افتتاح فاز نخست باشگاه افسران خرم آباد در سال 99

به گزارش مجله آزمون اول، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از افتتاح فاز نخست باشگاه افسران خرم آباد تا خاتمه سال 99 خبر داد.

افتتاح فاز نخست باشگاه افسران خرم آباد در سال 99

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، سید امین قاسمی در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری شبکه افلاک لرستان روز دوشنبه 29 اردیبهشت 99 به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی به مجموع اعتبارات پروژه های اجرا شده در سطح موزه های استان اشاره کرد و گفت: در دو سال اخیر پروژه هایی با اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال اجرا شده است و در سال جاری نیز در حال تکمیل این طرح ها هستیم.

او اعتبار هزینه شده را شامل بازسازی باشگاه افسران خرم آباد به منظور تبدیل به موزه سکه و اشیای مفرغ و خانه بیرجندی بروجرد برای تبدیل شدن به موزه نسخ خطی بیان نمود و اضافه کرد: ایجاد و راه اندازی باجه فروش بلیت الکترونیک مجموعه قلعه فلک الافلاک، شناسنامه دار کردن بیش از 12 هزارشیء تاریخی موجود در گنجینه قلعه فلک الافلاک از دیگر اقدامات شاخص این اداره کل در حوزه توسعه موزه های استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با تأکید بر اینکه گنجینه قلعه فلک الافلاک جزو غنی ترین موزهه های کشور است و تأسیس موزه های بزرگ مستلزم تأمین اعتبارات کلان بین 500 تا 1000 میلیارد ریال است، شرح داد: در حال حاضر با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور، امکان راه اندازی موزه بزرگ وجود ندارد.

او همچنین در خصوص معرفی آثار تاریخی به ویژه اشیای نفیس و ارزشمند لرستان گفت: 40 راهنمای موزه به شکل مستقیم و غیرمستقیم با این اداره کل در ارتباط هستند و به خوبی شرحات کافی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 11568

به "افتتاح فاز نخست باشگاه افسران خرم آباد در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح فاز نخست باشگاه افسران خرم آباد در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید