اولین پروژه مشترک دانشگاه امیرکبیر با اروپا در حوزه مهندسی پزشکی

به گزارش مجله آزمون اول، دکتر حسین تودشکی در افتتاحیه بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی زیست پزشکی ایران که امروز در سالن اجتماعات دانشگاه امیرکبیر برگزار گردید، مهندسی پزشکی را یک حوزه میان رشته ای تعریف کرد و اضافه نمود: دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشکده ها به شمار می رود، ضمن اینکه تنها دانشکده ای در بین دانشگاه های برتر کشور است که در این حوزه ورود پیدا نموده است.

اولین پروژه مشترک دانشگاه امیرکبیر با اروپا در حوزه مهندسی پزشکی

با ما سفر کنید و با تور پاییز اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر از نظر تعداد مقالات و کیفیت مقالات در میان دانشکده های مهندسی پزشکی دنیا رنکینگ 16 را به خود اختصاص داده است، توضیح داد: اولین پروژه مشترک بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی پزشکی توسط یکی از اساتید دانشکده مهندسی پزشکی این دانشگاه با کشورهای اروپایی به تصویب رسیده که اجرایی خواهد شد.

معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر اضافه کرد: کیفیت و سطح دانش و پژوهش و به خصوص پروژه های تحصیلات تکمیلی در کشور باید هم ردیف نیازهای جامعه باشد اما دوربودن پروژه ها از نیازهای جامعه یکی از نقاط ضعف به شمار می رود.

وی اظهار داشت: بیشترین مدیریت سلامت کشور طی چهار ساله گذشت در حوزه درمان بوده، اما اکنون باید مدیران حوزه سلامت به بحث پیشگیری نیز توجه نمایند که در این زمینه دانشکده های مهندسی پزشکی نقش موثری خواهند داشت.

تودشکین اظهار داشت: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای اجرای مدیریت سلامت، پروژه های مختلفی با موضوع پرونده بیماران، پخش دارو و مانیتورینگ سلامت صورت گرفته، بنابراین آماده هستیم با وزارت بهداشت در این زمینه همکاری داشته باشیم.

به گفته معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر، وزارت بهداشت باید در حوزه شرکت هایی که تجهیزات فناورانه وارد می نمایند، توجه بیشتری داشته باشد؛ چرا که در کنار واردات فناوری باید انتقال تکنولوژی نیز وجود داشته باشد تا بتوانیم در آینده نیازهای خود را رفع کنیم. چرا که اگر بتوانیم پروژه های مشترک بین المللی تعریف کنیم، قادر خواهیم بود سرمایه وارد کشور کنیم و کارآفرینی ایجاد کنیم.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 19059

به "اولین پروژه مشترک دانشگاه امیرکبیر با اروپا در حوزه مهندسی پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پروژه مشترک دانشگاه امیرکبیر با اروپا در حوزه مهندسی پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید