المیادین اطلاع داد: توافق گروه های عراقی و احتمال مشخص نخست وزیر تا چند ساعت آینده

به گزارش مجله آزمون اول، رسانه های منطقه از توافق گروه های عراقی برای معین نخست وزیر عراق خبر داده و تاکید کردند که نام نخست وزیر تا چند ساعت آینده اعلام می گردد.

المیادین اطلاع داد: توافق گروه های عراقی و احتمال مشخص نخست وزیر تا چند ساعت آینده

به گزارش گروه بین الملل مجله آزمون اول، پایگاه شبکه خبری المیادین گزارش داد که گروه های عراقی احتمالا بر سر نخست وزیری محمد توفیق علاوی به توافق رسیده اند.

بر اساس این گزارش در صورتی که توافق میان گروه های عراقی ثابت باقی بماند، مأموریت علاوی برای تشکیل کابینه عراق طی ساعت های آینده اعلام خواهد شد.

برهم صالح رئیس جمهور عراق پیش از این به گروه های سیاسی مهلت داده است تا شامگاه آدینه این هفته، نامزد نخست وزیری را معرفی نمایند در غیر این صورت وی شخصیت مستقلی را که از مقبولیت برخوردار باشد، مامور خواهد نمود.

از سوی دیگر بعد از صدور بیانیه مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عصر آدینه در خصوص تحصن فوری مردم بغداد و تاکید بر اینکه سیاستمداران در تشکیل دولت غیرجنجالی شکست خورده اند، مردم عراق تحصن مسالمت آمیز گسترده ای در نزدیکی منطقه سبز بغداد با هماهنگی نیروهای امنیتی شروع کردند. صالح محمد العراقی نزدیک به رهبر جریان صدر بلافاصله پس از انتشار بیانیه مقتدی صدر از مردم خواست که از همین ساعت نه فردا برای تحصن و اعتراض به میدان تحریر بروند .

مقتدی صدر و رهبران این جریان هفته گذشته به دلیل آنچه آشوب، توهین و خشونت معترضان در بغداد و دیگر شهرهای عراق نامیده بودند، به طرفداران خود اعلام کردند که از صفوف اعتراضات خارج شوند . خروج صدر و طرفداران وی از صحنه اعتراضات موجب واکنش توهین آمیز آشوبگران علیه او در فضای مجازی شد .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 6114

به "المیادین اطلاع داد: توافق گروه های عراقی و احتمال مشخص نخست وزیر تا چند ساعت آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المیادین اطلاع داد: توافق گروه های عراقی و احتمال مشخص نخست وزیر تا چند ساعت آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید