برگزار گردید، در مورد روش های انجام...

4 مرداد 1399

آمادگی ایران برای انتقال تجربیات مقابله با کرونا به کشور های عربی

وزیر بهداشت به تشریح جزئیات تبادل نظر با وزرای بهداشت کشور های عربی منطقه در زمینه مبارزه با کرونا پرداخت.

3 مرداد 1399

خبرنگاران 31 اردیبهشت ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه ارزش افزوده

تهران- خبرنگاران- معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: 31 اردیبهشت ماه، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 1398 است.

2 مرداد 1399

بیش از 97 درصد جمعیت کاشمر غربالگری کرونا شدند

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: تا کنون 97.77 درصد جمعیت شهرستان کاشمر غربالگری شدند که تست 25 درصد آن ها مثبت اعلام شد.

1 مرداد 1399

اتحادیه اروپا 10 تیر درباره سوریه نشست برگزار می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از تشکیل نشست وزرای خارجه این اتحادیه در تاریخ 30 ژوئن (10 تیر) با هدف بحث و گفتگو پیرامون کوشش ها در راستای یافتن راهکار سیاسی برای سرانجام دادن به بحران سوریه اطلاع داد.

1 مرداد 1399

موفقیت یک واکسن کرونا در آزمایش های انسانی

در حالی که بسیاری از شرکت ها و دانشگاه های جهان در حال تلاش برای ساخت واکسن بیماری کووید-19 هستند اخیرا شرکت مُدرنا اعلام کرده است واکسن ساخت این شرکت در آزمایش های مقدماتی انسانی با موفقیت عمل کرده است و واکسن آن ها به نوعی به سیستم ایمنی بدن نحوه مقابله...

1 مرداد 1399

حمله تند آمریکا به سازمان بهداشت جهانی

آمریکا با انتقاد شدید از سازمان بهداشت جهانی به دلیل واکنش این سازمان به همه گیری ویروس کرونا این نهاد وابسته به سازمان ملل را به ناکامی در کنترل شیوع بیماری متهم کرد.

1 مرداد 1399

سقف وام مشاغل خانگی 50 میلیون تومان اعلام شد

خبرنگاران: دبیر ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی کشور با اشاره به اینکه کرونا فرصتی برای توسعه مشاغل خانگی است گفت: سقف وام برای مشاغل خانگی به 50 میلیون تومان افزایش یافته است.

30 تیر 1399

عواملی که باعث می شود خاطرات مان را فراموش کنیم

گاهی اوقات، خاطرات به راحتی از حافظه مان پاک می شود. فراموش کردن خاطرات به ما حس گم کردن چیزی را می دهد و اغلب می توان گفت که ناخوشایند است.در این مواقع تنها دلیلی که به ذهن مان می آید، آلزایمر است. بهتر است بدانیم دلیل های دیگری هم هستند که موجب از دست...

21 تیر 1399

وزارت شهرسازی برنامه ای برای ساخت مسکن کم متراژ ندارد، جزئیات تصمیم امروز ستاد مقابله با کرونا برای اجاره بها

اسلامی درباره الگوی ساخت مسکن زیر 45 متر گفت: من به هیچ عنوان موافق طراحی این واحدهای مسکونی نیستم و سیستم الگوی مسکن ما زیر 75 متر است و وزارت راه و شهرسازی برنامه برای ساخت این واحدها را ندارد.

21 تیر 1399

ترس از ابتلای به کرونا بیشترین علت تماس با صدای مشاور

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور مهمترین موضوعات مطرح شده در تماس با خط 1489 (صدای مشاور) را تشریح کرد.

20 تیر 1399

حقایقی درباره صنعت گردشگری دنیا که شاید ندانید

سفر کردن در دنیا یکی از بهترین روش ها برای صرف زمان و پول است. سفر تجربه ای بوده که می تواند برای مدت طولانی با یک فرد بماند و خاطراتی که در طول توریستی کسب می شوند، می توانند تا سال های سال بعد دوباره زنده شوند. یکی از جنبه های بسیار خوب صنعت توریستی این...

19 تیر 1399

همبستگی مثال زدنی جوامع اسلامی در مبارزه با شیوع ویروس کرونا

عضو کمیته علمی هفتمین نشست استپ گفت: جوامع مختلف در برابر بحران ویروس کرونا، واکنش های مختلفی داشتند؛ اما جوامع مسلمان توانستند نوعی همبستگی و حمایت اجتماعی از یکدیگر را ایجاد نمایند.

18 تیر 1399

اتحادیه اروپا نشستی درباره سوریه برگزار می نماید

منابع خبری گزارش دادند اتحادیه اروپا قرار است تیرماه امسال نشستی درباره آینده راه حل سیاسی بحران سوریه برگزار کند.

17 تیر 1399

آمار فاجعه بار بیکاری در آمریکای کرونازده

خبرنگاران؛ طی هفت هفته در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در آمریکا، 30 میلیون آمریکایی کار های خود را از دست داده اند و مجبور شده اند بین دو گزینه پرداخت اجاره یا قبض های خدماتی و تهیه غذا برای خود و خانواده شان یکی را انتخاب کنند.

14 تیر 1399

فارس من، پیگیری فارس از تغییر زمان آزمون دکتری به اواسط تیرماه

4535 نفر از کاربران فارس من خواستار تغییر زمان آزمون دکتری به اواسط تیرماه هستند که خبرنگار این موضوع را پیگیری کرده است.

13 تیر 1399
تعداد: (189)