اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد ، مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کیست؟

به گزارش مجله آزمون اول، دکتر اکبر افتخاری با حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد.

اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد ، مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کیست؟

به گزارش مجله آزمون اول، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حکم انتصاب اکبر افتخاری آورده است: صندوق بازنشستگی کشوری متعلق به کارکنان و بازنشستگان کشوری این عصاره و خزانه فضائل و تجارب دولت ها و از گروه های مرجع و مؤثر در ساختار سرمایه اجتماعی کشور و الگوی ارزشمند خدمت صادقانه و خالصانه در ایران اسلامی ما، امروز و در شرایط خطیر کشور نیازمند سکانداری امین، عالم و شایسته است. بدین سبب جنابعالی که به لطف الهی دارای سوابق ارزشمند علمی و عملی و دارای قدرت ابتکار و خلاقیت و روحیه تعامل سازنده هستید و مستنداً با تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور به شماره 460990 مورخ 20 / 08 / 1398 و پیرو مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق های تابعه، به موجب این ابلاغ به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب می شوید.

شریعتمداری در ادامه با بیان اینکه از خدای منان متضرعانه می خواهم شما را در خدمت به این قشر خدوم و ارزشمند در سایه توجهات حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پیروز و مؤید بدارد، آورده است: خروج صندوق بازنشستگی کشوری از فعالیت های بنگاهدارانه با فروش شرکت ها و سهم های مدیریتی صندوق و تبدیل آن به مجموعه ای چابک برای اداره پرتفوی مناسبی از سهام غیر مدیریتی مهم ترین خواست اینجانب، دولت و قانون برنامه ششم توسعه از شماست که به محض استقرار گزارش اقدامات خود در این زمینه را منظماً به اینجانب خواهید داد.

وی این پیروزیت را در سایه التزام به اجرای سیاست های مختلف برشمرده و تاکید کرده است: این پیروزیت در سایه التزام به اجرای سیاست های ذیل و تأکید بر اجرای سند راهبردی صندوق، تعامل سازنده با کلیه ارکان صندوق (هیات امنا، هیات مدیره و هیات نظارت) ، استفاده بهینه از ظرفیت سرمایه انسانی صندوق ، تلاش برای کاهش ناپایداری اقتصادی صندوق از طریق بهبود بازدهی و مشارکت فعال در انجام اصلاحات ساختاری و پارامتریک با رعایت همه جنبه های اخلاقی و انسانی و توجه به منافع بازنشستگان ، تکریم شرکای اجتماعی و اهتمام به ارتقاء مشارکت مشترکان صندوق اعم شاغلان و بازنشستگان در تصمیم گیری ها ، ایجاد سامانه مستقل شفافیت و تبدیل صندوق به سازمانی پاسخگو و شیشه ای و الگویی برای سایر صندوق های بازنشستگی ، رعایت کامل ملاحظات اقتصادی و قواعد بیمه گری در اتخاذ تصمیم در این حوزه ها و انجام به موقع و موثر همه این خواسته ها بر اساس برنامه عملیاتی و زمانبندی شده مقدور و ممکن خواهد بود و جنابعالی به همه آنها اهتمام مجاهدانه خواهید داشت.

  • اکبر افتخاری کیست؟

افتخاری، متولد سال 1353 در اصفهان و دارای مدرک دکترای مدیریت اقتصادی است. او از جمله مدیران جوانی است که تجربه های حرفه ای وسیعی در سطوح گوناگون مدیریتی در بخش های دولتی و خصوصی داشته است.

با توجه به بحران پدیدآمده در صندوق های بازنشستگی کشور طی سال های گذشته، چنین می نماید که انتصاب افتخاری به این سمت، با توجه به توانمندی ها و تجربه های پیروز او در مسؤولیت های پیشین صورت گرفته است.

افتخاری تا پیش از این، معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد بود و پیش از آن نیز عضویت هیأت مدیره و معاونت برنامه ریزی و نوآوری شرکت بیمه ایران را برعهده داشت. گفته می شود که او در این مسؤولیت منشأ اقدام ها و نوآوری های مهمی در صنعت بیمه کشور بوده است.

مدیرعاملِ شرکت داده پردازی خوارزمی؛ ریاست هیأت مدیره شرکت شبکه گستران؛ معاونت طرح و توسعه هلدینگ توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی؛ معاونت برنامه ریزی راهبردی هلدینگ شرکت داتک؛ معاونت منابع انسانی شرکت کربن ایران؛ و مدیرکل دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی از جمله مسؤولیت هایی است که او از سال 1380 تا به امروز برعهده داشته است.

هم چنین در کارنامه حرفه ای مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشور، تألیف پنج جلد کتاب در حوزه های اقتصادی، ریسک و بیمه؛ چاپ بیش از ده عنوان مقاله علمی-پژوهشی و انجام حدود 30 طرح پژوهشی و مشاوره؛ و نیز تدریس مدیریت اقتصادی، مدیریت سرمایه گذاری پیشرفته، مهندسی اقتصادی و مدیریت ریسک در برخی دانشگاه های کشور دیده می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: quiz1.ir شناسه مطلب: 5862

به "اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد ، مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد ، مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید